0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde (1,383 puan) tarafından
3 bucuk yaş oğlum kreşe gidiyor. Ağzından daha önce hiç duymadığımız kelimeler çıkıyor mesela az önce kardeşinin yüzünü tutup tipe bak dedi . Dalga geçer gibi . Geçen günde baba b*k dedi. Babasına bakıp gülerek. Bu konuyu konuşmalı mıyım ?Aklıma gelen şey acaba akran zorbalığına mı uğruyor ? Ayy eğer öyleyse çok üzülürüm. Eşime söyledim her şeyide sorma diyor dalga geçerler seninle diyor. 

10 Cevaplar

+1 oy
(5,913 puan) tarafından
Çocuklardan öğrenmiştir akran zorbalığı değil bu sınıfta birileri söylüyordur böyle şeyleri 
(1,383 puan) tarafından
Herhalde öyle ayy keşke öğrenmese ama önüne geçemiyoruz malesef. Küçücük bebeler neler biliyor şaşıp kalıyorum valla
(5,913 puan) tarafından
Yani öğretmene söyleyin siz yine dikkatli olsun ama bazı çocuklar öyle geçen anasınıfı öğretmeni bir arkadaşım öğrencisinin bitanesinin katil bebek çakiyi izlediğini ve diğer çocuklara anlattıp korkuttuğunu yakalamış veliye psikologa gidin iyi düşünceler yok kafasında resimleride normal değil demiş aileyle tartışmış aile asla kabul etmemiş vs vs.. Ama resimlerini sen karanlıkta görsen korkarsın
-Reklam-
0 oy
(1,093 puan) tarafından

Sorabilirsiniz dikkat etsinler. maalesef bazı çocuklar evden ağzı bozuk yetişiyor ne kadar kotu. Öğretmen ler dikkat eder uyarır. Eşim de çok titizdir biz fanusta yetiştirmiş gibi oluyoruz ama zaman geçtikçe dışarıdan duyuyorlar her şeyi. Oğlum kreşte ilk defa gaz çıkartmanın amiyane tabirini duymuş arkadaşından o ne demiş arkadaşı açıklamış komik komik anlatışı vardı o aklıma geldi :D

(1,383 puan) tarafından
Bende kesinlikle argo küfüre gelelmem ayıp bir daha deme dedim dahada demedi. İnşallah demezde ama dışarıdan illaki duyuyor söylüyor. Engel olamıyoruz buna malesef. Yaa sjsj ahh bu bebeler ömürlük ☺️
0 oy
(3,707 puan) tarafından
Oradaki çocuklardan öğrenmiştir ne yazık ki iyi setlerin yanında kötü şeyler de öğreniyorlar 
(1,383 puan) tarafından
Malesef kreşin bize çok faydası oldu dil gelişimi açısından . Ama böyle kötü yönleride var ve engel olamıyoruz bu duruma küçücuk bebeler neler biliyorlar:(
(3,707 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(3,415 puan) tarafından
Hiç sorma bnm kızım da 4 buçk yaşında geçen Bi öğrencinin pipisini gösterdiğini söyledi gittim hocayla konuştm normalleştirmeye çalştı bugün de benim altmı indirmeye çalıştı dedi gidip okulu yıkasım var uzak dur dediğim için öğrenciyi mimlemiş oluyoruz valla delircem
(1,093 puan) tarafından
Tv lerden İnternet ten deyince taşlıyorlar da başka nereden olacak maalesef
(3,415 puan) tarafından
Şimdi bana akıl verir misiniz napm çok çok sinirliyim veli grubuna mı yazayım öğretmen grubuna mı ptesi müdürle mi konuşym
(1,093 puan) tarafından
Müdürle konuşun bence ilgilenmeleri lazım
(1,383 puan) tarafından
En iyisi müdürle yüz yüze görüşmek . Eğer hala sorun çözülmüyorsa öğrencinin velisiyle görüşürsün . Çok zor bir durum gerçekten
(3,415 puan) tarafından
Öğrencinin velisi ilk uyarmamada bana Bi ters oldu mrbları kesti suçlu benmişim gibi asla öyle bi veriyle görşmm müdür bişi yapmazsa cimere yazmayı düşünüyorum
0 oy
(3,042 puan) tarafından
Bence söylemek gerek, öğretmen bilgi yazısı atsın. Evlerde çocuklarla konuşma şekli nasıl olmalı diye.
0 oy
(2,082 puan) tarafından
Korkutma kendini öncelikle.  Kızım da 3.5 yaşında ve kreşe gidiyor. Ben de daha önce ondan görmediğim hareketleri ve işitmediğim kelimeleri duydum gördüm.  Kreşteki arkadaşlarından etkileniyor. Hatta yakın bir arkadaşı var aynı onun gibi davranıyor.  O yaş grubunda çok normal.
0 oy
tarafından
Kafanda soru işareti kalacağına konuş 
0 oy
(15,812 puan) tarafından
Ben olsam söylerim uyarır diğer çocukları en azından böyle.seyler ogrenmesini doğru değil 
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Benim oğlum da 4 yaşında kreşde ne küfürler hakaretler öğrendi 1 ayın içinde birde hergün bir yeri mor geliyordu sınıfta bir çocuk dövüyormuş göndermiyorum artık
0 oy
(15,408 puan) tarafından
Dostum bu ömür boyu hep olacak. Çocuğun arkadaşlarından daha neler duyacak. Fanusta buyutemezsin. Çok kötü söz olmadığı sürece bişey demezdim ben olsam. Ve çocuğuma bu sözün kötü bı söz olduğunu ve soylememeyi tercih ettiğinizi söylersin. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 85 göst.
0 oy
4 cevap 323 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu

382,354 soru

11,447,621 cevap

35,021 kullanıcı

...