+1 oy
391 göst.
Aile kategorisinde (55 puan) tarafından
Öncelikle şunu söyleyim kayinvalidem her şeye karışan kötü bı insan diyemem. Ama cimrilik var malesef düğünde vs öyle oldu yani bı lira bile borcun altına girmek istemedi eşim yaptı çoğu seyi. Bizede para lazım oldu ev taşıyacağımiz icin. Eşim normalde asla istemez ama biraz da ben ısrarcı oldum verirler mecburi durum diye. Neyse istemiş yok bizde vs demişler bende kendi eniştemden istedim borç olarak hemen yarın göndereyim dedi sağolsun. Ertesi gün eşimi annesi arayıp on bin veriyim de sizde sonra bana bulaşık Makinesi alırsınız demiş. Eşim de tamam demiş bulunmuş. Bende dedim hem borç veriyor hemde zarara uğrattıriyor. Bulaşık Makinesi birkaç aya bile alsak ki hemen alamayiz bile on bine zaten alınmaz. Geri vermeyin de diyemedik ama tabiki makine pahalı olursa eşim on bin parasını veririz diyor. Çünkü bizim durumumuz da orta yani bebek gelecek bı de. Bende biraz kendimi çekmek istiyorum açıkçası tavrımdan anlasınlar istiyorum. Siz napardiniz bu durumda lütfen söyleyin çok merak ediyorum ben mi abartiyorum. 

9 Cevaplar

0 oy
(4,220 puan) tarafından
Abartmıyorsun borç verebilir parasını hibe etmek zorunda deil ama öyle faiz bindirir gibj ben para vereyim sizde bana makine alin hem sacma hemde kırıcı Bir durum
(55 puan) tarafından
Evet gerçekten çok kırıldım yani böyle bı durumda olmayi istemezdim. Ve gerçekten zor durumdayız yani ev taşımak büyük külfet kira desen zaten çok. Borç olmayarak bile verebilirdi
(4,220 puan) tarafından
Tabikide borç olmazsa bile insan çocuğuna verir ama hadi parası tatli geldi vermek istemedi de böyle de denmez bence canim neyse üzülme allah bir hayır kapısı acar inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Makine 10 bin üstünde malesef alamam direk parasını geri ver 
(55 puan) tarafından
Bende öyle dedim ama sırf arada bişey cikmasin da diye aldık işte ama eşim zaten on binden fazla vermem diyor
0 oy
(2,293 puan) tarafından
Yazmıcsm sınırlendım koca ve jaynı ile ılgılı postlar vardı bana cevap gelmıs kapanmıs post okuyamadım cevaplarım kesın sende kapatırsın o yüzden yazmıcam şaka şaka 10 bıne bulasık makınası varsa gıtsın o alsın sızde borç almayın ay. En düşük 15 bın 
(55 puan) tarafından
Almış bulunduk işte makine yerine parasını vercez artık
(4,220 puan) tarafından
Aman kız sende alınganlık yapacağın tuttu kadincagiz bişey diyor linç sana linç linç
0 oy
(480 puan) tarafından
Sizde surekli model düşürursunuz 10 bine en dandik ne var onu alırsınız yıkamaz etmez zaten kendi kazdığı kuyuya kendi düşsün gebrriyorlar 5 kurusun da hesabını yapma yani 
(55 puan) tarafından
Ah keşke onu yapsak ama içimiz rahat etmez işte bizim:( en iyisi parasını nakit ödemek zarar bari etmeyelim
(480 puan) tarafından
Canim niye yapamıyosun kim nasıl davranırsa oyle karşılık vermek lazım ha nakit ödemek işinize gelir ugrasmamis olursunuz ama sende bundan sonra tavrını mesafeni koy hatta söyleyebilirsin bile
(55 puan) tarafından
Kesinlikle soylicem zaten saygımi bozmam ama lafımı da esirgemem uygun bı yerde söylerim. Aynen nakit verelim bu seferde makine iyi kötü derdi çıkmasın
0 oy
(191 puan) tarafından
Bence sen biraz mesafeli ol fazla gelip gitme sadece eşinle git eşinle gel en güzeli 
0 oy
tarafından
Bimden a101 den alın işte mağazadan alamazsınız valla 
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Yalana gerek yok benim kaynanamla kayınbabam ellerinde olsa verir onun için empati yapamadım pek ama rahatsızsan ki rahatsızsın belli ki tabi ki mesafe koy. Zaten mesafeli olanlar daha sevilir hiç şaşmaz kuraldır
0 oy
(156 puan) tarafından
Yaaani bilemedmki kız belki makine alcakti o parayla size vermek istemiş olabilr insanlarn ruh hali degisbiliyo bazen eger çok ucmiycaksa fiyatlar benle eşim bişey demzdk oda anne sonuçta belki oğlu almak ister benm k validen nasıl biri olursa olsun ben eşime annen böyle diyemiyorum oda bı evlat ve annesini kotulememi istemez bende yapmıyorum zaten
0 oy
(137 puan) tarafından
Ben olsam o parayı da almazdım var olduğu halde önce yok demiş sonra uyanıklık yapıp vereyim sizde bana Bulaşık makinesi alırsınız demiş. İnsan kendi evladına yapmaz ise kimseye yapmaz evladına yok demiş ben olsam almam buldum ben bir şekilde derim

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 716 göst.
26 Mart 2024 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 172 göst.
31 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Alyadua1 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 326 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Grimsi1 (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 269 göst.