0 oy
55 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (377 puan) tarafından
Kızlar geceden beri dişim ağrıyor çok mu zor ağrılı bir işlem mi kulaklarim boğazım ağrıyor ağlıyorum sürekli dış çürük ve kırık veya dolgu mu yaparlar yaşayan yazabilir mi 

4 Cevaplar

0 oy
(17,659 puan) tarafından
Ayni dertten muzdaribim esim cektirelim diyo ama ben korkuyorum
(377 puan) tarafından
Yazsalar da ona göre gitsem kaç yaşındasın çok geçmiş olsun ben bu hafta randevu Alaçam hiç dış cektirmedim korkuyorum
(17,659 puan) tarafından
:( ben korkuyorum gidemiyorum ama cok tehlikeliymis ya iltihap var beyne giderse sonu Allah korusun ölümmüş bende randevu aliyim insallah bi gitmem lazim kiriliyo dislerim bende kalsiyum eksikliği var
-Reklam-
0 oy
(1,478 puan) tarafından
Kırıksa dolgu yapmazlar bn iki çürük çektim ama öyle böyle değildi çürüğü iltihaplı olmadığı için çekti ağrıda olmadı yine çekecem 21de
(1,478 puan) tarafından
Korkulacak gibi değil evet insan korkuyo sadece ine esnasında hemn bitiyo
(377 puan) tarafından
Kaç dk da çekiyor ve sonra ağrı oluyor mu
(1,478 puan) tarafından
Ilk çektiği zorladı 15dk sürdü ikincisi 5 dk bile surmedi
(377 puan) tarafından
Sonra ağrı oldu mu peki
(604 puan) tarafından
Canım insanın sağ eliyle sol eli bile bir değil kimsenin terübesine kulak asma.32 dişin bile yapısı farklı kökü, kök boyu kırığı çürüğü bunlar işlemi süresini her şeyi değiştirir.Gitmeden öğrenemezsin.korkma sadece.eskidendi o bağırttıra bağırttıra diş çektirenler.artık herkes uyuşana kadar bekliyor
0 oy
(604 puan) tarafından
Canım ben ağız diş okudum kaç sene de diş hastanesinde çalıştım.eğer çekilecekse bir an önce çektir enfektw olup daha da canını acıtabilr.ek olarak yeni mezun birine gitme çünkü çünkü biraz tecrübe gerektirir.Yani kısa sürede bitmesi için.Bu iş teknik meselesi kız erkek ayrımı yapma.Zaten uyuşturuyorlar bir şey hissetmezsin.Sadece takır tukur sesler geliyor onlardan da korkma.

Ek olarak dişi görmeden yorum yapmak imkansız canım.Dolgusu zor bir dişse devlet genelde uğraşmaz ordakiler çekiyor özeldekiler uğraşır yapabilirse yapar.imkanın varsa özel kliniğe git.gitmişken genel muayene de iste yapılması gerekenlerle ilgili.Tedavi olmak için bu kadar ağrımasını beklersen ağzında diş kalmaz.Çürükler küçükken küçük ve ağrısız işlemlerle müdahale ettir ki ne senin canın yansın ne de dişinden ol.

Ne olursa olsun tedavini de aksatma hemen git doktora.çektiğin acıdan saha kötüsünü yaşamayacaksın.

Dip not:çekilirse eğer ilk 24 saat tükürme sızıntı şeklinde kanarsa yut, şakır şakır kanarsa tekrae doktoea git.yara kapana kadar tanecikli şeyler yeme pilav gibi.Pipet kullanma yarayı emme.Her gün tuzlu suyla çalkalarsan ve kelle paça çorbası va içersen daha çabuk topalarsın.Ek olaral şişerse buz koy.geçmiş olsun 
(2,039 puan) tarafından
Doktora gore ve curugun yapısına göre değişir ama uyuşturucu iğne yaptıkları için işlemde ağrı olmuyor olursa bu iğne daha yapiyir
(377 puan) tarafından
Çok tşk ederim korkmuştum ama korkacak bir acı yok dimi çekim uzun mu sürer peki
(604 puan) tarafından
Yok canım korkma.Süresi senin dişine göre değişir ama normal bir çekim 10 dk uyuşma süresi 5-10 dk da çekimdir
(377 puan) tarafından
Çok tşk ederim hemen gideceğim çok sağol korkumu yendim sayende
0 oy
(4,106 puan) tarafından
Şöyle ki. Önce antibiyotik tedavisi olur tahminen. O aşamada ağrınız azalır. Sonra röntgen ile bakılarak kanal tedavisi olup olmayacağı değerlendirilir. Kanal deneyelim derlerse dolgu olur. Kanal tedavisi yapıp dolgu yaparlar. Ama kanal açılmazsa çekim yaparlar. Çekim en kolayı :)

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 25 göst.
9 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
31 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde cemre46 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
0 oy
5 cevap 59 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu

378,430 soru

11,327,594 cevap

34,781 kullanıcı

...