0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde (762 puan) tarafından
Kızlar dün komşuma gittim bebeği iki aylık ama erken doğum oldu 36 haftalık falan doğurdu yani. Bebeğin üzerinde ki kıyafetler 18-24 ay kiyafetiydi ve anca oluyordu çocuga. Aldığı yeni doğanı bir kere tek giydirebilmisti 3-6-9 aylıklar falan hiç olmamıştı bile. Ben kızıma kaç parça almıştım yenidoğan 3-6 ay falan diyor ki götür degistir bebek bir kere bile giyemez 3 çocuk annesi birde. Çok kararsız kaldım ya ne yapacağım? Çocuklara yeni doğan takimlari olmuyor mu?

15 Cevaplar

0 oy
(1,179 puan) tarafından
Kaç kilo ki acaba 18 24 giyiyor, benim kızım 14 aylık ben şimdi giydiriyorum bunları o da 12 aylık biraz dar oluyor diye 
(762 puan) tarafından
İlk doğunca 3800 ama şuan bilmiyorum öyle iri bir çocuk da değildi bende şaşırdım
-Reklam-
0 oy
(108 puan) tarafından
Canım yanlışın var 2 aylık bebek 18 24 ay giyemez 
(762 puan) tarafından
Ayıp olmasaydı resim çekecektim kadın yanlış anlar dedim ben kendimde şok oldum ama bildiğin 18-24 yaş yelek vardı üstünde onun içine de 1 yaş takım giydirmisti
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Hey maşallah 2 aylık bebek nasıl iki yaş giyiyor. Benim çocuklar hep küçük doğdu hastane çıkışlarını en az 2 ay giydiler mesela. 
(762 puan) tarafından
Ya öyle iri bir bebek de değildi. 3800 doğmuştu ama şuan kilosu ne bilmiyorum. Kadın gösterdi sadece hastanede oldukları gün giydirmis hastane çıkışını
0 oy
(824 puan) tarafından
mümkün değil canim benim kızım 3 aylık 3-6 ay kiyafet giyiyor 18-24 kiyafet olmaz ki 2 aylik bebeğe 
(762 puan) tarafından
Bende görünce şok oldum. Hemen bir iki arkadaşımi aradım onlarda yok öyle birşey dediler ama etikette aylarını görmesem inanmazdım zaten
0 oy
(9,971 puan) tarafından

Oha :woot: oglum 4250 dogdu. Yinede yenidoganlari giydik. Tamam cokda alma cabuk buyuyolar ama. Ben mesela yenidogan bezi bile kullandim. Yani oluyor kiyafetler. Benimkiler hizli kilo alip gelistiler hep ama. Hadi 6aylikken 18 ay giyiyordu ama yeni dogdugunda degil yonede

