0 oy
104 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (51 puan) tarafından
Kızlar bugün kontrol amaçlı gittim bana acile git ölçümlerin küçük dedi gittim acildeki doktor fazla küçük degl ama 35 36 haftaya uyumlu dedi sana yatış vericex çocuğu dogrtacaz dedi bende istemedm neden derseniz evde 3 yaşında bı oğlum var aklım ondaydi hep suni sancı ile beni dogrtacaklar bilemedm başına gelen varmı acaba kilosu 2800 dedi 

6 Cevaplar

0 oy
(746 puan) tarafından
Başka doktora git bakalım
(51 puan) tarafından
Başka hastaneye gideyim olmazsa çünkü moralim bozuldu strese girdim
(746 puan) tarafından
Evet haftamız aynı senle bende cuma günü 39 olcam ama bilemedim yani
-Reklam-
0 oy
(11,107 puan) tarafından
Ya ne diye korkutmuşlar ki seni böyle sinir şeyler. Tamam evet çok az geride ama doğuma kadar hiç olmadı 3 kiloyu bulur o bebek normal olur işte neden hemen doğurtmak istediler ki... Ben bütün çocuklarımı 2600 doğurdum 38. Haftada sağlıklılardı da şükür
(51 puan) tarafından
O kadar olumsuz konuşuyorlar ki dogurasim falan gelmiyor
(11,107 puan) tarafından
Sen başka doktora daha görün bi emin ol napacağına
0 oy
(410 puan) tarafından
Bende ayni sorunu yasadim 3.5 hafta gerilik vardi alicaz alicaz dediler aldirmadim 38+4 te kendim normal dogurdum 2.800 dogdu aldirmama sebebim bana sebep vermediler sanki alalim disarda buyusun ne olacak gorelim tavrindalardi en son minyon dediler zamani geldi dogurdum yani endiselenme baska bir doktor gorusude al tabi 
0 oy
tarafından
Geç döllenme olmuştur ondan öyledir. Bu doktorları anlamk da mümkün değil gerçekten. Adetliyken gebe kalınmadığına göre zaten mantıken (adetin ilk gününden hesaplandığı için) 8 10 gün oradan gidiyor. Üzülüp dertlenme.40 42 haftada doğar. Normal gününe denk gelir. Haftasına göre küçükse niye çocuğu alıyorlar. Anne karnında daha iyi beslenip büyüyor. Küvezde ilaçla mamayla anne karnına denk getiremezler ki
0 oy
(336 puan) tarafından
Benim de 2 hafta geri deydi ama bana hiç öyle bişey demediler sadece son 1 hafta hiç kilo almamış bende 39+5 de kontrole diye gittim acile gönderdiler yatış yapacaklardı bebeğimin kalp atışı yavaştı o yüzden bende eve gidip eşyalarımı alıp duş alıp 2 saate gelirim dedim gittim yatışımı verdiler suni sancı verdiler açılmam sancım yok diye suni sancı az aktı açılmama bakıyorlar yine yok açılmam baktılar yine kalp atışı yavaş acil sezaryana alınmıştım 2990 doğdu oğlum şuan 2 ay 7 günlük 1 hafta önce kontrole gittiğimde 2 ay da 2buçuk kilo aldı başka bişey gördüğüse öyle demişlerdir bence doğumunu gerçekleştir hemen rabbim evladıma sağ sağlim bağışladı çok şükür seninde bağışlasın sağ sağlim sen dert yapma ne derlerse onu yap kalp atışı nasıldı 
(336 puan) tarafından
Bide bebeğin kilo alıyorsa gerilik olmaz 2buçuk altında kalıyorsa gerilik olur demişti başka uygulamadaki profesyonel doktor demekki bana da kendi doktorum o yüzden bişey demedi ben hep utroson kağıdına bakıp kendi kendime diyordum gerilik var diye çünkü haftama uyumlu değil di :)
0 oy
(12,755 puan) tarafından
Banada on gün geride dedı,35 cı haftada . Kendi gittiğim Dr minyon bebek olacak ablası gibi dedı 

Ona randevu yoktu başka Dr girdim beslenme damarları bakılması gerektiğini söyledi başka hastaneye ultrasona yönlendirdı. Çok panik oldum sonucu bakıp beslenmene dikkat et haftaya kontrola gel dedı. 

Kendi Dr döndüm bol bol balık tavuk et salata yumurta kuruyemiş muz tükettım 39+4 um dün gittim 3200 hiç bir sorun yok

Demek istediğim zaten yorumlarda da çoğunluk belirtmiş başka Dr görün 

Kızımı 2800 doğurdum ben gayet sağlıklı 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,202 göst.
0 oy
10 cevap 411 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,410 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 344 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy