0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (166 puan) tarafından
Kizlar davayı ıstinafa gittik sonra sonuçlanması kaç ay sürer litfen bilgisi olan cevap verebilir mi 

4 Cevaplar

0 oy
(4,289 puan) tarafından
Dava türüne göre bulunduğu kalemin yogunluguna göre değişkenlik gosteriyor kuzum
(166 puan) tarafından
Işte bu konutla ilgili. Mesela 3aydan uzun sürer mi google da 1yil sürer yazıyor. Canım birde sorum su mesela davayı kaybettim ıstinafa gittim istinaftaki davayı kazanma şansım nedir
(4,289 puan) tarafından
İstinaf temyiz yolu açık derse temyiz edersin eğer kesin karar derse istinafta da kaybedersen başka yolu kalmıyor kaybetmiş olursun. Bazı dosyalar var 3 yıldır istinaf da bizim bazı dosyalar var 6 ay veya 3 ayda geri dönüyor
(166 puan) tarafından
Canım benim davam 5. Icra da acik
(166 puan) tarafından
Canım birde birşey soracağım ıstinafta davayı kazanma şansım var mi
(4,289 puan) tarafından
Şimdi dosyaya bilmeden bisey demek mümkün olmaz ki kuzum detaylı incelemek lazım
-Reklam-
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Söyle söyleyeyim sana pandemi nedeniyle adliyeler kapalı olunca dosyalar birikti bizim ki de 2 senedir istinfda yeni sorduk daha 2020 ye bakıyorlar di 1 sene daha sürer gibi. Bulunduğunuz şehrin adliyesine sormanız lazım belki onlar 2022 de falandır beli daha geridedir belli olmuyor hiç biz de bekliyoruz:/
(5,828 puan) tarafından
Bozadabilir ama ev tamamen eşine aitse ve o çıkmanızı istiyorsa hakim haklıda görebilir
(166 puan) tarafından
Ama ev zaten bana tahsis edilmişti ama eşim ev bana tahsis edildikten sonra evi iki gün içinde başka birine devrediyor yani şuan ev başka birinin üzrine ha ama evi alan adamda eşimin yanında çalışan biri biz bunların delillerini de koyduk mahkemeye faceboomta birlikte seçilmiş fotoğraflar vs buldum yani biz hem satış iptali için hemde tahliyeye kararını durdurmak için dava açmıştık ama avukatım dediki hakim davayı sanki yanlış anlamış ben evin kiracisiym gibi karara yazmış işte ben evde hiç kiracı olmadım ve evde iki küçük çocuk var ve eşimin maddi durumu çok iyi ama işte ne dersin ki? Zaten mahkeme sonunda çıkacağım ama 1yil bile oturmak benim için çok şey
(5,828 puan) tarafından
İnşallah istinafta uzun süre kalır dosya
(166 puan) tarafından
6ay sürse bile benim için çok avantaj ama ne olursa olsun evimden çıkarılmak bana çok ağır gelecek
(5,828 puan) tarafından
Ya bacım böyle durumlarda biz hakimden görüşme talep ediyorduk avukatım çocukların arada olduğunu vs özel olarak anlatıyordu ama her hakimde görüşmeyi kabul etmiyor bazıları okadar sert ki avukat girişini yasaklıyordu resmen
0 oy
(166 puan) tarafından
Kizlar başka bilgisi olan var mı 
0 oy
(949 puan) tarafından
Eşim adliye de  sıraya alıyorlar süresi belli degil dedi 
(710 puan) tarafından
Peki canm eşine sorarmsin incelemede olan dosya ne zaman sonuclanir Yargıtay'daki dosya

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 367 göst.
11 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 83 göst.
8 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Prens annesi3 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.
26 Ocak 2021 Diğer kategorisinde bkulbilge (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 416 göst.