0 oy
678 göst.
Aile kategorisinde (1,943 puan) tarafından
Kızlar merhaba doğuma az  kaldı görümcem doğumum için izmire gelecek eşide uzman çavuş iznr gelcekmiş ama 1 hafta burda kalcakmış siz olsaydınız rahat edermiydiniz yoksa eşi gidene kadar annemdemi kalsam ayıp olurmu kayınvalidemle bir yaşıyoruz zaten epeyce kalabalık oluruz onlar gelince salonda yatarlar bebek o zaman herhslde 2 veya 3 aylık olur siz olsanız ne yapardınız ev kayınvalidemin olduğu için ben bişeyde söyleyemem 

21 Cevaplar

+2 oy
(3,004 puan) tarafından
Annen de kalabilirsiniz hiç de ayıp olmaz
(1,943 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Annende kalabılırsın brncr belki onlar ds öyle istiyor bile olabilirler ayıp olmaz
(1,943 puan) tarafından
Yok onlara daha söylemedim annemde kalmak istediğimi ne tepki verirler bilmiyorum onlar rahat edip etmiceğimi bilemezler biraz düşüncesizler
(3,812 puan) tarafından
Yok canım eşi için diyorum o da sen varsın ddıye rahat etmez belki. Bence asıl sen annene git dıyınce bozulursan dıye söylememış olabılır ler :)
(1,943 puan) tarafından
Yok be ne kırılcam brnimde işime gelir zaten ama onlar burda kalcağımı düşünüyorlar o geldiği zamn söylicem kayınvalideme annemi özledim falan derim
(3,812 puan) tarafından
Kız ne hesap vercen eşin bişi demiyorsa, ben rahat edemem dedın mi bitti. Eşinin demesi lazım hatta onlar kırk yılda bır gelıyor gelme desek olmaz sen oraya git demesi lazım.
(1,943 puan) tarafından
Aynen ya haklısın eşim anlayışlı o da bilir rahat edemeyeceğimi benim gitmem daha mantıklı zaten ilk duyduğumda bende öyle düşündüm rahat edemem dersem kayınvalidem biraz ters anlar lafı zaten evet kırk yılda bir geliyolar
0 oy
(49 puan) tarafından
Bence anlayışlı davranmaları gerekir böyle bir zamanda nerde nasil rahat edeceksen öyle yap en önemlisi sen ve bebeğin Rabb'im doğumunuzu  kolaylaştırsın 
(1,943 puan) tarafından
Amin inşallah büyük ihtimalle annemde kalcam
0 oy
(345 puan) tarafından
Bizim de gelin doğum yapacak.eşimle gdiecegiz şehir dışı oldugu için .ama annemlerin evi ayrı onların ayrı. Birlikte yaşasalardı asla eşimi götürmezdim .lohusa kadının yanında başka bir erkegin kalmasını yanlış buluyorum . Yeni anne sonuçta . Kendisini toparlaması lazım agrısı sızısı olur. Kaynananla konul öncedrn.belki o da durumun farkına varır kızına söyler eşi gelmesin diye.bunda ayıp hata yok annende de kalabilirsin nihayetinde.
(1,943 puan) tarafından
Ya eşi uzman çavuş ya ıraktan gelecekmiş bide 2 veya 3 aylık olur bebeğim ama tuvalete gitmem gerek banyo yapmam gerek hiç rahat edemem annemde kalırımda yanlış anlamalarını istemiyorum birazda düşüncesizler rahatsız olacağım akıllarına gelmiyor
0 oy
(833 puan) tarafından
Eşinle konus annen de kal bencede
(1,943 puan) tarafından
Söyledim eşime sesini çıkartmadı birdaha konuşcam izin verir zaten
0 oy
tarafından
Anneme giderdim ben evde yabancı biri olacak ve doğum yapacaksın, lohusa kafası kaldırmaz kalabalığı 
(1,943 puan) tarafından
Lohusalık biter o zaman kadarda emzirme falan olur ben zaten kalablığa gelemiyorum anneme girçem bende inşallah yanlış anlamazlar
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Bunu görümcenin.dusunmesi lazım bence .zaten ev yeterince kalabalık hem yeni doğan bebek enfeksiyon KAP'a bilir . Şimdi söylesende bir sürü laf söz olur 
(1,943 puan) tarafından
Bende yanlış anlarlar diye korkuyom sadece eşime söyledim rahatsız olurum diye hem eşide rahatsız olabilir çünlü niraz değişik kafa yapıları zaten düşünselerdi benim halimi bile bile gel bizde kal demezlerdi
