0 oy
161 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (163 puan) tarafından
Merhaba henüz 25 yaşındayım kilo olarak da 85 civarı bir kilom var ama o kadar çok fazla  kilom olduğunu düşünmüyorum Tabii ki yine de çok ama Şikayetim şundan yana Tabii ki ilk öncelikle şunu belirtmek isterim Sizler Doktor değilsiniz ya da sağlık çalışanı değilsiniz Tabii ki bilmeyebilirsiniz Sadece size nacizane fikirlerinizi sormak için buraya yazıyorum mesela koltukta otururken ya da yatarken dizlerimi Karnıma doğru çekip uyuduğumda ya da yere oturduğumda eğildiğimde ayağa kalkarken Diz kapaklarım o kadar çok acıyor ki her ayağa kalktığımda yaşlı teyzeler gibi yavaş yavaş kalkıyorum son bir aydır böyle çömeliyim kalkamıyorum en ufak bir diz bükmede ayağımı açarken Çok acı çekiyorum neden olduğunu bilmiyorum ayaktayken iyi sadece dizimi büktüğümde oluyor . Yani bildiğiniz yaşlı teyzeler gibi Oturduğum yerden gerçekten kalkamıyorum çömelemiyorum O kadar çok acıyor ki iğne batar gibi oluyor acaba kilodan mı diyorum ya da sebebi ne olabilir bilmiyorum

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bu saydıklarınin kilo ile uzaktan yakından alakası yok cnm tecrübe etmiş biri olarak yazayorum sana 145 kiloyu görmüş bir insanım ve buna rağmen ne diz ağrısı ne eklem ağrısı çekmedim 8 ay kadar oldu şuan 77=78 kilo arasında inip çıkıyorum ve dizlerimden artık Can çekişiyorum afedersin özür dilerim ama tuvalete bile gidince ağlıyorum o derece de iyi bir ortapedi doktoruna gitmeni tavsiye ederim benim sağ dizimde sıvı kaybı olmuş solda yırtılma varmış ameliyat önerdi ama önce detaylı emar görelim dedi 

-Reklam-
0 oy
(603 puan) tarafından
Bende 25 yaşındayım 80 kiloyum 15 kg aldım henüz 23 haftalık gebeyim.Bekarken 65 kgda bile dizlerim ağrıyprdu bazen 85 kilo sağlık açısından inanki çok bi kilo.Zaten kilo direk dizleri yürümeyi vs etkiliyor.ortopediye görün yine de.altta yatan bi neden vardır illaki de kilo da tetikliyodur 
(163 puan) tarafından
Haklisiniz bence en büyük nedeni kilo
(603 puan) tarafından
Yinede baktır dediğim gibi bir sorun varsa kilo da onu tetikliyodur hem tedavini olup hemde kilo ver belki sadece kilo vermeyle geçmez
(163 puan) tarafından
Aynen vallahı
0 oy
(2,108 puan) tarafından
Canim boyun 2 buçuk metre değilse 85 kilo tabi ki fazla bir kilo vücudun taşımakta zorlanıyor olabilir ağrı yapıyordur eğilip dogrulmak zor bir hale geliyordur tabiki. Ama tek sorun kilo olmayabilir tabi ama kiloya bağlı bir şeyler tetikleniyir olabilir 
(163 puan) tarafından
Kilodan diye düşünüyorum bende  dogru
0 oy
(10,073 puan) tarafından
Boyun kacki. Benimde hamilelikte ozellikle oglumda oyleydi kilomu dizlerim tasimiyodu resmen. Kilo verince gecti. Simdi kaynanam oyle 90 kilo. Doktor zayiflayacaksin dedi bu dizler seni daha fazla tasimaz
(163 puan) tarafından
165 boyum
(10,073 puan) tarafından
Yani 80 kilo fazla degilmi canim :) en az 10 kilo fazlan var suan
(163 puan) tarafından
Haklisiniz kilo derdin başı valla
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Boyunuz kaç ki 
(163 puan) tarafından
1 65 cm
(4,548 puan) tarafından
Benim boyum 165. 72 kiloyum şuan hamileyim göbeğim olduğu halde çok fazla geliyor bana kilo bacağa vuruyo canım onun için dikkat etmelisin sende
(163 puan) tarafından
Doğrudur valla sanırım diyete başlamalıyım
(4,548 puan) tarafından
Evet canım bazen kendimizi kandiriyoryz herşeyin fazlası zarar
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Kilodan oluyor malesef
(163 puan) tarafından
Evet sanırım hemen bir diyete girmeliyim off
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Kilodan kaynakli olabilir. Ben dogumdan sonra senin gibiydim kilo verdim gecmemisti. Doktora gittim. Dizlerimin sivisi bitmis ve kireclenme baslamis. Meger ondan cok agrim oluyormus. Hala agriyor.
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Kilo çok büyük bir etken, elbette bunun yanında başka sıkıntılar da olabilir. Sıvı azalması dizlerde vs. Ama hızlı bir şekilde kilo verip, dizlere binen yükü azaltman gerek önce. Bunun yanında doktora da gitmeyi ihmal etme. Sıvı azalması varsa ve şuan prp gibi yöntemlerle toparlayabilecek seviyedeyse ona göre tedavini olursun. 
(163 puan) tarafından
Birde benım bacaklarımı sarkık ve fazla kalın nasıl incelte bilirim acaba diyetle pek gıtmıyor bacaklar off
(2,938 puan) tarafından
Sporsuz toparlanmaz ama dizlerin zaten rahatsızsa şuan spor yapman da pek sağlıklı olmaz. İyi olacağım derken hepten kötü olmasın. Doktora git ve kilo ver. Dizler rahatlayınca sporla toparlarsın
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Boyun kaç vücudun kilo taşıyabilir bacakların gucsuzdur .

Vitamin eksikliği olabilir 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Bende 25 yaşındayım ve 80 kiloyum ama dediğin tarzada agri falan çekmiyorum.

Seninki kilo ile alakalı olmayabilir bir doktora görün bence
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Zedelenmiş olablr canım menisküs yırtığı ya da zedelenmesi 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Bu sadece kiloyla alakalı değil diz kapağındaki sıvı azalmış olabilir diz kapağını tutan kasların yıpranöış olabilit. Çok fazla merdigen çıkıyorsan ne bileyim pedal çeviriyorsan böyle olabilir fizik tedavi doktoruna gitmeni öneririm

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 26 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Nur29 (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
0 oy
17 cevap 278 göst.
21 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu