0 oy
240 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Kızım iki aylık normal doğum yaptım hiç mama vermedim allaha şükür sütüm hep vardı çok tu kilosu iyiydi 2 ayda toplam 2.5 kilo aldı hatta ama ne oldu bilmiyorum 2 gündür göğsüme süt dolmuyor kriz geçircem bu neden olur stres vs yapmadım . Lütfen yardım edin bu geçer mi yoksa sütüm bitti mi benim 

6 Cevaplar

+2 oy
(437 puan) tarafından
Göğüslerini iz terbiye oluyor artık. Yani emme olayına adapte oluyor eskisi gibi şişkinlik vs olmayacak ama bebek en iyi pompadır emerken yutkunma sesi varsa kesin süt geliyordur, çok tedirginseniz emmeye başladıktan 2 3 dk sonra bebeği çıkarın bakın sıktırın süt geliyosa vardır , çişli bez sayısını takip edin o çok önemli dolu dolu 4 5 bez çıkarıyorsa doyuyordur
-Reklam-
0 oy
(480 puan) tarafından
Bebek emdiği zaman yutkunma sesini dinleyin göğüsleriniz eksisi kadar dolu dolu olmaz bu normaldir. Bu durumu kafaya takıp stres yaparsanız daha da azalır. Siyah çay+laktozsuz sütü karıştırıp için ve bol su. 
0 oy
(295 puan) tarafından
Uyku dinlenme yapın benim sütüm kesildi gibi oldu 3 gece gündüz uyumamistim sonra ful bebek gündüz uyudumu bende uyudum öyle öyle toparladı ama siz birden oldu diyorsanız takviye bişiler yapın süt artırıcı içecek veya kürler yemekler araştırın bol.bol.yiyin 
0 oy
(262 puan) tarafından
Goguslerin terbiye olmuştur bebeğin keyfi yerindeyse uykuları düzenli aglamiyorsa ki açlıktan ağladığını anlıyorsun huzursuzluğu yoksa birde emzirilen bı kaç dakika sonra sıkın süt geliyor mu diye bide bol bol uyuyun 
0 oy
(337 puan) tarafından
Merhaba benimde 2 aylık bebeğim göğsüm  yumuşak olsa bile geliyor bazen azalıyor sıkınca gelmiyor ellerimle masaj yapıyorum yukarıdan göğüs ucuma kadar yapıyorum çünkü süt kanalları tıkanıyormuş masaj yapınca açılıyor yutkunma sesi varsa süt geliyordur içini rahatlatmak istersen pomba ile sağ belli olur ben öyle yapıyorum damla çıkaasaya kadar pompalıyorum sonra emziyorum
(337 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim sağlık ocağına gittin mi ben cuma günü gittiğimde 5.buçuk olmuş ilk ay 1 kg almıştı bu ay 1.5 kg hemşire çok iyi alıyor dedi boyu da 58 olmuş :)
tarafından
Bende dün gittim benimki tulumla 7,800 du hemsire gelince soydu o olcunce 7 mi 7 bucuk mu neydi unuttum valla buyuk oglum bi cocuk vardi onun yanina gitmek istiyodu onu durduruyodum :) boyuda 63 yada 64 cm
tarafından
Benimki normalin bi tik ustunde gidiyo ilk ay 1,900 almis bu ay 1,300 almis şappur suppur elini emiyo bi kacgundur :) Dis fln cikinca zayiflar normale doner zaten
(337 puan) tarafından
Maşallah :) aynen normale döner
(337 puan) tarafından
İstagramın varmı senin ordan takipleşelim varsa eğer :)
0 oy
(15,280 puan) tarafından
Sıkınca süt gelmiyo mu 
(42 puan) tarafından
Yok doymuyor belli emerken sinirleniyor direniyor indirince çığlık çığlığa ağlıyor
(15,280 puan) tarafından
Dereotu soğan bulgur komposto falan tuketsen . Bı de burda bı tarif vardı süt yapan. Onu bulabilsek keşke. Bulan olursa yazsın da.
(15,280 puan) tarafından
Bebek bakımı bölümüne geç. Orda arama butonuna GOGUSLERDEN SUT FIŞKIRIYOR yaz. O tariften bı çok kişi yararlanmis
(42 puan) tarafından
Gerçekten denedim bilmiyorum tesadüf mü işe yaradı mı tarifi bire bir uyguladım şuan sütüm eski haline döndü Allah razı olsun sizden.
(15,280 puan) tarafından
Ay masallah çok sevindim. O tariften çok fayda gören varmış okudum altında yorumları. Hatta ben de yapayım .

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 168 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde esengulhlc (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 209 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eylmahmet (45 puan) tarafından soruldu