0 oy
533 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
Kızlar 40 günlük bebeğim var ve tek başıma bakmak zorunda kalacağım. Annem ve kaynanam vardı. Onlar ikisi burada olunca arada çok tartışmalar çıktı annem de böyle olunca gitti neyse kaynana kaldı ona da içim ferahlamadı. İyi olamadık neyse kaynana da gidecek çocuğa tek başıma bakacağım hiç bilmiyorum bu 40 günde öğrendiğim kadarıyla Gurbetteyim bir de. Sizce yapabilir miyim

33 Cevaplar

0 oy
(1,079 puan) tarafından
Benim yanımda 40 gün bile duran olmadı annelik iç güdüsüyle çok güzel bakarsın. Biraz yoruluyorsun ama bebeğin olunca konu yorgunluk bile hissetmezsin.
(84 puan) tarafından
Ne bilim canım yemek çamaşır bunları hep onlar hallettiler inşallah altından kalkarim
tarafından
Aynı benimde duran olmadı ameliyat li öyle baktimki Allah yardım ediyor merak etme
(1,079 puan) tarafından
Ben gece yapıyorum canım hala çok büyümedi 3 aylık. Uyudukça hallediyorum. Gece de toplama silme işte.
(1,710 puan) tarafından
Senmiydin canım bebeğinde alerji gibi olmuştu dedin geçtimi unayy17
(1,079 puan) tarafından
Yok canım alerjisi yoktu şey demiştim 3 gün yatış verdiler beni ne bekliyor gibi bişey demiştim.
-Reklam-
0 oy
(10,025 puan) tarafından
Neden yapamayacaksin. Esinde destek olacak birlikte yapacaksiniz. Hem insan tek basina daha rahat daha duzenli oluyor ona gore duzen kuruyo emin ol
(84 puan) tarafından
İnşallah canimm ya
0 oy
(2,672 puan) tarafından
Yaparsın yaparsın ben hiçbir şey bilmiyordum. 15. Günde yalnız kaldım her şeyini kendim yaptım. Hatta daha iyi bakarsin
(84 puan) tarafından
İnşallah canım yemeğe bulaşığa nasıl yetişecem bilmiyom
(2,672 puan) tarafından
Kız yetisirsin kaç kişisiniz sanki. Tabii eşinin desteği de önemli
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Yaparsın canım kendine güven o senin çocuğun ben birlik oturmama rağmen kaynanamlarla tek ben baktım geceleri zor oluyor uyumuyor onada sonra alışıyorsun zaten Allah yardımcın olsun
(84 puan) tarafından
Evet uyumamasi kötü benimki de uyumuyor
0 oy
(8,900 puan) tarafından
Yaparsın cnm hastaneden eve gelir gelmez evi temizlemeye başladım annelik icgudusuyle herseyi öyle bi yapıp yetisiyorsun ki sen bile şaşırırsın 
0 oy
(119,247 puan) tarafından
kiz ben gurbette kimsem yokken buyuttum ben yaptom sende yaparsin
0 oy
(226 puan) tarafından
Canim tek kalınca emin ol daha iyi bakarsın annelik iç güdüsü sanırım birde kimse birşeye karışmıyor ya kafan rahat oluyor sanirim o yüzden gayet güzel bakılıyor. Eşin de destek olur inşallah gül gibi yaşarsınız 
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Kız ben kırk günü geç digurdufum gibi kendim baktım vaka kimse yoktu yanımda yine sen krikini cikarmsin yani niye bakmayasin kendine güven bak canım bebeğin bakiminda ne var ya çocuk emeklemeye başlayınca yuremeye baslyinca sıkıntı
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Valla kimse durmadı en iyisi durmaması aanirim bir şeyine karisilmadan emin ol daha güzel bakarsın 
0 oy
tarafından
Canım sana şöyle bir teselli vereyim bu gerçek bir şey. Bebeğim 21 günlükken annemlerin yanına geldim 11 aydır buradayım nerdeyse ve iyi yanı da oldu kötü yanı da tabii ki iyi yani yemek temizlik va düşüncem yoktu kötü yanı bebeğimi kendim istediğim gibi büyütemedim yani şöyle şımarık oldu anladın mı çünkü burada herkes onu pohpohladı her istediğini yaptı bide sallayarak uyumaya alıştırdılar mesela ben istemiyordum açıkçası yani kendin büyütmen daha iyi emin ol çocuğun sana göre şekillenir mesela benim oğlum evde kimse yokken kendi kendine oynar ağlamaz ama annemle akşam eve geldi mi biliyor her istediği olduğunu ağlıyor sürekli şımarıyor çok yoruyor bu beni gerçekten burada ki en önemli etken eşin eğer eşin sana anlayışlı olursa bazı şeyleri dert edecek bir insan değilse gül gibi bakarsın evladına hiç korkma bundan bak benim eşim hem okuyor hem çalışıyor gece kalkardı hem bebeğe süt verirdi kaç kez hemde sabah kalkar işw gider akşam oturur dersine girerdi benimle oda temizlerdi ki hala öyle yemeğimizi birlikte yaparız birlikte temizlik yaparız birlikte oğlumuza bakarız hatta o benden daha idareci gerçekten halbu ki o hiç aile sevgisi almamış ben çok şımarık büyümüşüm belki de bu etken bilemiyorum demek istediğim korkma çocuğunu kendin kendine göre yetiştirirsen sen daha mutlu olursun kasma kendini hiç 2 ayın sonunda zaten gece o kadar çok ta kalkmıyor birde sarılığı yoksa hiç korkma sabahta o uyurken kahvaltını et dinlen hafif yemekler yap eşin de anlayışlı olsun izinli olduğunda sana temizlikte yardım etsin herşey 4 4 lğk olacak diye kendini kasma stres yapma sütünü de etkiler evladını ve kendini düşün emin ol herşey çok güzel olacak kendine güven 
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Ben her iki doğumda da kendim baktım çocuklara

