0 oy
87 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Bebeğim 2.5 aylık arkadaşlar 3.200 doğdu tam 2 aylıkken  tartıldık 5200 dü. Yani kilo alıyor ama benim sütüm akşamları yok gibi sabahları dolu dolu akşamları 0 damla damla sanki. Çoğu zaman akşamları emzirdiğimde memede süt az diye sinirleniyor yerine bırakınca ciyak ciyak ağlamaya başlıyor . Napıcam bilmiyorum sabahları süt akşamları mama mı versem napsam bunu yaşayan var mı acaba. Süt neden akşam azalır sık sık emziriyorum 1.5 saatte bir en az.sabah doyduğunu biliyorum  belli fakat akşam aç sadece sabahları doyuyor onunla mı kilo alıyor acaba. Üzülüyorum haline. Doktora söyledim iyi kilosu mamaya gerek yok diyor. Akşamları çok ağlıyor diyorum belki gazı vardır. Gaz sorunu da yok çocuğumun onu da biliyorum. Yardım edin bana sebebi nedir acaba.

5 Cevaplar

0 oy
(4,988 puan) tarafından
Akşam sütun yoksa sadece akşamları mama ver o zaman 
-Reklam-
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Gece sütünün bebeğe sağlık açısından daha yararlı dıyo doktorlar emzirmen bitince su iç coğaltmaya calış kilo alıyosa yetıyo demektir genede sen bilirsin
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Tahin pekmez ye özellikle tahin. bol bol su iç. Protein çok süt yapar birde.. Ama en çok arttıran sudur 
(2,479 puan) tarafından
Ve dinlenmek uyumak
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Anneler hisseder canım. Benimkininde kilo alımı iyiydi ama bazen sütüm olmadığını biliyordum ve o zamanlar mama ile destekliyordum. Ne yapalım kilo alımı iyi diye bebiş aç mı beklesin
(65 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(65 puan) tarafından
Kilosu iyi o zman akşamları diyet mi yapsın. Aynı durumu yaşadım canım. Yorgunluktan öldüğüm için akşam süt felan kalmıyordu göğsümde. Bebeğimde akşamları aç aç uyuyamıyordu. Mama ver akşamları. Yani bende dr lara hemşirelere sordum ama sıkıntı benim bebiş mamayı içmiyor. Nasıl içirebilirim almıyor mamayı felan diye sordum kaçamak cvplar gerek yok verme mama çokta iyi değil sık sık emzir sütün gelir sütün vardır vs.. 2 kutu mama çöpe gitti. Ne yaptıysam içmedi. Ek gıdaya başladığım için akşamları kaşık la yiyecek bişeyler yapıp doyuruyorum yoksa açlıktan uyumadığı çok zman oldu. Ben senin yerinde olsam mama alır ve sadece sütüm yetersiz ve bebeğim açken akşamları verirdim. Bu benim bebeğimin ve benim başıma gelenler ve tercihim. Senin tercihin de sana kalmış annesi. Hayırlı akşamlar 
(42 puan) tarafından
Bana da herkes mama kötüledi çocuğumdan önemli değil gerçekten şu yorumdan sonra hemen getir den sipariş verdim çocuğum 1 akşam daha aç kalmasın içim gidiyor artmıyor sütüm işte naparsam yapayım
(65 puan) tarafından
Bende öyle yapmıştım umarım içer. Zaten karnı doyunca rahat uyur. Eğer şikayetler devam ediyorsa gaz veya başka bir problem olabilir. Bu arada kendini sütüm az diye sıkıntıya sokma benim gibi. İnan yorgunluktan akşamları yetişemiyoruz. Yoksa sütümüz var çok şükür

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 30 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ukonetsret (4,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 184 göst.