0 oy
123 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Merhaba dünde post attım oğlum mutsuz die meğer kabız yavrum kıvranıyor yapamıyor ağlıyor fitil attım fayda etmiyo kayısı suyu yağ hiç bı şekilde kendini sıkıyor yarın doktora goturcez kafayı yemek üzereyim  3 yaşında oğlum ne olur yardım edin ikinmiyo neden 

7 Cevaplar

+1 oy
(1,790 puan) tarafından
Valla canım bazı kişiler tepki verebilir ama pekmez en basit yolu. Üzüm pekmezi şırıngayla popaya sık 5 dk içinde boşalttıyor. Ben neler çektim oğlumda neler denedim tek çare pekmez oldu.fitil şurup kayısı püresi zeytinyağı hiçbiri fayda etmedi 
(12 puan) tarafından
Bende öyle yaptırıyorum ama sürekli öylede olunca sakınca varmı diye insan korkuyor birde öyle alışacak diye ya sürekli tutuyor içinde en az 3gunde onuda ben zorla yaptiriyorum sıkıldım
(1,790 puan) tarafından
Bende sıkıldım inan ama 3 gün felan normal yine bizimki 10 gün yapmıyor bazen.
(12 puan) tarafından
Yok bıraksam benimkide yapmiycak ben artık biryerleri yirtilirda daha kotu olur diye yaptırıyorum mecbur yoksa daha kotu olur
-Reklam-
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin yavrucuga. Acille mi gitseniz
(120 puan) tarafından
Ne yaparlar orda acaba canm
(15,224 puan) tarafından
Lavman yaparlar belki . Rahatlar çocuk.
0 oy
(1,893 puan) tarafından
1 şeker kasığı zeytin yağı icir
(120 puan) tarafından
Verdim canım yok yapamıyor cok kötü yavrum ya
(12 puan) tarafından
Arkadaşın dediği gibi siringayla pekmez sık iki dkda yapıyor lavman gibi
0 oy
tarafından
Sıcak suya oturtmayı denedın mı hiç? Kabızlıktan ne cektıgımı bır ben bır de Rabbım bılır
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Bizde ayniyiz cok zor ya ilac verdi dulcasoft o biraz ise yaradi onuda alismasin diye surekli veremiyorum ilk 3 gun her sabah icirdim ama 
(12,646 puan) tarafından
Bilgim yok canım burda devlete özele kaç tane dr gittim dubhalac etki etmemişti fakültede yazdı başladık onla geçtı 9.10 aylık vardı yazdında
(1,154 puan) tarafından
10 aylik benim kizimda bilmiyorum ama doktora goturmek lazim bebeklere bilincsiz ilac kullanmak dogru olmaz
(1,790 puan) tarafından
Gittik canım 2 doktora götürdüm 1 sağlık ocağındski ebeye sordum. Senin sütünden deyip geçiyorlar.fitil verdi sadece oda bi işe yaramıyor. Ne çekiyor yawrum 10 gün yapmıyor bazen . yapacağı zamanda nasıl ağlıyor nasıl ıkınıp kızarıyor.taş gibi çıkartıyor bide. Sadcee meyve püresi veriyorum bide başka bişey vermiyorum elma armut Cennet hurması kuru kayısı veriyorum
(1,154 puan) tarafından
Benimde kizim ozamanlarda hep cekiyordu 10 gun boyunca yapmiyordu bende agliyordum onunla oyle cok agliyordu ama ozamanlarda ilac kullanmamistim zeytin yagiyla yapiyordu Allah yardimcimiz olsun cocuk buyutmek gercekten cok stresli
(12,646 puan) tarafından
Ek gıdaya başlayınca oldu benim kız çok Dr gezdım her şeyi yolunda çiktı bağırsakları oturana kadar normal dendı. O ilacla geçtıydı biberona dadandı şimdi yine oldu kaç ay sonra. Çok çekti kabızlıktan dördüncü gün yapmayınca lavmana göturuyordum çatlak oluyor diye. Süt kabız yapıyor anne sütü olsada devam sütü olsada
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Lavman al eczaneden canim hemen yapar
0 oy
(262 puan) tarafından
Bi tatlı kaşığı zeytinyağı içir. Bide kulak çubuğu yada peçeteyle makat bölgesine zeytin yağı sür. Benim kızımda sürekli kabızdi denemediğim bir şey kalmadı. Bu söylediğim onda hemen etki ediyor du.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 309 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mizah (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 236 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde SELMAALYA (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 535 göst.
22 Aralık 2021 Aile kategorisinde Saida Nasirova (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 68 göst.