Kimseye ihtiyacın yok annelik içgüdüsü sana yeter canim içini ferah tut çokta güzel bakarsin
0 oy
(252 puan) tarafından
Yaparsın canim hiç merak etme ben ilk günden tek başıma baktim kimse yoktu.
0 oy
(1,575 puan) tarafından

bakarsın bakarsın ben 15 gunluk bebek ve 5 yasında okullu cocuga bakıyorsam sende bakarsın :D tecrube vs deme annelık ıc gudusu ıle herkesten ıyı bakarsın merak etme İnternet elimizin altında hastaneler 5 dk mesafede Allah korusun bır aksılık olursa o yuzden korkma hıc anne dedıgın her soruna çözum odaklı ve bır adım sonrasını 3 gun onceden dusunen ınsandır bana göre :D ben emınım yapacagına sadece kalabalığa alıstın tek kalmak bıraz bocalatır cunku bır duzen oturtman lazım oda 1 haftaya hallolur sonrası su gibi geçer 

0 oy
(8,311 puan) tarafından
Elbette yapabilirsin gürkün bastıgı cucuk olmez. 
0 oy
(1,275 puan) tarafından

İkinci gün gitti annem.. öyle bir bakılıyor ki ağlaya ağlaya :D 

0 oy
(427 puan) tarafından
Daha rahat bakarsın
0 oy
(12,582 puan) tarafından
Kırk gün kaynanamda kaldım kırk çikınca eve geçtık. Gl gibi bakarsın 
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Eşin yoğun mu çalışıyor 

14 günlüktü kızım tek kaldım evde annem kaynanam gittiler 
0 oy
tarafından
Kız on günlüktu tek basima büyüttüm bende korktum hiç bir şey bilmiyordum çok ağladım ama kızım büyüdükçe gelişimi güzel oldukça etrafımda benle aynı ayda doğum yapan arkadaşlarım vardı hepsi diyoddu helal olsun tek başına buyuttun biz hep orda burda kaldık bakamadık diye iyiki tek bakmışım dedim şuan ikinciye hamileyim ve yine tek olacam bu sefer annen bile olmayacak doğumda eşim ben kızım hastanede olacaz kimse yok ve eşim herkesten daha iyi olur bu konuda rahatim iki üç gün sonra kalkarım sıkıntı yok vala çok da güzel oluyor maşallah yine şanslısın 40 gündür yanindalar ben lohusa halimle tek basimaydim iyi kafayı sıyırmadım
0 oy
(1,607 puan) tarafından
Bakarsın tabiki içgüdüsel olarak yapıyorsun zaten merak etme sadece öyle her gün yemek temizlik yapılamıyor 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 245 göst.
8 Kasım 2021 Aile kategorisinde Duyguaydn (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 532 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 291 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (348 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 740 göst.