0 oy
127 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kaynanam salça vermişti kızlar ben de Dolaba koydum buzdolabına koymadım Geçen sene de buzdolabına koymamıştım Bir şey olmamıştı Ama bu sefer biraz değişik kokmuş yani böyle asitli gibi kokmuş ekşi gibi kokmuş bozulmuş mudur Sizce kullanmalı mıyım atmalı mıyım buzdolabına Geri koydum ama bilmiyorum

6 Cevaplar

0 oy
(2,696 puan) tarafından
Nerde yaşıyorsunuz bide kaç günlük bıraktın 
tarafından
Yani bir yirmi gün olabilin canım ankara
(4,154 puan) tarafından
Yemeklik salca bozulmaz tuzlu oluyor ya geneseneden benim var. 5 ltrelik kavanozda plastik tursu kavanozlarinda . Annemin yaptigi.  Ben ondan alip alip az az kullandigim kaseye koyyorum gunluk. Tuzlu oldugu icin bozulmaz. Ama marketten alinan konserve tarzi hazir salcalar dolapta da dursa hemen kuflenio ustu
(2,696 puan) tarafından
Bişey olmaz canim üstü kuflenmise üsteki kuflenmise al  sonra bı kaba dök salcaya biraz tuz köy elinle karıştır başka kabı doldur üstüne yağ dök biraz kapat dolaba köy ben buzdolabı nda koyarım salçayı canim
-Reklam-
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Açılmamış konserveyse dışarda birşey olmaz ama açıksa dışarda bozulur açık miydi kapalı mıydı 
tarafından
Açıktı canım
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Tuz oranına bağlı. Konserve olanlar dışarıda duruyor açılınca buzdolabına koyuyorum. Normalde güneş te olan salcalara bol tuz atılır dışarıda dursa da bisey olmaz. Çok çok ekşidiyse asitlendiyse fışır fışır yenmez de sadece üstünde ise üstüne al altı yenir. Bazen yarım olanların üstüne yağ koyarak bir kenara koyuyorum yağ tabakasi da koruyor. Tuzu azsa tuz da eklenebilir 
tarafından
Tuz ekliyim ozaman canım
0 oy
(3,622 puan) tarafından
Hazır salça dolapta bile küfleniyor canım buzdolabında saklamak en doğrusu 
tarafından
Hadi ya geçen sene tuzu çoktu Bişey almadı bu senede olmaz diye düşündüm
(3,622 puan) tarafından
Ev yapımı salcalara çok birşey olmuyor ama yine de yerin varsa dolapta sakla canım
0 oy
(104 puan) tarafından
Açıkmış bi de çok bırakmışsın canım o kesssin bozulmuştur
0 oy
tarafından
Hıc açılmadıysa bozulmaz 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 69 göst.
0 oy
6 cevap 95 göst.
0 oy