0 oy
991 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından

Marul kafam için kreş arayışındayım kızlar. Ben artık çalışıyorum anneme de birakamam kucuk kardesim okula gidiyor e annemin fiziksel rahatsizliklari var kadin zaten 2 aydir bakiyor canı çıktı yazık. Eşimin çok bilmiş akrabalari adımı "sorumsuz rahatina duskun" olarak cikarmislar :D hic birinin cocuklarinin eğitimi yok gunah diye yollamiyolar kendileri de ayni sekilde okula gitmemisler gunah diye bide oturup bana sorumsuz rahatina duskun diyolar. Allahtan boyle seyleri takan bir tip değilim :D 

Asıl sorum şu kizlar. Oğlum nisanda 3 yaşina girecek bi tarafim daha kucuk diyor bir tarafim ver gitsin millet nasil veriyo diyorum. 

Siz olsaniz ne yapardiniz ? Çalişmak zorunda değilim eşim 1 aylik bedelli askerliğe gitti onun yerine ben duruyordum kendi dukkanimizda. Bende diyorum ki hazir alışmışım hic ara vermeden devam edeyim. 

29 Cevaplar

+1 oy
(2,475 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla okul oncesi egitm cok onemli uzmanlar uv e 1 yatirirsinz 1 alirsnz ama okul oncesine 1 yatirim.yapin 10 alirsinz 

Insanin en cok ogrendigi donem 0 6 yas donemiymis hayatinda en cok 0grenim kazanim sagladigi yaslar

Avrupa da calisan calismayan anne farketmezsizin en gec 2 yasinda okul hayati basliyor 

Neden hep ilerideler egitime insana deger veriyorlar 

Hic bence cekimser kalmayin imkaninjz da varmis

Keske her cocugun boyle imkani olsa...
(2,776 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. 16 aylıkken başladık alıştırma fazında 15 dk ile 3 ay sonunda 2  3 saat kalmaya başlamıştı. 2 yaşından beri de 6 saat kalıyor, öğle uykusundan sonra alıyorum. Gelişimine çok katkı sağladı, kural ve düzen anlamında.
(2,475 puan) tarafından
Harika bende cok istedim fakat kresle ilgili postlarima da bakarsaniz talihsizlik yasadim suan icin ben gonderemiyorm ama ukte kaldi icimde
Yarin itibariyle oyunevine baslayacagiz
-Reklam-
+1 oy
(2,731 puan) tarafından
Zorunda değilsen gonderme kucuk daha
(9,578 puan) tarafından
Milleti takmıyorum diyip milletin küçük yaşta okula göndermelerine mi özeniyorsun
(4,158 puan) tarafından
Hasta olmaai vok iyi aslinda bagisikligi kuvvetleniyor. Yoksa  buyudukce daha zir. İlkokulda hepten zor hastalik. Kizim 1 sinifta suan cok sukur zirt birt hasta olmuoda 4 de ve 5 de anasinifina gitti iki sene . Bi hafta okul uc hafta evde hastalik savasi ile gecti. Kardesine suan hastalik bulastrimca sevinioyrum valla ki anasinifina gdince kardes daha az hasta olacak diye. Valla kizimi 4 ve 5 yasta yolladim. Keske 3 yasta ozele yolladaymisim . Calismiyorum. Ama okulun inanilmaz faydasi var cocuk gelisimine. Temedi icmesi uyumasi kakmasi. Sosyal davranislari konusmasi muhabbeti  her konuya hakiam her konusmaya her sohbette bi fikri olup onu insan gibi belirtmesi falan resmen minik insan oluyorlar:)) yasitlariyla vakit gecirmesi apayri bisey. Oglum suan 18 aylik. Ben simdeden basladim okul arayisina. 36 ay sonrasinda yani 3 yasta özele verecegim cunku devlet 48 ay altini almiyor. Bir sene ozele gider. 4 ve 5 yasta ablasinin gittigi okula gider. Bence fok faydali
(1,403 puan) tarafından
Sanane gözde :) ayrica özentilik değil beni ikna edin diyorum
(9,578 puan) tarafından
Mızıkçılık yapacaksan hiç oynamayalım fikir sorup sanane demek ne acaba
Ben gönderme demiyorum zaten ama yukarda dediğim gibi gayet de milleti takıyorsun :)
(4,158 puan) tarafından
Gonder ginder ben arkandayim:) kafan da rahat eder uc bes saat:))
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Zorunda degilsen lutfen calisma. Ablamin kizi 4 yasinda ablam ise basladi 2.haftasi bu hafta kizi asiri icerledi agrasiflesti. Ablam diyoki cikicam galiba. Cocuk bisiklet paten istiyodu anne istemiyorum ise gitme diye agliyo :(
(7,941 puan) tarafından
Ay içim gitti oğlumla yaşıt oğlum gözümün önüne geldi o şekil ağlayıp istemiyorum çalışma dese o saniye iş yerini arayıp istifa ettim derim hassas noktam oğlum ile kızım herkes gibi:) ama benim biraz abartı olarak hasassim:)
0 oy
(4,219 puan) tarafından
Cocugum 2 yasinda krese yeni basladi. 1 ay sonra bende ise donecegim iznim bitiyo. 

