0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde (801 puan) tarafından
Aserenler beni affetsin evet bana dört kişilik için tarif lazım yapan var mı bide evde yağlı kağıt yok altına ne koyabilirim 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,478 puan) tarafından
2bardak ılık su maya az tuz az şeker ve aldığı kadar unla bir hamur yoğuruyorum hep çok almıyor az çıkıyor 2 tepsi çıkıyor tam üstüne sos olarak domates salça az yağ kekik fesleğen sarımsak tuz la beraber biraz çektirerek pişiriyorum sonra soğutuyorum , hamur mayalaninca 2ye boluyorum yuvarlak açıp tepsiye yerleştiyorum üstüne sos ve malzemeleri ekliyorum isteğe göre yani pişmeye 1 dk kala kaşarı en son eklerim

Çok güzel olurr yaparsan dene bence
(801 puan) tarafından
Bazı tariflerde una süt ve sıvıyağ koyuyolar ben koymuyim mi bide yağlı kağıt yok sorun olur mu
(1,478 puan) tarafından
Yok canım ben koymuyorum gayet güzel oluyor, hiç yağlı kağıtla pisirmedim daha tepsiyi yağlayıp direk hamuru koydum çok rahat çıkıyor zaten
-Reklam-
0 oy
(967 puan) tarafından
Yaptım canım tarife internetten bakmıştım 
(801 puan) tarafından
Ben baktimda bazıları süt koyuyor bazıları koymuyor her yerde değişik şaştım kaldım
0 oy
tarafından
Ben yağlı kağıtsız da yaptım altını yagladim oldu 

Şart değil 

Un su tuz biraz kabartma tozu ile hamur yapıyorum ben güzel oluyor nefis yemekte te var tutuyor tarifler bakabilirsin 
tarafından
Bende yağlı kağıt koymuyorum çoğu zaman
(801 puan) tarafından
Kabartma tozu ilk kez duydum
tarafından
Ben maya kullanirim
tarafından
Güzel oluyor hamura göre kabarıyor istediğin gibi var tariflerde bakabilirsiniz mayalida yaparım ama genellikle kabartma tozu ile
0 oy
(962 puan) tarafından
Tepsi pizza yaptım 10 yetişkin 6 çocuk 3 tepsi süper oldu bu hafta sonu da yapacağım nasip olursa. Validemlere gidince yapıyorum 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Bn yaptım çok güzel oldu cnm fazla yapma ama 
0 oy
tarafından

Şu tarifi kullanıyorum enfes oluyor 

image

0 oy
(6,827 puan) tarafından
biz arkadaslarla 6 tepsi yaptik canim muhtesem olmustu pizza gunu yapalim demistik 
0 oy
tarafından
Yağlı kağıt olmasada olur benim herif yapiyo hiç tarif istemedim :/
0 oy
tarafından

Yagli kagit olmadanda olur hafif siviya sur tepsiye 

Bu tarif iki tepsi cikiyo cok ince olsun dersen 3 de cikar biz kari koca bitiriyoruz 

image

image

Link biraktimda gorunmedi ekran attim ilk 10 dk bos hamuru pisircen malzemeleri ekledikden sonrada 200 derecede 20 dk piscek bu kadar
(801 puan) tarafından
TM canım teşekkür ederim
0 oy
(80 puan) tarafından
Ben yaparım sürekli övünmek gibi olmasın ama gerçekten efsane oluyor eşim artık dışarda en marka yerde yediği pizzayı bile beğenmiyor seninki daha güzel diyip malzeme alıp geliyor:)) yağlı kağıt kullanmıyorum tepsiyi hafif yağlıyorum alüminyum tepside yapıyorum hemde bende Yuvarlak büyük bir tane var yapışma asla olmuyor malzemeyi sevdiğimize göre bol koyuyorum hamurun tarifini internette aldım ezberlemedim ekran aldım bakıyorum ezberim kötü:))
(801 puan) tarafından
Aşko tam tarif atsana şimdi yapcam
0 oy
(4,390 puan) tarafından

gorselini atabilirim 

image

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 504 göst.
28 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 112 göst.