0 oy
114 göst.
Aile kategorisinde (445 puan) tarafından
Dün kızıma biraz mama vermiştim yarım biberon arttı içerde bırakmıştım orda kaldı az öncede mutfağı toparliyordum kızım 4 aya girecek bir htfta sonra neyse kardeşime biraktim biraz ilgilensin işlerimi halledene kadar diye almış çocuğa o dünkü mamayı icirmis aldım kızımın elinden ama çoğunu içmişti bile kızım zehirlenir mi kusturmaya çalıştım biraz havada oynattim ama kusmadı da birşey olur mu ne yapmalıyım şaşırdım kaldım ne yapacağımı bilemiyorum şimdi emziriyorum ama birşey olur mu başına gelen var mı bilmiyorum da kafam karmakarışık oldu 

5 Cevaplar

0 oy
(498 puan) tarafından
Birincisi size ders olsun mama kalıyorsa bekletmeyin direkt dökün.  Yenidoğan yoğun bakımda kaldı oğlum ve mama takviyesi alıyordu.  Hemşirenin biri mama kalırsa iki saate kadar bekletebilirsin demişti.  Bir başka hemşire gelip sakın böyle bir şey yapma.  Mama kalıyorsa direkt çöptür bekletip çocuğa verme demişti.  Sen bol bol emzir yapabileceğin başka bir şey yok. Hoplatıp zıplatıp çocuğu yorma.  İçin rahat etsin istiyorsan 112yi arayıp bilgi alabilirsin.  Geçmiş olsun 
-Reklam-
0 oy
(2,046 puan) tarafından
Hiç başıma gelmedi oğlum mamasini içmediği an mamayı dokerdim bekletmezdim sizde bundan sonra bir de dün ki mamadan bahsediyorsunuz. Doktorunuz numarası varsa arayın yada 112 arayıp bilgi alın. 
0 oy
(6,454 puan) tarafından
Sağlığını etkileyecek kadar kötü bir şey olmaz en fazla ishal olur karnı ağırır geçer sonra. 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Pardon da dünkü mama neden hala orda bu bir ikincisi bir saat geçince bile vermeyin diyorlar.. üçüncüsü kardeşin bilmez bebek senin sorumluluğunda uyarman gerekirdi son olarakta çocuk doktoruna danış ya da 112yi ara mutlaka 
(7,447 puan) tarafından
Bişey olmaz herhalde  aradın mı 112 yi ya da çocuk doktorunu
(445 puan) tarafından
Hemşireyi aradım da takip et dedi birşey olursa hastaneye götür dedi
(7,447 puan) tarafından
İnşallah olmaz
(445 puan) tarafından
Şimdilik birşey yok bakalım cevremdekiled de birden olmaz en fazla midesi eksir felan dediler bilmiyorum ya ben çocuğa bak diye verdim karnını zaten doyurmustum dengesizlik yapmış yani biliyor beni çocuğun üstüne ne kadar düştüğümu bı sorar emzik sordu bende emzikle ugrasiyoe sanıyordum halbuki mamayı iciriyormus çok pişman oldum ama iki üç aydır da hep bakardı brnde öyle sormadan birşey yapacağını düşünmedim neyse inşallah birşey olmadan atlatriiz
(7,447 puan) tarafından
Bir daha bende emanet etme , inşallah inşallah ❤️
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Öncelikle bekletmeden dökmek en iyisi. İkinci olarak bir sefer 5 saatlik mamayı babası yanlışlıklı yenisi zannedip vermişti. 60 cc falan içmişti. Arayıp bilgi aldık, doktorumuz 1 saate kadar mamayı kuşlanabileceğimizi ama geçmesinin de üzerinden 8  10 saat geçmediyse ve yaz ayı gibi sıcak değilse sadece bebekte gaz yapacağı için rahatsız edeceğini söylemişti. Biz sıkıntı yaşamadık. 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 58 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde Suskungirl44 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 399 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (979 puan) tarafından soruldu
+1 oy
85 cevap 1,217 göst.