Calismasaydim da yarin gun gonderirdim. Evde canı sıkılıyo ve kış gunu ekrana yonelecek. İkimizde evde asosyal gibi yasiyoruz.
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Çalışmıyorum ama yine de oğlumu kreşe verdim. Kim ne derse desin umrumda da değil. He çok zengin de değilim :) Ama böyle olması gerekiyordu psikiyatri önerdi zaten.

Benimki 32 aylıktı başladığında. Başta çok vicdan azabı çektim ama zamanla azaldı yine de ara ara oluyor tabi :)
tarafından
Yok kuzum benim Büşra az uğraşacak tim senle de sonradan canını sıkmayım dedim vazgeçtim
(2,709 puan) tarafından
Aa tamam canım sen olduğunu bilmiyordum :)
tarafından
Can sıkıntısı dolaşıyorum buralarda
(1,403 puan) tarafından
Deme bende vicdan azabi cekerim diye korkuyorum
(2,709 puan) tarafından
Ara ara hala çekiyorum ama ben evde ona yetemiyorum. Aşırı hareketli huysuz bir çocuk. Asla tek başına oynamaz. Evde olduğunda bütün günümü ona ayırıyorum yine de yetersiz kalıyor bu sefer ekran bağımlısı oluyor.
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Cahil cühela konuşsun dursun onlari kim takar benimde iki yaşında oğlum var Allah Nasip ederse inşallah Eylül'de göndermeyi düşünüyorum 
0 oy
(891 puan) tarafından
Kendi dukkaninizsa 2 gun kres diger gunler yanında götürsen güzel olmaz mi :) ben olsam öyle yapardım alışana kadar en azından ama tabi dükkan ne üzerine zarar verebilecek bir ortam mi değil mi ona göre 
(1,403 puan) tarafından
Yok canim hic değil maalesef
0 oy
(15,184 puan) tarafından
3 yaşına girdikten sonra tam ideal bence. Oğlum 3.5 yasinxa. Ve arkadaş ihtiyacı iyiden iyiye hissediliyor bu bir kaç aydır.  Bence 5 6 ay daha bekleyebilirsen daha rahat edersin. İstersen de bı dene. Belki de.kosarak gidecek krese
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Ben kendi aileme yobaz derdim neler varmış yaa Allah yardımcın olsun okula gitmek günah ne yaa ))))))))) canım sen kimseyi dinleme valla çocuklar kalabalıkta çocukların olduğu ortamda sosyalleşiyor çok iyi geliyor onlara sen çok faydasını göreceksin bence 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Niye çalışıyorsun otur evinde çocuğuna bak bi anne çocuğuna bakmalı, der bizim akrepler ama onlara inat çalışacaağğğmm oğğliiimmmmm
(1,403 puan) tarafından
Evet biz calisanlar olarak cocuklarimiza bakmiyoruz :)
0 oy
(351 puan) tarafından

