0 oy
134 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar kızım 31 aylık. İki üç hafta önce çiş kaçırma sorunu yüzünden doktora götürdüm idrar yolu enfeksiyonu vardır diye. Çok kaciriyordu daha önce hiç kaçırmazdi. Aynı anda hırıltısi da çok vardı. Doktor idrar yolu enfeksiyonu olabileceğini söyledi sağlık ocağı olduğu için idrar testi yapmadı hırıltı için de bronşite çevirebilir ciğerlere inmiş dedi antibiyotik kullandı üç gün kızım. Ama sonra ağzında aseton kokusu oldu iki haftadır da geçmiyo. İnternete bakınca ağız kokusu ile ilgili sadece dip 1 diyabet diyo çok korktum. Kaçırma sorunu gitti o günden sonra artık hiç kaçırmıyor başka bir tip 1 diyabet belirtisi de yok belirtilerden. Hırıltısi devam ediyo ana. Bu aseton kokusu enfeksiyondan mı olur başına gelen oldu mu ?

3 Cevaplar

0 oy
(4,198 puan) tarafından
Antibiyotik kaynaklidir. Antibiyotik enfeksiyonu duzeltirken bi yandan da degisik cesit hasar beriyor vucuda. Bakterileri cogaltiyor mantar  su bu. Antibiyotikten sinra mesela ozel bolgede cogunlukla kasinti olur bakteriler vs artiyor diye. Tedavi bitince normale doner
(1,271 puan) tarafından
Canım üç gün kullandı antibiyotik sonra başladı bu koku ama iki hafta geçti tedavinin bitmesinden sonra hala devam ediyor koku
-Reklam-
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Bronsiti olan çocukların ağzında nefes kokusu oluyor haberin olsun bademcikler sisecegi zaman özellikle kendi küçüklüğümden biliyorum.Sen bir doktora götür çocuk pediatriye.
(1,271 puan) tarafından
Bademcikleri şişmiş canım götürduk doktora akşam   o yüzden koku olur dedi doktor
(3,027 puan) tarafından
Geçmiş olsun ben tüm çocukluğunu bebeklerin itibaren bronsit ile geçirmiş biriyim tahmin ettim zaten sonra ergenlikte birden bitti hiç korkmayın annemler benim bademciklerim aldiracakmis sobra bir doktor engel olmuş vazgecmisler idare etmişler beni gerçekten bitti.
(3,027 puan) tarafından
Aklıma gelmişken söyleyeyim dut pekmezi tereyağında  cevir biraz sıcak ver günde 3 kere sabah öğlen yatmadan önce 3 güne toplarsın pekmez dut pekmezi olacak.Teryag hakiki tuzsuz tereyağı bende acayip ise yarardı.Haberin olsun koy pekmezi bulmalısın hazir degil
0 oy
(457 puan) tarafından
Kızım tıp 1 diyabetli öğrenmeden önce bizdede  vardı o aseton kokusu hastalandı sonra öğrendik zaten inşallah yoktur şekerine baktır derim

ailede şeker hastası var mi
(172 puan) tarafından
Canım belirtileri neydi
(457 puan) tarafından
Çok fazla idrar yapıyordu  gece bezi özellikle çok doluyordu ,ağlama krizleri,anıden uykuya dalma, gece kendini soğuk yerlere atıyordu, mutfak masasının altında falan buluyorduk  
2 yasimiza girmeden 2 gün önce öğrendik
Hastaydı bişey yemiyordu halsizdi sürekli gün boyu uyudu hastaneye götürdük kanda şekeri biraz yüksek çıktı şeker hastasi mi   dediler ama detaylı bakılmadı  bogazlari enfeksiyon dedi orda ilaç yazıp yolladilar sonra ben başka hastaneye götürdüm detaylı baktilar tıp 1  diyabet çıktı şu an insülin kullanıyor
(1,271 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun benim de aklıma o geldi akşam goturduk kan testi yaptılar şekerinde bir sorun yok dedi doktor boğazlari şişmiş o yüzden koku vardır dedi
(1,271 puan) tarafından
Canım bizim ailede şeker hastası yok. Sizde var mıydı ?
(457 puan) tarafından
Benim teyzem,ve dayim şeker hastası ama tıp 2  diyabet anne baba da yok ne bizde ne annelerimizde

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 91 göst.
19 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
24 Kasım 2022 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 246 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Eylulunannesiiiii (402 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.

380,320 soru

11,387,400 cevap

34,889 kullanıcı

...