0 oy
732 göst.
Diğer kategorisinde (2,094 puan) tarafından
Kızlar iyi geceler 8 aylık hamileyim özelde doğum yapacağım isteğe göre sezeryan doğum yapmak istiyorum ama etrafımdaki herkes normal doğursana diyolar ve bunu diyen kişilerde niyeyse sorsam hepsi ben sezeyan yaptım diyolar çok baskı yapıyolar onlara neyse ister seseryan ister normal yaparım ben zorlancam sonra kime ne size baskı yapılsa nasıl trpki verirsiniz yoruldum cevap vermekten korkuyorum diyorum kaşımı bile alırken dayanamıyorum normal yapamayacağımı biliyorum 

31 Cevaplar

+3 oy
(10,029 puan) tarafından
Kimseyi ilgilendiren bi durum degil doktorum oyle uygun gordu de cik isin icinden. 
(2,094 puan) tarafından
Aaa takipmi ediyorsun çok mutlu oldum bencede candır
tarafından
Bebişinin sağlıklı bir şekilde geldiğinin postunu görmek için 4 gözle bekliyorum doğumunu canım
tarafından
Bende normal doğum beklerken eşi ayrıldı 39+0 da kanama gelince acil sezeryan oldum ama özelde kendi doktorumda ayni gün ayaklandim sezeryan beni hiç yormadi mesela o çatala çıktığımda ebe ilk kontrol ettiğinde ben buna dayanabilir miyim sezeryan mi olsam diye dusunmeye başlamıştım bile herkesin ruh hali kendini rahat hissedeceği şey başka sen kendini nasıl iyi hissediyorsan onu yap kimseyle uğraşma ama önemli olan doğum anında bebek ve anne için sağlıklı olan hangisiyse o şekilde olması
(2,094 puan) tarafından
İnan sağlıklı diye post açmayı bende çok istiyorum çok teşekkür ederim güzel yorumun için
(2,094 puan) tarafından
Ams çok korkum var elim ayağım birbirine dolanır daha kötü olur
-Reklam-
+2 oy
(307 puan) tarafından
Bacı yanlış anlamada sezeryan acısız sizisiiz mi oluyor sanıyor sun sen. Normal doğum sezeryana göre nur namet sezeryan  bİtmeyen geçemeyen bir acı normal doğum doğunca bitiyor sezeryan olmuş biri olarak söylüyorum normal doğum yapa bilmene bir sorun yoksa normal doğum daha iyi 
(307 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun inşallah. Vaktinde zamanında kucağına sağlıkla alırsın inşallah
(2,094 puan) tarafından
Inşallah amin rabbim hiç bir sıkıntı vermssin hep mutlu ol
tarafından
Valla normal yaptım hiç de nur değildi. Sezaryen yapan kişi kadar acı çektim. Hâlâ dikiş yerim sızlıyor kesi atılan yer. Doğumdan sonra hastanelik oldum. Hiç de denilen gibi kolay geçmedi
(307 puan) tarafından
Canım sezeryan daha kötü bir süre sonra denin acıların dinecek kesi yeri toparlanacak ama sezeryan yeri hep taze ne kadar zaman geçerse geçsin içi aciyip duruyor ağır birşey kaldıramıyoruz.  Hem sezeryan olmadan yapılan işlemler acı veriyor hemde sezeryan sonrası acı oluyor en son 2020 de sezeryan oldum şuan bile kapşursam kesi yeri açılmış gibi acı hisi oluyor
tarafından
Onu diyorum ben de. 3 sene olacak doğum yapalı benim de hâlâ sıkıntılarım bitmedi normal olmasına rağmen. Ama ablam iki kere sezaryen oldu sizin söylediğiniz şeyleri yaşamadı. Doğum olayı kişiden kişiye farklılık gösterir. Hangisi olursa olsun.
+2 oy
tarafından

Ben de tam ters sezeryan olmaktan çok korkmuştum niyeyse sezeryan olmak bana hiç normal gelmiyordu normal doğumu galiba yaradılış üzerinden kendime daha uygun olduğunu olup biteceğini düşündüm ve gerçekten öyle oldu neye inanırsan o oluyor zaten kimse kimsenin tericihine karışma hakkına sahip değil kulaklarını tıka gerekirse bunun uygun görüldüğünü söyle kestirip at :) 

