0 oy
159 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (256 puan) tarafından
Merhaba hanımlar ben daha 24 yaşındayım hiç anlamam öyle şeylerden kirve olduk onlar bize 2 koç aldı bizde sünnet düğününde altın vs. Taktik. Geçen haber vermişler pazar gelicez diye sorum şu, kalabalık mi gelirler takı falan olacak mı yine çünkü bundan sonra bizde gidicekmisiz neyle karşılaşıcam bilmiyorum hazırlıklı olayım her duruma dedim. Bir de yemek yapmam gerekecek ve çok kalabalık gelebilirler dedi eşim yemek ne yapayım? şimdiden çok teşekkürler.. 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kirve neymis bende surda durayım :D
(256 puan) tarafından
Hani çocuk sünnet olunca bı arkadaş vs dostu kirve yaparlar böylelikle gidiş geliş daha çok oluyo tam bilmiyorum öyle bisey :D
-Reklam-
0 oy
(547 puan) tarafından
Canım kirvelik bizde sünnet düğününde olan bisey 
(256 puan) tarafından
Bır de canım onların oğluna kirve olduk diye bizimkine de onların mi olması lazım ? Ben bidaha kirvelige falan yanaşmak istemiyorum
(547 puan) tarafından
Etli Nohut olabilir düğün çorbası yada Yoğurt çorbası olabilir yanınada pilav yaparsın
(547 puan) tarafından
Öyle bi zorunluk yok canım istersen ölürsün istemezsen olmazsın
(547 puan) tarafından
Kusura bakma canım klavyeden dolayı olursun yerine ölürsün çıkmaz.
(256 puan) tarafından
Yok anladım zaten ince düşüncen için teşekkür ederim :)
0 oy
(119,148 puan) tarafından

kirve olduk ne demek:unsure:

0 oy
(771 puan) tarafından

image

image

image

image

buda bizim kirve yemeğimizdi bizimkiler kalabalık değildi çok bu masadan 2 tane hazırlamıştım 
(771 puan) tarafından
Biz bohça yapmıştık kirveye hanımına hediyeler almıştık onlarda bize altın takmıştı
(256 puan) tarafından
Peki kirve ve hanımı dışında kirvenin annesi babasına yapiliyo mu eşim öyle dedi ama saçma olmaz mi
(771 puan) tarafından
Yok biz yapmadık öyle kirveye gömlek iç çamaşırı çorap aldık kirve haniminaa eşarp lif çorap bluz aldık hepsi bu
(256 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(771 puan) tarafından
Rica ederim hayırlı olsun bu arada
0 oy
(6,681 puan) tarafından
ilk once biz gitdik kirvelik gorușune bohcalar goturmușduk 5 tane.kirvemize karisina ve çocuklarina hediyeler,tatlilar meyve çikolata falandi bohcalarda.sora onlar oğlumu duğun aliș verișine goturduler iç çamașirindan ayakkabisina düğünde giyilicek her șeyini aldilar.düğünde de ogluma ve kizima altin kunye taktilar ve dugunun ertesi gunde bize hediye bohcalari getirdiler
(256 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Kirve dediğin damadın yanında duran arkadaşları olur sünnet çocuğunun yanında tek kişi olur yani birsye verilmez edilmez sadece kirve ismi verilir damadın yanında dolaşır yada sünnet çocuğunun yanında dolaşır bizim orada öyle 
(256 puan) tarafından
Bizde öyle değil ya hediyelesilir tüm aileyle tanisilir gidilip gelinir
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Ay canım yanlış anlama ama çok saçma deil mi o ona bişey alıyor o ona altin takıyor falan
(256 puan) tarafından
Evet bana göre de saçma da nebiliyim olduk bikere

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 239 göst.
8 Aralık 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 287 göst.
27 Nisan 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Kbr Kbr (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
0 oy