0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde (226 puan) tarafından
Kızlar bir oğlum var 33 aylık 3 yaşına girmek üzere artık yoruldum gerçekten bütün oyuncaklarını kırarak oynuyor her şeyi fırlatma çabasında Anlamıyorum neden böyle yapıyor bazen misafirliğe giriyorum kız çocukları ne kadar güzel oynuyor ya oyuncaklarını kırmıyor bile  Geçenlerde misafirliğe gittik bir huy edindi ev sahiplerinin  ellerinden tutup oyuncak odasına götürüyor öyle utanıyorum ki yaptığında gitmeyince de zorluyor milleti elinden çekiyor ne yapacağım kızlar ya bir akıl verin

20 Cevaplar

0 oy
(226 puan) tarafından
Kizlar fikri olan 
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
Öncelikle bu kadar çaresiz hissetme her çocuk ve anne farklı yapıdadır utanmana gerek yok biraz konuşarak ve uygulayarak onu sakinleştirebilirsin. Paniğini kullanıyor olabilir hisseder bunu çocuklar zekidir. 
(226 puan) tarafından
Onunla güzelce konuşmaya çalışıyorum ama bir yerden sonra ipler Bağlar kopuyor yani ne yapacağımı bilmiyorum canım
0 oy
(2,754 puan) tarafından
Oyuncaklarla oynamak istemesi çok normal çocuğun, en azından ev sahibini götürüyormuş, istediğini verir ev sahibi hiç değilse. Çocuk bu , neden utanıyorsun ki..
(226 puan) tarafından
Sırf çizgi film açıyorum düzgün dursun diye misafirlikte o bile onun artık ilgisini çekmiyor Bu sefer başka yaramazlıklar yapma peşinde Evet Çocuk diyorum utan mıyım etmeyeyim ama şöyle bir şey var ki çok kaygılıyım ileriki zamanlarda da böyle yaparsa güzelce öğretmeye çalışıyorum Elimden geldikçe ama nasıl olacak bilmiyorum
0 oy
(10,006 puan) tarafından
Neden utaniyosunki canim cocuk yani bu. Ne yapacagi ne isteyecegi belli olmuyoki. Ellerinden tutup goturse ne olur. Gecen parkta bi kadinla karsilastik kizi 2.5 yasinda oglumda 3.5 yasinda. Kiz tam gecen sene oglumun oldugu givi kaydiraga tersten cikmak istiyo e cikamiyo ayakkabilarini cikarmak istiyo kendini yerw atiyo falan kadinla gozgoze geldik gulumsedim dedimki sizi o kqdar iyi anliyorumki :) bu yollardan gectik. Cocugu olan her insanin anlamasi gereken seyler gercekten. Ne yapacaklari ne isreyecekleri belli olmuyo. 
(226 puan) tarafından
Öyle elbette Sağ olsunlar gittiğim kişilerle çok hoş karşılıyorlar hoş karşılamayanları zaten gitmiyorum bir daha öyle yani çocukların bazı hareketleri anne babaları üzebiliyor Ben de bu hareketlerini üzülüyorum bakalım Ne yapacağız bilmiyorum
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kız erkeği yok valla benim 3 yaş kızım var çok hanım hanım birde 20 aylık var erkeklere taş çıkarır gören erkek der okadar yani acayip bişey düz duvara çıkar kendisi valla bende utaniyom ikincisinden ben mi yaptım bunu diyom bazen başımı duvarlara vuruyom allah canlarını sağ etsin durmayan bebe zor
(226 puan) tarafından
Amin inşallah can sağlığı versin evlatlarımıza canım
(9,533 puan) tarafından
Aynen kızı erkeği yok valla benim çevremdeki erkek çocukları çok uslular iki kızım var maşallah fırlama gibiler
(5,240 puan) tarafından
Valla öyle yani
0 oy
(250 puan) tarafından
Benimki de aynı oyuncaklarla güzelce oynasa neyse hep atiyo şuan annemdeyim yeni badana yaptılar duvarı tükenmez kalemle çizmiş ne yaptıysam cikmiyo o kadar üzülüyorum ki hele şuan aşırı çaresizim annem bide takıntılı 
(226 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım Rabbim yardımcımız olsun
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Erkek çocuğu farklı oluyor kız çocuğundan. Kızım var bir bucuk yaşında daha oynar oyuncaklarını paylaşır sonunda geri toplar. Oğlan geliyor onu da deneyımleyecez bklm
(226 puan) tarafından
İnşallah canım o da ablasına çeker:))
(12,565 puan) tarafından
Her kes erkek bebek daha zor deyıp duruyor bklm inşallah ♥️
0 oy
tarafından
Neyinden utanıyorsn adı üstünde oyuncak odasına götürüyormuş çocuk o :) benim oğlumda 31 aylık evet attığı zamanlarda oluyor ama anlatıyorum sonra yapmıyor oda zamanla alışır atmaz 
(226 puan) tarafından
İnşallah canım Umudumu o yani anlatıyorum ama çok inat bir çocuk
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Çocuk bu üç yaşındaki çocuğun neyinden utancan kız rahatsizsan gitme sağa sola ama çocuk bu yapar ya elinde telefon tablet vercen onla bayilcak hic sesi cikmiycak ya ev dağıtcak oyuncak krcak kendi kendine oynuycak çok oyuncak tutma evde sürekli değişimli olarak ayarla yarısini kaldır bir hafta sonra indir ama normal bir durum çocuk bu kendini kasma utanma bu zmaanlarini iyi degerlendir bidaha gelmeyecek bu zamanlar bosverr 
(226 puan) tarafından
Bilmiyorum Çok inat bir çocuk ne yapacağım onu da bilmiyorum güzelce anlatmaya çalışıyorum olmuyor dinlemiyor sözümü İnşallah ileriki zamanlarda bunları atlatırız
0 oy
(12,877 puan) tarafından
Sadece bir arabasının üzerine oturdu kırdı bilinçli kasıtlı hiç bir şey kırmadı çok şükür annesi gibi mali pek kıymetli:) bu arada 2 yaşında erkek 
(226 puan) tarafından
Maşallah canım:))
0 oy
(4,425 puan) tarafından
benim oğlum 35 aylık çoğu oyuncağı eve gelmeden kırılıyor canım aslında sebebi bizleriz kıymet bilmiyorlar bu konuda kendıme çok kızıyorum
(226 puan) tarafından
Aynen öyle canım çok haklısın gerçekten bizim bir oyuncağımiz olurdu çok mutlu olurduk şimdiki çocukların 100 tane oyuncağı var ama kıymet mutluluk yok
(4,425 puan) tarafından
aynen öyle bak geçen gün itfaiyeyi alı kasıtlı şekilde yere attı annem kırılır bak atarsan dedi aynen söylediği cümleyi yazıyorum 'kırılsın bir daaha alırız '
0 oy
(223 puan) tarafından
Erkek cocugu evde yetişmez diyorlar benim oglanda biraz öyle 
0 oy
(3,180 puan) tarafından
19 aylık senin oğlun gibi özeniyor kız cocuklara 
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Bunun kiz erkek farki oldugunu sanmiyorum kizim oyuncaklarini bir daha oynanamak icin parcsliylr resmen iki bucuk yasinda 
0 oy
(11,092 puan) tarafından