(2,094 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel yorumun için
+2 oy
(886 puan) tarafından
Normal dogumda rahim florasinda yararlı antikorlar bulunuyor ve bebek bu antikorlardan faydalanıyor ömür boyu aşı görevi görüyor sırf bu sebepten normal doğum yapmak isterdim 8 ay önce sezeryan oldum hala dikislerim sızlar ağır iş yapamıyorum arkadaşım normal doğum yaptı eskisinden farkım yok diyor 
(2,094 puan) tarafından
İşte kişiden kişiye göre değişir
+2 oy
(1,277 puan) tarafından
Tercih meselesi yani ama kimse kötülüğün için söylemiyordur emin ol.
+1 oy
(5,837 puan) tarafından
Öfff bacım kapat kulağını kime ne Allah aşkına nasıl doğurduğun. Herkes normal doğurmak ister ama bazen olmayınca olmaz. Sen doktorunla birlikte doğumunun şekline karar verirsin sezeryan istiyorsanda bu senin tercihin herkesi boşver. Doğumun kolayı yok bi anlasalar
(2,094 puan) tarafından
Kimileride ben 1 saat sancı çektim diyor herkes bir değilki annem mesela sabah gidip akşam doğurmuş insanların ağzıda torba değilki büzeyim yok yarım anne olurmuşum yok kesik kadın olurmuşum saçma sapan cümleler kurup moralimi bozuyolar zaten dr doğumdan sonra bebeğin ölebilir dedi onumu düşüncem ben ama sanki tek derdim buymuş gibi bide utanmadan akıl veriyorlar
(5,837 puan) tarafından
Niye ölebilir dedi? Valla bacım düşünme hiçte yarım anne olmuyorsun ben sezeryan oldum elhamdülillah oğlumun her ihtiyacını karşılıyorum ha normal doğurdum alttan dikiş attılar ha karnımdan çokta farkı yok bence
(2,094 puan) tarafından
Aynen bencede amniyosentez yaptırdım onun sonucununda çıktı korkuyorum bebeğin yüzünü bile görmek istemiyorum aramızda bağ olmasın diye sonra kopmak zor olur kromozom anormallik bide ölümcül sendrom olabilirmiş triozmi 11 mozaiklik çıkmış çok nadirmiş ama başıma geldi ve ilk gebelik o kadar heves ettim
+1 oy
tarafından
Normal diye gidip sezeryan olmak zorunda kalan milyonlarca insan var. Normal doğum tabi daha sağlıklı ama kendini hazır hissetmen bu noktada çok önemli. Stresini kontrol altına alman lazım. Bebeğin strese girmemesi lazım. Seni de bebeği de riske atan durumlar oluşuyor normale hazır değilsen. Kimseye de açıklama yapma bence sezeryan istiyorum diye tarafını belli etme. O an öyle gerekti dersin geçersin.  
(2,094 puan) tarafından
İnciğini cıncığını sorarlar niye öyle gerekri diye
tarafından
Öyle gerekmesi için bir sürü neden var zaten sizde. Bu şekilde girseniz stres olursunuz tansiyon alt üst olur bebek strese girer yeterince ıkınma olmadığı için doğum gerçekleşmez kordon bebeğe dolanabilir vs vs. Yani normal doğuma hazır olmamak da o an sezeryan gerektiren bir durum. Her şeyi de bu kadar takmayın sorarlarsa sorsunlar
+1 oy
(416 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İlk kızımı doğum yapacağım zaman doktorum bana yalvardı normal doğum yap diye bende dedim ki 10 yaşına kadar içimde kalsa normal doğum yapmam  ben kendimi biliyorum acı eşiğim çok düşük benim 2 sezeryan oldum tam bayılarak epidural değil yani hiç pişman değilim
(2,094 puan) tarafından
Sen burdakilere sezeryan yaprım desen niye diye sorarlar insanın doğum şekline bile karışırlar insan gibide söylemiyolarki kırarak konuşuyorlar
(416 puan) tarafından
Kendiler neden sezeryan yapmış peki ya çocuk benim beden benim nasıl istersem öyle doğururum de geç bence canım kasma bana da normal yap çok rahat diyen çok oldu rahatlık sevmiyorum dedim geçtim
(2,094 puan) tarafından
:) :) :)
+1 oy
(150 puan) tarafından
Bende hep normal yapmak istiyorum dememe rağmen saçma sapan normal yap daha iyi baskıları oluyordu. Kısmet olmadı zaten. Bi şekilde milletin öyle ya da böyle baskısı oluyor. Herkes akıl verme derdinde. Takma boşver soran olursa kısmet bu işler doktorla konuşmadık daha doktorum nasıl Uygun görürse de susarlar
(2,094 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim
+1 oy
