0 oy
163 göst.
Aile kategorisinde (264 puan) tarafından

Benim 1 yaşında bebeğim var ve haliyle biraz yaramaz ortalığı dağıtır döker. Asla eline dökülecek birşey verip gezerek yemesine izin vermem. Ama bazen önüne geçemiyorsun aniden dağıtıp döküyor.

Geçenlerde anneme gittim ve kız kardeşimle yeğenimden bahsettiler. "Geldiğinde dikkat edelim birseyler dokmesin" "yiyeceği zaman oturtturalim" "ben o çocuğu yerken geçen otur dedim oturdu laf dinledi öyle yedi" gibi gibi konuştular. O yeğenim de çok dökmez asıl benimki döker. Yani kızım sana söylüyorum gelinim sen anla gibi oldu..

Birsey demedim ama kırıldım biraz. Çocuk bu dökecek de dağıtacak da. Ben anneme gidiyorum biraz rahatlamak için ama diken üstünde oluyorum
 Çocuk bir yeri batirdigi zaman kesinlikle temizliyorum oyuncakları topluyorum.

Başka annelere bakıyorum surekli torunla ilgileniyorlar kızlarını dinlendiriyorlar. Maalesef ben hiç öyle birsey görmedim. Zaten eşim de yardım etmez

7 Cevaplar

0 oy
(119,481 puan) tarafından
fazla aliniyosun aay dokme desin ima etsin veya direk soylesin hayatin boyumca boyle herseye alinganlik yaoarsan erken yaslanir erken kırışır cildin  aman doksun torunub degilmo temizle der gecerim ben
(264 puan) tarafından
Direk bana söylese bu kadar kırılmazdım kardeşimle aralarında konuşuyorlar duyayım diye. ***** miyimben
(119,481 puan) tarafından
diger torununu konustu belkide sen alinganlik yaptin belliki bunalmissin esinde yardim etmiyomus alingansin
-Reklam-
0 oy
(767 puan) tarafından
Yok ya ne kaynanam ne annem kirsin döksün durmasın hiçbir şey demezler 
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Benim annem ima etmez direkt söyler. Yapmasınlar kırmasınlar dökmesinler dağıtmasınlar bla bla bla sayar da sayar :D anne öğretiyoruz ama çocuk işte diyorum. Biliyorum yapsınlar sorun değil ama öğrensinler diyo hep. Çocuk bunlar öğreniyorlar zaten diyorum konu bitiyo. Yani sen de alınganlık yapma anneler söyler böyle şeyler normaldir
0 oy
tarafından
Alınma canım yani herşeye takılmamak gerekiyor benim annem tam tersidir döksün yıkanır temizlenir der
0 oy
tarafından
20 gündür annemelrdeydim kadinin evini alt üst etti daha bişey dökmesin dedim diye bana terslendiler babamla bırak rahat yesin bırak rahat oynasın çocuğu rahat bırak diye diye benimkide simardi tabi o ayrı :) çok şükür kaynanamda titizdir mesela onda rahat edemem öyle ama annem yapsa elbette alinirim ama benimkide rahatlığı bulup hepten dağıttı 
0 oy
(71 puan) tarafından
Valla canım benim annemde öyle ama ima etmez direk söyler altına birsey şer oturup yesinler der benim biri 5 biri 2 yaşında öyle alissinlar sana zor olucak der evi dagattirma sonra sen zorlaniyorsun der hamileyim bide der bebekte gelecek iyice zorlancaksin der ama Allah var hamileliğin 6 ci ayından beri arada gelir evimi toplar temizler doğum temizliginide annem yaptı bence haklı alıştırmak lazim inan 10 gündür öyle rahatım ki kapıları kitliyorum bozuktu kilit taktik kızımın odasinida abisinin yanına taşıdık kendi odamdan sadece onlara ait o oda söyledim oyuncaklar burdan çıkmayacak burda oynucaksiniz televizyon izlerken salona gelebilirsiniz ama oyun odanızda dedim yemegide ekmegide abur cuburuda artık sadece mutfakta sofra bezi yada tepsi alır yerler 2 yaşındaki bile tepsi alır yani inan alıştırirsan kuralindan çıkmazsan uyguluyorlar yani benim annem dobradir ve haklıda bence bizlere zor oluyor valla öyle rahatım ki bu düzene anlatamam iyiki dinlemisim annemi bende senin gibi ilk basta alınganlık yapiyodum çocuk bunlar döker dağıtır diyordum ama öyle olmuyor onlara alan yaratmak gelişim açısından da iyi oluyor ayrıca hiç kimse bizim cocuklarimizn dağınıklığını çekmek zorunda değil 
(71 puan) tarafından
Akşam olurkende oyundan sıkıldıklari zamanda oyuncakları topluyorlar gerçekten 2 yaşındaki bile anlıyor önceden bu düzeni kuramadığıma için pişmanım ben giyisi dolaplarına bile kilit taktım kızım hergun dağıtıyordu inan çok yoruluyordum şimdi mutfağı günde 1 kere diğer odaları 2 günde bir süpürge tutup siliyorum çünkü diğer odalar toplu kalıyor baya rahatladım bu düzene
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Benim annem kızım dökse laf etmez. Ama kuzenlerimden biliyorum koltukta zıpladıklarında annem bir şey demezse bile rahatsız olurdu bu durumdan. Annem yurtdışında yılda 1 kere gidip 1 hafta kaliriz ama bende gittiğimde kimse çocuğumla ilgilenmez oturup oynamaz konuşmaz.  Ablam iç güveysi gitti annemle oturuyorlar. Ben gittim kahvaltı akşam yemeği hep yardım ettim. Yük olmayayım dedim. Kızım dağıttıysa döktüyse hep kendim topladım.  Ben ancak kaynanamin evinde biraz nefes alıyorum kayinbabam oturup kizimla oynar bende kaynanama yardın ederim mutfaka beraber hazirlariz vs bulaşıklar benden genelde. Bu durumda bi sen değilsin yani 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 537 göst.
+1 oy
17 cevap 418 göst.
31 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nihal.34 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 1,240 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 213 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ektn (28 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...