(1,176 puan) tarafından
Bencede çok ters geldi bana kız ben doğum yaptım temmuzda 5 ay önce gorumcem geldi eşi içeri bile girmedi kayın babam kırkım çıkmadan eve gelip bebeği görmedi ne bilim değişik geldi . Kaynana eşin söylese senin adını vermede.n rahatsız olduğunu belirtse . Aslında tüm bunların kaynanain düşünmesi lazım
(1,943 puan) tarafından
Kayınvalidem damadını gelininden çok sevdiği için beni değilde onu düşünür ayrımcılık yaptığının farkındayım tamam iyi olmasına iyi ama düşüncesiz aklına gelmiyo demekki rahatsız olacağım bu arada kayınpederinede helal olsun
(1,176 puan) tarafından
Evet her insan anlayışlı değil malesef . Sen en iyisi annene git kimde yanlış anlarsa anlasın .takma ve sorunda yaparlarsa anlat .
(1,943 puan) tarafından
Takmam zaten onu ilk başta onlarla aynı evde kalmam bile hataydı da neyse artık bende anneme gitçem
0 oy
tarafından
Hamileligin zor yani da doğuma yakın olduğu zamanlar zaten bence ayip olmaz annende rahat bi şekilde kalabilirsin
(1,943 puan) tarafından
Aynen öyle yapcam
0 oy
(933 puan) tarafından
Valla dogumdan sonra ki hal lohusalik o kadar berbat bisey ki evde ki saksi bile beni sıkıntıya sokup üzerime geliyordu ki sen birde görümce ve eşi diyorsun bence annede kalmak en mantiklisi
(1,943 puan) tarafından
Aynen....
0 oy
(613 puan) tarafından
Böyle bir durumda görümcenin kocasını alıp yeni doğum yapan birinin yanına gitmesi ayıp değilse senin annende kalman hiç ayıp değil bence 
(1,943 puan) tarafından
Evst haklısın aslında
0 oy
(763 puan) tarafından
Git annene hiç düşünme bile. 
(1,943 puan) tarafından
Aynrn öyle yapcam
0 oy
(12,769 puan) tarafından
Bebek bir kaç aylık olacaksa seni zorlamaz odanda bakar emzirirsin doğuma gelirse kesinlikle git derdim ama bu şimdi biraz farklı gorumcen kalıp eşi gidecekse git damat gidince gel evine 
0 oy
(48,496 puan) tarafından
evdeki geline biraz saygi olmali artik orası seninde evin ben rahat edemezdim 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Dogum.bu annende kalmak istemene de bir sey demesinler bi zahmet 
0 oy
(2,288 puan) tarafından
Resmen doğumu bahane edıp gezıp bozacaklar azıcık dusunselee gelmez zaten emzıreceksın lohusasın rahat gıyıneceksın yatacaksın terleyecsksın çok zor bırde erkek olursa on kat zor olur 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Annende kal canım o kadar kalabalıkta erkeklerin içinde iyi olmaz yani 
0 oy
(787 puan) tarafından
Hiç ayıp olmaz tabiki annende kal. Asıl ayıp sana oluyor keşke kaynanan azcık dusunebilse seni ben bile sinir oldum 
0 oy
(7,226 puan) tarafından
Bencede annene git ben zaten görümcem in eşinin yanına çıkmıyorum o yüzden rahat edemezdim ve aynı durumda olsam onlar gidene kadar annemde kalırdım 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Yani senin için gelecekmiş dogumun için özellikle bu durumda ayıp olur bence normalde çocuğun orda durması iyi değil kalabalık olacak ama sonuçta kadında senin için gelecekmiş 
0 oy
(299 puan) tarafından
Ay yeni doğum yapmış birinin evinde adamın ne işi var sonra gelsinler . Tabi kadının annesi görmek istemiş de uygunsuz zman olmuş .. annende kal bence eşine soyle eşi de gelecekmiş yeni doğum yapcam rahat edemem de

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 94 göst.
21 Mart 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 300 göst.
0 oy
25 cevap 563 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde Feride98 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 360 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu