0 oy
64 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (40 puan) tarafından

50 gram şeker yüklemesi yapıldı bugün aç karnına. Sonuç 188 küsür çıktı. Hastaneden sabah geldim artık pazartesi sonuç göstereceğim ama tecrübeli annelere sormak istedim buradan. Şekerim 188 çıktığı için bana ne önerir doktorlar? Benim gibi olan var mi?

3 Cevaplar

0 oy
(4,092 puan) tarafından
Tekrar 70 gram yükleme önerebilir. Diyet listesi mutlaka verecektir. Ama insülin kararını endokrin uzmanı verir
-Reklam-
0 oy
(7,927 puan) tarafından
Geçmiş olsun Rabbim düşmanıma o ileti vermesin yediklerine dikkat et hamur işinden tatlılardan uzak dur pazartesi ztn sana diyet listesi verecek büyük ihtimalle 
0 oy
(442 puan) tarafından
Benim gebelik şekeri sınırda çıkmıştı ama doktorum dikkat etmem gerektiğini söyleyip diyetisyene yönlendirdi sadece 1 kez görüşme sağladım diyetisyenle. Pilav makarna hamur işi vs. uzak durmamı söyledi eğer çok makarna yemek istersem tam buğday unlu makarnadan az bir porsiyon yapmamı söyledi Filiz markanın falan var satılıyor marketlerde. Tatlı ihtiyacımı karşılamak için abartmadan hurma veya meyve yememi söyledi ama onun da sınırı var tabii. Bol bol su iç dedi bunu hepsi söylüyor zaten. Kısacası normal bir şeker hastası nelere dikkat etmeliyse aynılarını söyledi. Ben tatlı yiyordum ve yemek porsiyonlarım da büyüktü yani 16 kilo aldım zaten hamileyken ve bebeğim 3.600 doğdu. Şimdiki aklım olsa kesinlikle önüme geleni yemem daha bilinçli beslenirim. Sizin benden daha fazla çıkmış gebelik şekeriniz o yüzden dikkat edin potansiyel şeker hastası sayılırsınız ve bebek için de iyi bir durum değil bunu bana doktorum söylemişti 
(40 puan) tarafından
Teşekkür ederim evet fazla çıktı yemek porsiyonlarim küçük iştahım sıfır, ama nasıl olduysa hop şekerim fazla çıktı. Mecbur diyet yapacağım tabiki
(40 puan) tarafından
Gebelikte 6 kilo anca almışımdır işte hormonlardan dolayı plasenta normal çalışamıyor bu yüzden böyle oluyor diye söyledi doktor. Sadece 100 gramlık seker yüklenir mi tekrardan onu pzt ogrenecegim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 171 göst.
27 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
18 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eyupsema (1,505 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 82 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensess17 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 43 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2516 (425 puan) tarafından soruldu

378,322 soru

11,323,601 cevap

34,775 kullanıcı

...