(762 puan) tarafından
MasAllah mesela onun bebeği seninkinden daha zayifmis 3800 doğmuş çünkü. Ay bilmiyorum ya kendisi ilk ve tek örnek galiba
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Benim bebegimde 36 +5 te falan doğdu  ama yeni dogan kıyafetlerini 3  aya kadar giydi ondan  2 aylık olup  6,9 ay dese qnlarim kalıpları bazen küçük oluyor kıyafetlerin  18 24 ayda bilemedim  baya büyük okur bebek için  
(762 puan) tarafından
İnanır misin kollarını bile katlamamisti o şekilde tam olmuştu
(9,971 puan) tarafından
O kiyafet cok defa yikanmis bi oncekilerden kalmistir. Cekiyolar o kadar cok yikaninca
(762 puan) tarafından
İki çocuğu kız bu erkek o kıyafetler de erkek kıyafetleriydi ama bilmiyorum ki. Ben kendimde ona 3-6 ay takım götürdüm dedi denedik olmadı diye 9-12 ay almıştı
(9,971 puan) tarafından
Ay kiz oda sacmalamis gercekten. Gelip bebegi goresim geldi :D
(762 puan) tarafından
Bebek öyle büyük birşey değil yani normal bebek bende: D ama o kıyafetlerde sıkıntı: D
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Bu bebiş kaç kilo doğmuş ki :) neyse benden iri bebek çıkmaz :))
(762 puan) tarafından
3800 doğmuş. Benden de bence :D
0 oy
(299 puan) tarafından
Ben 40.haftamda doğum yaptim kızım 3 kg doğdu yeni doğan giydi 2 ay falan sonra 3 6 ay 9 aya gectik
(762 puan) tarafından
İçin rahatladı ya onca para verdim çünkü yeni doğanlara olmayacak diye çok üzülmüştüm
(299 puan) tarafından
Yok yok rahat olur . Onun çocuğu demek iri biraz
(762 puan) tarafından
İnşallah ya teşekkür ederim
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Kalıpları küçüktür canım. Benim bebem 3 buçuk aylık 2 yaş ve 1 yaş kıyafetleri var ancak oluyor üstüne çünkü kalıpları küçük 
(5,234 puan) tarafından
3 çocuklu hayat nasıl gidiyır kız. Benim 3 yola çıkmış ödüm kopuyor :D
(5,234 puan) tarafından
Diğer çocuklarım gazlıydı buda öyle olur mu acaba. Tek korkum bebeğin uykusuzluğu. İş güç diğer çocuklar beni korkutmuyor
(15,854 puan) tarafından
Benim bu bebeğim çok şükür öyle gazlı bir bebek değil diğer ikisi kadar öyle çok zorlanmadı beni ama uykusu yok ya hemen uyanıyor uyku beni yoruyor
(5,234 puan) tarafından
İşte uyku sorun yani uyku sorunu olmazsa zor olmaz
(762 puan) tarafından
Yanlız değilmiş: D bilmiyorum ki civilin kıyafetleriydi ama
0 oy
tarafından
Hayır yanlisiniz var bence oğlum 24.26 giyyo 36 aylık oluyor mümkün değil okadar büyük kıyafet giymesi 
(762 puan) tarafından
Ben çok alarak hata yaptım ya:(
tarafından
Kactane aldın bilmiyorum ama hepte yeni doğan tabikide olmaz çünkü çok çabuk büyüyor lar ben kız diye ilki erkekti erkek yeni soğanları vardı  babası iki üç çeşit alalım da dedi ben evdeyken giydir babalık izinimde annesi kızıma dedi nazlı prensesime dedi tamam dedim gerisini hep büyük alırız artık küçük küçük almam
(762 puan) tarafından
Şuan 6 takım yeni doğan aldım. 2-3 takım 3-6 ay aldım onu. Dışında değişiyor işte 9-12 falan
tarafından
Sende almışsın canım bari eskit goydir inslalah olur
(762 puan) tarafından
İnsAllah olur da giydiririm
0 oy
tarafından
Oluyoda en fazla 2-3 kere giyyo ben ikinci oglum abisindenda kalan vardi 3-4 parca bise aldim bazisi yeni dogan onlari 2 kere zor giydi suan 3-6 6-9 ay giyiyo markadan markaya degisiyo beden
(762 puan) tarafından
Civildi onunkioer
tarafından
Civilin kaliplar kucuk zaten ben e bebek aliyorum alirsam onun disinda hep Lc tam beden defactoda alt ust farkli oluyo hep onuda begenmiyorum
(762 puan) tarafından
Ay bende hep civilden aldım :(
0 oy
(951 puan) tarafından
Çocuk içinde kaybolur çocuk içinde gözükmez 
(762 puan) tarafından
Yoo gayette gözüküyordu :D kollarını bile katlamamisti:D
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Alacak durumu yoktur belki olanları giydiriyor da olabilir 
(762 puan) tarafından
Yok ya düşün ki şimdiden çocuğun genç odasını bile ayarlanmış 3 çocuk annesi bir sürü yeni dogani da vardi
0 oy
(9,504 puan) tarafından
3 çocuk annesi 3ünde de kullanmıştır çekme yapmıştır emin ol abartıldığı kadar yok bizim kıyafetler öyle büyğk kızımın 1 yaşında giydiğini ikincide 6 aylıken giydirmeye başladım bariz çekmişler yani yıkana yıkana 
(762 puan) tarafından
2 si kızdı bu erkek erkek ustuydu ama belki de olabilir bilmiyorum
0 oy
tarafından
Hic inanasim gelmedi
(762 puan) tarafından
Görmesem bende inanmazdım

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 433 göst.
20 Eylül 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 648 göst.
26 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
23 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde mevsim_999 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 227 göst.
23 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde mevsim_999 (5 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...