Benim ortancam böyle. Bile isteye kırdığı çok azdır, o da son zamanlarda başladı ama kızdım yapmıyo artık. Bilmeden çok kırdı ama var ya sadece oyuncak olsa evde kırılmadık eşya bırakmadı desem yeridir. Sert oynuyor, sonunu hiç düşünmüyor bi de 5 yaşına geldi düşün hâlâ aynı. Gittiğimiz evler Allah'tan çocuklu evler de oyuncak oynaması sorun olmuyor. Başka evlerde kırmadan oynar en azından o beni bi nebze rahat tutuyor. Bazen de melek gibi oturur bi saat boyama yapar, oyuncaklarla güzel oynar anlamıyorum dengesi oturmadı bi türlü. Ama benimkine hiperaktif tanısı da konuldu. Bakalım okula başlayınca toparlar diye umut ediyorum

0 oy
(8,858 puan) tarafından
Benimki de 29 aylık. Büyük küçük kimseyi dinlemez üstüne atlar. Oyun oynarken birileriyle illa birini pataklar. Sağlam bir tane oyuncağı yok. Hepsini kırıyor. Geçen babasi böyle itfaiye seti almıştı. Bir tane sağlam parçası kalmamış. 
0 oy
(4,619 puan) tarafından
Benimki de sevmediği biri olunca elinden tutup kapıya götürüyor git diye :) 
0 oy
(667 puan) tarafından
Ev sahipleri oyuncak olan odanın kapısını ortmuyormu ki ben kızımın odasını biri gelcegi zaman kapatırım kimse girmeye cesaret edemez huyum bu bu konularda baya hassasım çünkü 
0 oy
(5 puan) tarafından
Ah şu bize vaktinde dayatılan kurallar.utanma annesi, milletten ziyade bizim ve çocuğun ne düşündüğü önemli.
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Biz nereye gidersek daha ayakkabısını çıkarmadan anne oyuncak istiyorum diyor 

Normal yani çocuk bu 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 471 göst.
+4 oy
15 cevap 763 göst.
0 oy
8 cevap 163 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 2801 (96 puan) tarafından soruldu