0 oy
113 göst.
Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından

Kızlar 15 aylık bebeğimi desteksiz uyutmak istiyorum ama bunun için olmaması gereken hersey var :(

-> emerek uykuya dalıyor

-> gece yarısı babasıyla aramızda uyumak için ağlıyor ve üçümüz aynı yatakta sabahlıyoruz (aksi taktirde asla uyumuyor geri)

-> gece 3-4 defa uyanıp emmek istiyor, emip geri uyuyor. 

Gördüğünüz gibi full destekle uyuyor. Kendi kendine uyuyup, sabaha kaşar hiç uyanmaması için ne yapmalıyım?

Tavsiyeleriniz benim için önemli çünkü çok yoruldum ve ilk çocuğum tecrübem yok. Üstelik uyku eğitimini araştırdım fiyatlar çok yüksek :(

6 Cevaplar

0 oy
(9,968 puan) tarafından
Memeden topran kesmeden bisey yapamazsin valla bu durumda cok zor
(264 puan) tarafından
Keseceğim 2 ay sonra toptan.
Nasıl bir yol izlemeliyim?
(9,968 puan) tarafından
Memeden kesince odasini ayirabilirsin zaten kesince mwcburen yanina yatip uyutacaksin sallamayacaksan. Zamanla uykulari daha duzene giriyor emmeyince
-Reklam-
0 oy
(2,438 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Aynısını yazmışsınız bizde de böyle. Sadece 15 değil 20 aylık. Beşiğine yatırınca uyanıyor tekrar tekrar. Yanımda daha rahat diye öyle alıştım bende çünkü uykumdan ayılamıyorum nasıl ne ara aldım haberim olmuyor.. Aslında yanında alıştırmak hiç iyi değil her ne kadar sevsekte sonradan abartıyorlar, sürekli emmek istiyor.. Ebe Tülin var o aynı olayı yazmış. Oturarak emzirin ve yatağına yatırın diye ama başaramadım henüz. Yeterki uzun uyusun diye yanımızda :getlost:

(264 puan) tarafından
Oturarak emzirmeyi denicem teşekkür ederim
(2,438 puan) tarafından
Ben denedim bikeresinde oğlum kendini attırmaya çalışıyo kucağımda. Yani yatağa yatır manasında çok komikti :))
Hatta o ebe eğer olay böyle olursa memeden erken kesmek isteyeceksiniz diyordu. Aynen öyle.. Ben 2 yaşını beklemek istiyorum bakalım kısmet
(437 puan) tarafından
Aynısı birebir bende beşiğini sevmedi diyodum. Çünkü memede uyuyor dalıyor eminim yani sakince ayırıp kıpırdatmafan koyuyorum yatağa saniyesinde açıyor gözleri.. Şimdi babayı kovduk ikimiz yatıyoruz yatakta
(2,438 puan) tarafından
Evet bizim sıcaklığımıza alışıyorlar. Benimki uyuyor odaya o kadar sessiz giriyorum uyanıyor. Beni hissediyor kesinlikle :)) sonra bidaha beşiğine yatmıyor. Uykunuz ağır değilse her uyandığında beşiğine yatırın bence. Ben ayılamadığım için bilmiyorum uyandığını.
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Valla 3 yaşında kendime çare bulamadım Allah kolaylık versin.meme kes dediler uyur dediler kestim uyumadı  sallma şimdi onu birakmam lazım .ikinci yolda .

Geç uyu ama 2 saat SONRA kalkiyor  maalesef salla salla sabah oluyor.

Biktimm uyku probleminden .daha küçüklüğünde gece uykumuz yoktu yine buna şükür ediyomm.gunduzum gece olmusdu gün yuzu gormuyodumm.
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Benmkide yaklaşık 14 aylık geceleri o kadar zorluyor ki bu durum kesmeye içim el vermiyor güya ama emmek için saat başı uyanınca sinir küpü oluyorum 
0 oy
(2,724 puan) tarafından

20 aylık olduk hala hepsini yaşıyorum ya ben bir yerde hata yapıyorum yada gerçekten bazı bebekler uslu yada bazı anneler becerikli üçünden biri ben birinci şıkka daha yakın hissediyorum :D

0 oy
(652 puan) tarafından
İlk yapman gereken kendi yatağında uyutmak sonra uyandığında emzirmek yerine su vermeyi dene su içmezse emzirme süresini kısalt normalde emzirdigin surenin yarisina düşür 10 dakika enziriyorsan 5 dakikaya düşür daha sonra 3 dakikaya düşür bu aşamaya gelebilirsen tekrar su vermeyi dene muhtemelen kabul edecektir emzirme süresini ne kadar kisaltirsan uyanma sıklığı o oranda azalacaktır. 
(264 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkürler
(652 puan) tarafından
Rica ederim başarılar:)

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 148 göst.
12 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 289 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 257 göst.
12 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 127 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu

378,342 soru

11,324,484 cevap

34,775 kullanıcı

...