Oğlum özel bir çocuk 3 yaşında kreşe verdim 1 yıl gitti. Sosyalleşme de konuşmakta sorun yaşıyorduk kreşe verelim sosyalleşsin konuşması ilerlesin normal düzeyde gelişim gösteren çocuklardan daha çok şey öğrenir dedik. Ama son zamanlarda hiç bir videoda ve resimde mutlu değildi aldım kreş den 2 ay önce ve oğlum bir açıldı pir açıldı hem dili hem sosyalleşmesi kurımda ki eğitimlerimizi artırdık kreş yerine. Sonrası mı o 1 yıl için vicdan azabı :( keşke hiç vermeseydim ama sosyalleşip konuşması ilerler diye göndermiştim o arada da çalışıyordum. Sonra mutsuz olduğunu görünce dayanamayıp aldım işi gücü bıraktım. 

0 oy
(27,348 puan) tarafından

Biraz küçük ya dördü dolsaydi iyi olurdu

0 oy
(800 puan) tarafından
2. 5 yaşında ki kızımı doktor tavsiyesi üzerine gönderdim şuan 4 yaşına hala krese gidiyor çok istekli Bi şekilde kızım da olumlu yönde o kadar çok gelişim var ki saymakla bitmez 
0 oy
(877 puan) tarafından

Kreşte çalıştım bir süre enn küçükler bendeydi altlarını bile alırdım senin çocuğun dönemin de anca oyun oynayarak yaparlar etkinlik oyun dönemin de bebişin ve sosyalleşme bile paylaşmayı öğrenir enerjisini atar gelen bebeklerin de ailesi çalışıyor güvendiğin bir kurum varsa neden olmasın ben bile kreşte çalışmaya başlarsam bebe mi de yazdırırım diyorum tabi benim daha çok :D

Yani sizin iş yeriniz netice de baktın çocuğun durmuyor sensiz evde hissedersin zaten alırsın biraz daha beklersin :) Belki de çok sevicek orda arkadaş edince oyunları çok sevicek olabilir yani denemeden bilemezsin :)

0 oy
(1,016 puan) tarafından
Bence gitsin kaynassin çocuklarla konuşuyor dimi çocuğun :) gitmek jsteemezse gondermezsin çevremde hevssle giden çocuklarda gördüm:) iki gün sonra istemeyen de zaten evde çocuklar orada topluca oyun oynamayı sıra alıp vermeyi beraber vakit geçirmeyi ortak kullanım alanlarını paylaşmayı öğreniyor ,bence faydalı 
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Eğer cocgun kolay alışır sorun çıkarmaz diyosan yolla  aynn herkes yollluyo benimki çok sosyal gitse çok iyi olur ama bezli istemiyolar yakında Biyer var ücretsiz gonderemedim dil için terapi aliyo oraya bile giderken çok mutlu 
0 oy
(1,549 puan) tarafından
Benim kizimda baslicak 2 yasinda. Bi sureden sonra anne olarak yetemiyoruz ne yazik ki

ya evde surekli boyamadir,evciliktir oynayacaksin, ya da vaktin olmayacak ekran cocugu olacak. Imkanin varsa yolla derim en azindan oyun oynar, kurallari ogrenir. Her yonden guzel bence. Diger cocuklarimda 2,5 ve 3 te basladi. Hep severek gittiler. 7 saat gidiyolardi ustelik
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Tam gün olmasa bile yarım gün güzel olur canım sosyallesir hem 4 yaşında tam gün gider nasılsa ☺️☺️ 
0 oy
(5,294 puan) tarafından
Bence bu senin çocuğunun isteğine bağlı ilk bir hafta gönder severse koşa koşa gidiyorsa gönder. Oğlum 4yaşında gönderdik baya iyi geldi konuşması ilerledi her yönden faydalı oldu
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Bence onlara çok ayıp etmişsin 1 yaşında başlamalı ki kudurmalıydılar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 118 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Guness.ozlem (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozlem4141 (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
20 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
28 Kasım 2022 Aile kategorisinde clk38 (1,369 puan) tarafından soruldu

379,481 soru

11,360,180 cevap

34,838 kullanıcı

...