0 oy
80 göst.
Diğer kategorisinde (307 puan) tarafından

Hanimlar kizlarimda ve oglumda ates var bir turlu düsüremiyorum dün dra goturdum ates düsürücü ve fitil verdiler ama yok düşmüyor :( 38.8   40 arasi gidip geliyor. neler yapmam lazim düsmesi icin

6 Cevaplar

0 oy
(544 puan) tarafından
Başına dirsek içlerine eklem yerlerine ıslak bez koy. Ayakları soğuksa çorap giydir mutlaka. Ayak altlarına da limon sür biraz
(307 puan) tarafından
şükür biraz iyi simdi. ateşi az düsünce uyuyakaldi
(9,599 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. İnatçı düşmeyen ateşten 8 ay hastanede yatan biri olarak tecrübe edindim şunları söyleyebilirim; Ateş varsa asla giydirme, odayı sık sık havalandır ve bol su içir. Gerçekten bol ama. Birde ateşin düşüşünün kalıcılığından emin ol yani ateşi düştü giydireyim dersin, sonra pırt diye çıkıverir. Biz hastanede yatardık 4 gün o kışın ortasında hemşire yarım saatte bir 5 dakika havalandırırdı odayı. Üşüyor diye vicdan yapmamayı öğrendim ve gerçekten işe yarıyor. Çocuklarımızın iyiliği için. 3 günden fazla sürerse doktora görünmelisin canım.
(307 puan) tarafından
cok sagol canim bende dogaz gazı kıstım sık sık havalandiriyorum. daha kötü hasta olurmu diye endişe etmistim yazdiklarini okuduktan sonra daha dikkat edecegim
(9,599 puan) tarafından
Yok canım  ateşten dolayı üşürler titrerler ama serin tutmamız gerekiyor. 4 gün kaldığımız süre boyumca 2. Gün ateşi düşüyordu fakat yine de giydirmiyorlar dı emin olmak için. Çok geçmiş olsun.
(307 puan) tarafından
sagol canim sizede cok gecmis olsun
-Reklam-
0 oy
(8,288 puan) tarafından
İnatçı ateş ile baş etmek zor canım ya... Fitil ile bile düşmüyor 3 günü de geçtiyse antibiyotik şart galiba. 
(307 puan) tarafından
oglumun yeni basladi canim dün geceden belli var. gercekten cok zor :(
0 oy
(1,561 puan) tarafından
Ilık bir duşa sok sonrasında dolven colpol dönüşümlü olarak ver üstlerinde ince giydir 
(307 puan) tarafından
tamam canim oyle yapiyim
(1,561 puan) tarafından
Ayaklarında mutlaka çorap olsun çorap çocukların vucud ısısını dengeliyor
(307 puan) tarafından
var canim corapsiz baya titriyo yoksa
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Ayak altına bol limon suyu ve muhakkak çorap ile yatır 
(307 puan) tarafından
taban kisminami koymam lazim yoksa o cukur kisminami
(6,344 puan) tarafından
Tüm yerine ayak altı. Masaj yaparak canım iyice yedir. Sonra çorap giydir yatır. Her yatmada aynısını yap.hem ateşe hem soğuk algınlığına çok iyi geliyor
(307 puan) tarafından
cok tesekkur ederim canim hic bilmiyordum bunu bebeklerimin 3 nede yapacagim cok sagol
0 oy
tarafından
Tekrar götürün 

Tahlil yapmadılar mı ?
(307 puan) tarafından
yapmadilar malesef gribal enfeksiyon dediler sirayla hepsine gecti :(
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Canim 2-3 tane sarimsagi ez kucuk bi kase zeytinyagina koy bi yarin saat beklesin ayaklarinin altina zeytinyagindan sur corap giydir. 

1 tane sogani 6-7 parca dogra buyuk buyuk uzerine 2 tatli kasigi bal dok. Bi yarim saat sonra sogan suyunu salacaktir. Balli sogan suyu olacak yani. Bu karisimdan 1 cay kasigi veya 1 tatli kasigi ver. Sabah-aksam bu karisimdan ver 3 gun. Karisimi 2 gun kullan sonra yenisini yap. Buzdolaabinda beklet vermeden once cikar oda sicakliginda ver 

Gecmis olsun bizimde 3 gun 39 oldu ates. Bi de kusma vardi. Bu sogan kuru ile gecti.
(307 puan) tarafından
tesekkurler canim gecmezse bunuda denerim
(4,229 puan) tarafından
Gecmezse degil canim, yap dursun soganli karisim :) ben cok pismanim ilk gun yapmadigima.
(307 puan) tarafından
:) sogan varda bal almam lazim canim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 58 göst.
9 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 54 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Guldnz124 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 27 göst.
8 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bir.anne (115 puan) tarafından soruldu

379,874 soru

11,371,707 cevap

34,854 kullanıcı

...