0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Kızlar kafayı yiyeceğim ne yapacağım bilmiyorum 1 yaşındaki kızım ne yerse gezerek yiyor bir türlü oturtturamıyorum oturtturuyorum geri kalkıyor peşinde dolaşıyorum yemeği güzel yiyor ama gezerek yiyor bu böyle mi gidecek bir de annem şey diyor yaramaz diyor o yemek ona doğru mudur

12 Cevaplar

0 oy
(2,921 puan) tarafından
Benimki de yese keşke yürüyerek hiç farketmez 
(179 puan) tarafından
Diğer kızımda yemiyor hiç bir şey tam tersi:(
-Reklam-
0 oy
(1,262 puan) tarafından
Benmki de öyle oturmuyor bı kaç kaşık yiyor zaten o yüzden mecburen arkasından gidip veriyorum 
(179 puan) tarafından
Aynen öyle bir kaşık alıyor onu yiyene kadar dolaşıp geri geliyor
0 oy
(271 puan) tarafından
Kızım 2 yaşıni bıtırecek hala gezerek yer bende saldım inşallah bigün oturur :))) 
(179 puan) tarafından
Kimi kinadim acaba
0 oy
(7,787 puan) tarafından
Mama sandalyesi yok mu 
(179 puan) tarafından
Yok canım
(7,787 puan) tarafından
O baya kurtarıcı oluyor bu anlamda. Mama sandalyesi yerine böyle yine oturması için araçlar var. Mama sandalyesinden ucuz da hem. Hem de yerde filan da onunla oturtturursun.  Ona da bakmanı tavsiye ederim. Bir şekilde oturması gerek. Bir adap bu sonuçta
(179 puan) tarafından
Evet öyle valla bakcam eşime söylerim alsın ya
0 oy
(674 puan) tarafından
Biraz sabır et canım geçer benim oğlum da oturmazdi şimdi kendisi götürüyor yemeğini sofraya koyuyor 3 yaşında 
0 oy
tarafından

Gezerek yemesi  çok kötü bişey alışkanlık haline getirir biz mutfakta yer kalkarız 36 aylık diğer yerlere buskivi bile götüremez yasak 

Bir yasken bizimkide öyleydi baktım olacağı yok kurallı davrandım şimdi iki kasıkta olsa mutfakta yenecek 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Bence alıştırma pişman olursun. Mutfakta ağzına ver çiğnerken dolaşıp gelir tamam da peşinden gidip yemek verme gelsin mutfakta alsın. Oturma aparatı işe yarayabilir siz yerken oturtun öğrenir inş 
0 oy
(1,802 puan) tarafından
Yok öyle alışır oturtma kavramını öğrenmesi lazım benimkide 1 2 kullandı baktı ben gezen anne değilim oturarak yenilecek bu yemek diyorum oturuyor 
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Ortancam gezerek yerdi biraz büyüdükçe düzeldi. Şimdi küçüğüm de öyle yaptı bi süre yine o da bıraktı gibi bişi. Doyduktan sonra ekmek kemiriyo gezerek. Bırakıyolar ama sen salmazsan, sürekli ikaza devam
0 oy
(275 puan) tarafından
Şuan da oğlum 15 aylık 12 13 aylık da bizim de öyleydi diş zamanı denk gelmişti şuan sadece masa da yiyor 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Ben kızımın bir kere peşinde kaşıkla dolasmadim yesin diye ama benimki de oturmuyor. Küçüklüğünden bero mama sandalyesi de sevmiyor. Yanmizda oturarak yemeğe başlıyor ama kendi kalkıp gezip geliyor arada ben ağzına veriyorum. Peşinde kossam ne olacaktı dusunemiyorum
0 oy
(690 puan) tarafından
Benimki de 17 aylık olacak bütün evi peşinde geziyorum. Mama sandalyesi de aldım boşuna kaldı oturduğu yok hiç :) yemesi çok sıkıntılı olduğu için yesin de gezerek yesin diyorum ama başka yere gidince çok sıkıntı oluyor malesef annem ben sizi böyle büyütmedim deyip duruyor:)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 326 göst.
15 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 554 göst.
26 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Linasirakaya (499 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 70 göst.
12 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neslis (745 puan) tarafından soruldu

381,761 soru

11,428,924 cevap

34,988 kullanıcı

...