0 oy
82 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Esimin görevi sebebiyle deprem bölgesine geldik .Köyün bi odalı lojmani vardı orayı tamir ettirene kadar konteynerda kalıyrdk .Esim kızım köye gidiyorlar okula bende oglumla konteynerın yakınlarında bi okula gidiyoruz.Tadilat bitince gececktik köye ama benim isim geregi burada kaliyrz bi haftasonları oradayz .Düzenimiz iyice bozuldu bölündük kisaca.Konteynerda iki cocukla.vs zorlaniyrz köy ise soguk malum sobalı diger yerler buz gibi oluyor.Yani bi düzenim olsun istiyrm artk bi orasi bi burası cok yıprandm..Buraya gelirken de gördüklerimle de insanlar o kadar yasanmıslık  icinde evsiz barksiz yasamaya calisyor konteynerlarda sükür diyorum ama bir yandan da memleketimde kurulu bi evim düzenim vardı onu bozdum bi düzen kuramadım ve hâlâ da kuramiyrm bu da beni çok yıprattı .Fikit verir misinz bana ...

3 Cevaplar

0 oy
(12,960 puan) tarafından
Çok çok zor bir durum ama ekmek parası için oradasınız 

Allah yardımcınız olsun 
(1,075 puan) tarafından
Biz kıs gelmeden ev buluruz demistik oyle planlamistk bir de ama cok zor insanlar daha evine yerlesemedi oradan da bi hayal kırıklıgı yasadım
-Reklam-
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Nasıl bi fikir istediğini anlamadım açıkçası. Memlekete mi dönmek istiyorsun? Kalacaksan da, köy sobalı olabilir ama tadilat yapıldıysa oraya geçmek daha mantıklı değil mi? Dün bi arkadaşımla konuştum konteynerların da farklı sıkıntıları oluyomuş. 
(1,075 puan) tarafından
Konteyner cok sıkıntılı zaten hem kucük hem göcüyor vs vs köyde soguk iste o sıkıntı nerede kalacgmi bilemdm calistgmdan ötürü
(11,093 puan) tarafından
Köyde kalmak daha mantıklı. Soba kullanmayı sevmem ama insan mecbur kalırsa yaşar. Konteyner da boşa çıksın sizin iki yeriniz var şu an. Bari çadırda kalan biri koyternera geçebilir.
0 oy
(4,197 puan) tarafından
Ben memleketime dönerdim. Çocuklara öyle şeyler yaşatamam ya. Tamam bir arada olmak çok güzel ama böyle olmaz. Eşin ev bulur düzgünce yerleştirir öyle gidersiniz
(1,075 puan) tarafından
Ben öyle istedim aslında dört aya ev bulunur vs dedi esim ama cok zor pisman oldum ama nasil döneyim ev yok ki orada kiradaydk

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
9 Ocak 2023 Aile kategorisinde İki çocuklu anne (2,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 264 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
0 oy
8 cevap 203 göst.

379,173 soru