0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Merhabalar. İlk hamileloğim ister istemez sona doğru yaklaştıkca kaygı stres artıyor. Önceliğim normal doğum tabiki ama nasipte yoksa zorlamadan sezeryan oluncak mecbur ama ben hiç ameliyat olmadım buralarda yazılanları okudum biraz tırstım. Ameliyathanenin soguklugu o ortam vs sizce sezeryan nasıl destek olurmusunuz bana bu konuda korkumu yenebilmem için.

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bende hayatimda hic ameliyat olmamistim takiii sezeryan olana kadar :))) ameliyathaneye girdim guzel bi ortamdi beni guzel karsilasilar sarkkar vs. Soyleyenler vardi,sohbet ettik flan derken oldu bitti sukur iki sezeryan yaptim 
-Reklam-
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Herkesin doğum süreci farklı o yüzden kimseye sormayın. Belki sizin ki çok kolay olacak, zor da olsa ne kadar sürebilir ki bu süreç sonuçta evlada kavuşacaksınız. Siz bol bol inşirah okuyun gerisini de pek düşünmeyin. Sağlıkla gelsin beklenen ♥️
0 oy
(2,675 puan) tarafından
Herkesin doğum süreci farklı o yüzden kimseye sormayın. Belki sizin ki çok kolay olacak, zor da olsa ne kadar sürebilir ki bu süreç sonuçta evlada kavuşacaksınız. Siz bol bol inşirah okuyun gerisini de pek düşünmeyin. Sağlıkla gelsin beklenen ♥️
0 oy
(5,351 puan) tarafından
Benimki normal doğumdu öyle cahil cesareti gttim aklıma hiç korku gelmedi. Suni sancı çok yordu beni açılmam zor oldu hatta sezeryana alın beni Dedim almadilar. Bu bir süreç sakin ol kendini kasma Allah yardım ediyo zaten öyle olmasa bu kadınlar patır patır dogurmaz:) 
0 oy
(158 puan) tarafından
Normalde olsa sezaryen da olsa muhakkak zorluğu var canım. Bende sezaryen oldum. Soğukluğunu söyle anlatıyım; Ameliyat haneden çıktıktan sonra sesim kısılmıştı... Ameliyat olurkende soğuktan titrememde var tabi.. ama korkulacak hiç birsey yok. Bünyeden bünyeye göre değişiyor. O heyecanla zaten canın yanmıyor. Hiç birsey hissetmiyorsun. Çok rahat geçiyor. Önemli olan doğumdan sonraki süreç :)
(5,351 puan) tarafından
Benim görümcemde sezeryan dan çıktığında bacakları titriyordu çok şaşırmıştım. İkiz doğurdu bebenin birini ben giydirdim birinide kaynanam
(158 puan) tarafından
Evet bu bünyeden bünyeye göre değişiyor. Zaten bir süre sonra kendine geliyorsun. Narkoz verecekler sana zaten. Onun etkisi ile inan bana hiç acı bile hissetmeyeceksin. Sezaryen olurken doktor dicekki bebeği çıkartıyoruz az bastıracagız karnına acı hissedebilirsin. Bunu duyunca sakin korkma. Narkozun etkisiyle sanki karnına birsey bastırıyorlarmıs gibi hissedeceksin. Ama acısını yine hissetmeyeceksin. Ama ileri derecede tabi :) onun dışında ameliyattan çıktıktan belli bir süre bacaklarını zaten hissetmeyeceksin narkozun etkisi ile. 3-4 saat sonra narkozun etkisi geçince seni yürütmeye çalışacaklar.  Ve zaten senin can acın iyi kötü burada başlıyor diyebilirim :)
(5,351 puan) tarafından
Ay yanlış oldu belirtmedim ben post sahibi değilimde ama yinede sagol o da okur bunlari:)
(158 puan) tarafından
Ay bende bakmıyorum. Ne görürsem bildiğim varsa cevaplıyorum :))))
0 oy
(3,402 puan) tarafından
Benim bebeğim  kiloydu doktor beni dogurana  kadar anam agladi bide ilk olunca daha zor oldu normal doğum yaptım  sonra kızım.doğunca  ne kolaymış dedim  biraz  ıkınınca  kolaylaşiyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 275 göst.
24 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Baharkiz (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 360 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 167 göst.