0 oy
166 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (4,067 puan) tarafından
1 haftalığına ailemn yanına gitcem eşim hergün dışarıdan yesn istemiyorum

Nelere pişirip koyabilirim Bn yokken çıkarıp yesin 

7 Cevaplar

+3 oy
(1,016 puan) tarafından
Annem yemekleri pisirince sıcağına direkt kavanoza koyuyor çorba olsun et yemekleri aklian ne gelrise kapağını kapatıyor eski kapakta olur tazecik kaliyor kız istersen öyle yap açsın eşin kavanozu ısıtıp yesin yemegini:)
(2,092 puan) tarafından
Yeni kapak sonu geliyor mu her hafta yapıyorsan yemek:D
(2,787 puan) tarafından
Valla işimi garantiye alıyorum, çocuk olunca riske atamıyorum. Her hafta 7 8 kapak. :) Pahalı birşey değil neticede.
(2,092 puan) tarafından
aynen çocuk olunca öyle oluyor.
Toptan mi alıyorsun kapakları
(2,787 puan) tarafından
Evet genelde 100lü alıyorum netten, zaten uzun süre gidiyor.
(2,092 puan) tarafından
Anladım cnm iyi fikir kolay gelsin sana :)
-Reklam-
+1 oy
(1,975 puan) tarafından
Bir arkadaş çok güzel tarifler vermiş bize bişey kalmamış . Bende sitem edeyim bari . Neden kocanın bir haftalık yemeğini düşünmek zorundasın ki . Bırak kendi yapsın ,senin yokluğunu görsün . Çalışıyor deme , binlerce çalışan kadın eve gelip yemek çamaşır bulaşık çocuk ev işi hepsini hallediyor. Kabul edemiyorum böyle bir pohpohlama hizmet olayını . Ha çocuk olsa dersin yapamaz edemez bir sıkıntı çıkar çocukta değiller . Annesi değiliz biz bunların her şeyini dört dörtlük yapmak zorunda değiliz,çocuk gibi düşünmek zorunda değiliz. Aç kalsınlar demiyorum oraya çekmeyin tabi de .
(4,161 puan) tarafından
Ben dusunsemde esım yapmama izin vermez becerıklı zaten birçok yemegı yapar başının çaresine bakar. Ama bazı esler yapamıyor gercekten
(307 puan) tarafından
Tam açmi kalsın adam diyecekken son cümleni okudum
(5,308 puan) tarafından
Ne güzel yazdın canım bir hafta tatil yapacaksam direk kendime neler alırım çocuklara neler alsam diye düşünürüm gerisini kocam düşünsün :D yani yapsın bişeyler yesin eli kolu var . Yapamıyosada dışarda yesin ne olacak bir hafta yani
(553 puan) tarafından
Post sahibi değilim ama yazmak isterim. Ben de memlekete  1 Hafta bile gitsem eşim gider annesinde kalır yer içer. Elinden gelmez çünkü mutfağa girip birseyler yapmak. Hasta bile olsam maalesef zar zor kalkar ben yaparım her erkek bir değil yani. Doğum yaptım kimse yoktu kahvaltı hazırla dedim bir kalktım aşirete yetecek kadar çay demlemiş ziyan oldu. Yumurta kavursa mutfak sanki 5 tencere yemek yapmış gibi batar. İstemem bile girip yapmasını. arkadaşın eşi de belki öyledir o yüzden yapmak zorunda hissetmiştr maalesef
(4,067 puan) tarafından
Yapma dışarıda yerim anneme giderim dedi zatende ne blim işte
0 oy
(738 puan) tarafından
Çörek börek tarzı şeyler olabilir aklıma bunlar geldi 
0 oy
(892 puan) tarafından
1 Köfte olabilir pişirip koyarsın eşin sadece buzu çözülünce ısıtır yer. Yanına patates de kızartabilir.

2.Izgara tavuk yapabilirsin fırına atar ısıtıp yer.

3.Börek koyabilirsin yanına çay demler kahvaltılık da hazırlar yer.

4.Lahmacun yapabilirsin.

5.Şakşukayı yazın hazırlayıp dondurucuya atıyorum oyle yapabilirsin sabah çıkarır akşama çözülmüş olur ısıtır yer onu da.

6. Kıyma kavurur koyarsın üstüne 2 yunurta kırar yer.

7. Gün de dışarıdan yesin :))
(307 puan) tarafından
Ne güzel listeledin kız bende doğum yaklaştı buzluğa ne koya bilirim pişmemiş hazır yemek olarak çıkartıp pişirip yerim
(892 puan) tarafından
Yaaa afiyet olsun şimdiden canım benim sen kek poğaça falan da eklersin❤️❤️
0 oy
(4,161 puan) tarafından
Borek çörek olur lahmacun pıde isıtıp yiyebilir. Pizza olur. Cıgkofte olur, mantı olur, Kahvaltılık yapabilir bir gün menemen kızartma gibi. Tavuk haslayabilir yada kızartır ekmek arası olur kofte yap at dolaba.. Kavrulmuş kıyma atılır cıkarıp ekmek arası yada yumurta kırıp yiyebilir bunlar geldi aklıma 
0 oy
(150 puan) tarafından
Taze fasulye kuru fasulye çorba türleri börek pizza tarzı şeyler. Bakla şakşuka vs
0 oy
(217 puan) tarafından
Bırak dışardan yesin. Boşver.  Annesi gbi davranma.  Ah ah ben öyleydim senin gbi küçük tavada yemek yapardım ayrı ayrı.  Mesela kek kurabiye bırakırdım. Küçük tavada patlıcan yemeği.  Ayrı tavada sulu patates. Salata dogrardim mesela. Gecgelirde ekmeksiz kalır diye ekmek bırakırdım evde.  Ay boşver.  Ne yerse yesin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 292 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 70 göst.
26 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Prensim ve prensesim (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
2 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 210 göst.
12 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde dunyali _birisi (205 puan) tarafından soruldu

379,687 soru

11,365,906 cevap

34,845 kullanıcı

...