(1,552 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En basidi siz dogurmuyorsunuz ben diguruyorum benim kararım de ne takiyon kız kimseyi ilgilendirmez de geç 
(1,552 puan) tarafından
Teşekürler canım kaldırdım hatta ilk doğduğu anida atacam şimdi sana bak yaşaması bile mucize dediler bize
(2,094 puan) tarafından
At bakalım
(1,552 puan) tarafından
Bak attım canım bize de mucize bebek diyorlar
(2,094 puan) tarafından
Anam tipw bak :) :) rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah
(1,552 puan) tarafından
Amin inşallah canım
+1 oy
(3,097 puan) tarafından
İlk doğumum normaldi ikincisini kendi isteğimle sezaryen oldum olduğuma olacağıma pişman oldum mecbur kalırsan yapacak bişey yok ama asla önermiyorum zaten doğumdan 3 gün sonra filan hiç bişey yapamıyorsun iyileşmek 7 günü filan alıyor ama bunla bitmiyor benim doğum yapalı 1 buçuk sene oldu ve hala ani hareketlerde dikiş yeri sızlıyor asla ama asla tavsiye etmiyorum en kötü normal doğum bile bundan iyidir bir de ben normal doğumda suni sancıyla yaptım o normal sancıdan daha kötü olmasına rağmen sezaryenden iyidir epidural Oldum o iğneyi sırtından vuruyorlar ben orda çok korktum ağlamaya başladım çok kötü bi tecrübeydi on tane normal doğururum ama bi daha sezaryen olmam 
(2,094 puan) tarafından
Ameliyat olmuştum belden uyuşturmayı biliyorum ondan korkum yok ama korkuyorum normalden elimde değil
(3,097 puan) tarafından
Ya diyorum ya suni sancı verdiler akşam 10 buçukta gittim sabah 10 buçukta doğdu bunlar hiç bişey değil gerçekten sancı zaten regl ağrısının biraz yükseği beline vuruyor hiç bişey değil doğum da zaten açıklık olunca ıkınıyosun bitti inanki hiç birşeyi yok ya hemde ilkinde kilo verdim sezaryende veremedim dikiş izi de kalıyor mecbur kalmadıkça yapmamak lazım en güzeli normal doğum ve çok güzel bi tecrübe hatırlayınca o ana gidiyorum hep insanda güzel bi his bırakıyor hiç korkma bence inan pişman olmazsın çok özel bi an
+1 oy
(133 puan) tarafından
Bak gülüm kimse sana akıl veremez cnku bn normal doğum yaptım kayn validem yüzünden stresten oğlumu kaybedyordum millet dengesiz bı tecrübe anlatacaklarsa dzgnce anlatsınlar seni strese sokarak değil emin ol normalde olsan sezeryanda olsan her türlü dnyaya gelicek normalde acı fazla yok dogumdan sonra ilişki içinde geçerli sezeryan için bişey dyemem ama sana tek dicehim kmseyi alma yanına bı eşin olsun sana yardım edecek strese sokmayacak Allah'ın izniyle doğumun gerçeklesie inşallah gülüm milleti takma onlar için yasamiyorsun dili olan konuşuyor 
(2,094 puan) tarafından
Sezeryan olacağı için eşimi bile almazlar zaten bende eşimi istedim ama almıyorlarmış normal doğumu anlatıyorlar korkutuyorlar ondan sonra bana niye sezeryan diye soruyorlar
(133 puan) tarafından
Gülüm kulağını tika biliyorum zor ama takma bak şuan kök soktruyom kim doğum zamninda bana ne yaptysa fazlasiyla bedelini odetyorum yerine göre korkma gülüm allahn iznyle bebisinde sağ saglim kucağını alacaksın insallah
(2,094 puan) tarafından
Sağlıkla alırmıyım bilmiyorum doğumdan sonra küveze girecek ve yaşarmı hiç bilmiyorum kafam dolu anlıcağın
(133 puan) tarafından
Bak gülüm için rahatlicaksa oğlundan bahsedeyim ben oğluma 1 Haziran 7.59 da dünyaya geldi sadce bir gün sarlabildim ikinci gn durduramadik hastaneye gesgeri götürdük kayinvalidemin ailesi yüzünden oldu  bu arada sigara içip ellerini yakamadan pislikler oğlumu eklediler sonrası meçhul zaten kanında ve idrarında enfeksiyon ckti ve sarılık vardı 14 gn boyunca  yenidogan yoğun bakımın önünde iki göz iki çeşme bekledim ama herkez olecek derken ben yaşıyacak dedim ve çok dua ettim 2 haftayı zar zorlaa btrdik şuan 1.5 yaşında yanımda kanlı canlı görenler zayfligindan ölecek bu dediklerine pişman oldular sen bı annesin dua et kabul olur gülüm aklına kötü bişey gecrme ne olursa olsun kaderde ne yaziliysa o yaşanır hayrlisiyla kucağına alırsın inşallah gülüm
+1 oy
(12,620 puan) tarafından
Oyle istiyorum der kestırıp atarım. Kimin haddine? Doğuracak olan sensin

Benimde ikinci gelecek bugünlerde normal istiyorum 41 e kadar bekleyecez dedı Dr beklemedeyim

Sağlıcakla kavuşun inşallah 
(2,094 puan) tarafından
Inşallah sende sağlıcakla kavuşursun rabbim bir avazda kurtarsın
(12,620 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım tüm hamilelere kolay doğum nasip etsin ♥️
+1 oy
(547 puan) tarafından
Kendi dogumum geldi aklıma banada aysini yapıyorlardı herkes normal Doğuma zorladı 28 saat doğum sancısı sonunda zorunlu sezaryan oldum çektiğim acıyla kaldım şimdi ben hepsinin kafasına kakiyorum demek içime doğmuş yani 
(2,094 puan) tarafından
Ay en çokta korktuğum şey o brn doğum sancısı çekerken brlkide normal yap diyenler eğleniyor olacaklar
(547 puan) tarafından
Amacım seni korkutmak değil canım eğer hersey normal ilerleyip acilmam olsaydı ben gene sancıyı çekip normal yapardım ama bazı şeyler ters gitti maalesef parmağım kesilse 1 hafta eşimin beynini yerim acıyor diye ama doğum zamanında evet sancin oluyor ama Rabbım öyle bi güç kuvvet veriyor ki yani doğum gerçekten mucizevi birsey
+1 oy
(3,347 puan) tarafından
Hoş geldiiinn :) 

Herkes kadın doğumcu sonra da herkes çocuk doktoru olur. Normal bunlar.

Hamileliği bshane et net olarak konuş. Doktor ve ben böyle uygun gördük bitti. Hatta açıklama yapmaya bile mecbur değilsin. Rabbim sağlıkla kucağına aldırsın
(2,094 puan) tarafından
Amin canım benim
+1 oy
tarafından
Yavrucum niye laf anlatmaya çalışıyosn catim müsait değil doktor sezeryan dedi de geç 
+1 oy
(3,400 puan) tarafından
Bende istege baglı sezeryan oldum 9 ay dusuk erken dogum tehtitim vardi idrar yolu enfeksiyonuda sık gecirdim ve hastanede yattim 4 gun enfeksiyondan o yuzden sezeryan olmak istedim bebegime normal dogumda birsey olcak korkusu olusmustu icimde 
+1 oy
(85 puan) tarafından
Ay bacım hiç takma bnde normal çok istiyodum gebeliğim riskli sezeryan deöişti doktorum sonrasında çatı musait normal yapabilirsin dedi bu sefer de kaynanam sezeryan ol diye tutturdu insanlara bişeyi beğendiremezsin boşver bn öyle istiyorum de geç 
+1 oy
(3,080 puan) tarafından
Sezaryen de kolay degilki 

Teyzem 2 normal doğum yaptı hiç de ağrı mağrı çekmedim diyor çok kolay doğurdum. Denemeden bilemezsin 
(2,094 puan) tarafından
Denemek istemem :) :) :)
+1 oy
(119,289 puan) tarafından
cok haklisin istedigin sekildr dogurmak hakkin gebe olan arkadaslarim sordugunda bemde normal dohumu tavsiye ediyom bilmiyom bana digeri urkutucu geliyo
yok be 2 tane normal dogum yaptim ilk epiduralle normaldi mis gini agri sanci cekmedim cok rahatti 2. 5 dk dogurdum
(2,094 puan) tarafından
Hayalimdeki doğum:) :)
kiz yaptir epidurali ooh mis rahatca agri yok samci yok sadece ikinip cikariyon
(2,094 puan) tarafından
Tuvaletimi zor yapıyom bebeği nasıl çıkarıyım:) :) :)
ahahaha allah seni valla bende oyleydim ama 2 tane cikardim dusun

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 908 göst.
+1 oy
30 cevap 286 göst.
24 Aralık 2021 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 235 göst.
6 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Bastet (829 puan) tarafından soruldu
0 oy