0 oy
286 göst.
Diğer kategorisinde (547 puan) tarafından
Kızlar kime inanacagimizi şaşırdık gerçekten.  Herkes farklı bisey söylüyor.  Tabikide gaybi Allah ' tan başka kimse bilemez .

6 Cevaplar

+1 oy
(583 puan) tarafından

Bunlar da en ufak deprem olduğunda ortaya çıkarlar ülkemiz de yaşanan depremden sonra sürekli gündemdeydiler biri yakın derdi öbürü 2050 yıl sonra derdi yüreğim ağzımda hergun tetikte beklerdim oldu olacak diye sabaha kadar uyumazdm eşim gececi çalışıyordu gelmesini beklerdim geldikten sonra uyurdum. Artık hiç birine inanmıyorum ve izleyip olan psikolojimi de bozmayacam. Tedbir bizim takdir Allah'ın doğal afet ne zaman olacağı hiç belli değil tek duam Rabbim bir daha yaşatmasın inşallah refah ve ferah içinde yaşamayı nasip etsin aminn<3

(547 puan) tarafından
Haklısın canım.  Amin inşallah
-Reklam-
+1 oy
(4,986 puan) tarafından
2020 yılında olan Elazığ depreminden sonra bu maras pazarcık ve erkenegi söyleyen Naci görür du adam bas bas bağırdı büyük bir deprem olacak diye tam 3 yıl söyledi ve oldu evet Rabbım dilerse olur ama nasıl bir hastanın artık son zamanları olduğunu doktor tahmin edebiliyorsa yerbilimcilerde öyle olacak diyorlar ama gün vermiyorlar 

Malatya da olan büyük artçıları bile söyledi adam 
(4,986 puan) tarafından
Amin inşallah
(547 puan) tarafından
Devlet zamanında önlem olsaydı gerçekten bu derece büyük felaket olmazdı
(246 puan) tarafından
Zaten olmazdı kimse hiç biri kayleye almadı onca insanın vebali var buna imzamı atarım ki devletin misliyle suçu var umarım bir daha doğal afetlerden dolayı bu denli canımız yanmazkim ne derse desin Naci görür bizim elazug yaşadığımız 2020 depreminden sonra bangır bangır şahidim ki adam sıra Kahramanmaraş Göksun Adıyaman tarafında stres oraya kaydı dedi şiddetine kadar söyledi ama hiç bir devlet adamı önlem almadı olan vatandaş oldu öksüzu yetimi sakat kalan oldu eşini kaybeden yavrusunu kaybeden oldu bunca insanın ahı vebali ya ne olacak düşünmezler çünkü evleri taş gibi demi girdikleri devlet daireleri taş gibi ama garibanın desenen evi kağıt umurlarinda mi yok kusura bakmasınlar ama bunca vebalin altında nasıl sasiyorlar şaşıyorum 2020 yılında benim evimin tüm duvarları patladı binanın içi patladı hasarsız dediler altı Şubat depreminde ağır hasarlı oldu bu vebal değilde ne nesine guveneyim devletin
(547 puan) tarafından
Cok haklısın canım sadece yaşayan biliyor neler çektiğini Rabbım bidaha yaşatmasın inşallah
(246 puan) tarafından
Amin amin inşallah cnm
0 oy
(1,161 puan) tarafından
Nacı mi hayatta güvenmiyor şener üşümezsoy bence bana göre mantığa daa uygun gelecek açıklamalar yapıyor adamın dedikleride genellikle tutuyor naci 81 iki sayıyor deprem olunca a ben dedim diyor tamamda ozman bende 81 il sayayım olunca bana prof desinler geçenki açıklamadada 70 lere yakın il açıkladı tamam burası deprem kuşağı olan bir ülke zaten kaçınılmaz ben Şener bu konuda daha profosyonel bulurum açıkcası yetiştirdiği bir kaç öğrenciyi takip ediyorum ayriten onlarda hocaları gibi mantıklı naciyle kıyaslayınca Şener'in yorumları daha çok tutuyor 
(547 puan) tarafından
Dimi tamam Naci gorurde belki önlem alınsın diye söylüyor ama insanları korkutarak başka bisey değil
(1,161 puan) tarafından
Bıtane Japon herif vardı ismini bilmiyorum Türkiye'ye gelmiş sırf deprem üzerinde araştıema yapmak için keşke onu bu kadar öne çıkarsalar adam okadar mantıklı ki efsane adam basbas ağrıyor yıkılacak başınıza bu evler daha nasıl oturuyorsunuz diye onu geçtim adam öyle bir önlem yöntemleri anlatıyorki daha hiçbirinden duymadım bile hayır madem bu olmuyor bunu yapın diyor en basitinden deprem çantası deprem çantasını hazırlayın düdüğü nüzü kilitli poşete koyun diyor bizimkilerde yağğğ ne alaka demeye başlıypr adamda ben sizin için söylüyorum Japonya'da herkesin düdüğü kilitli poşetlerdedir Allah korusun böyle bir durum başınıza gelirse toz duman oluyor ozaman düdüğe dolacak hiçbir işinize yaramaz bunu yapın diyor bizimkiler halen yağğğ neden diyor
0 oy
tarafından
Hiç birine inanmam. Dinlemem de. Tahminleri sevmem. Net şeyler her zaman iyi benim için. Bunun içinde net bir şey söyleyemeceği için insanların bu yüzden hem bu konuyu düşünmek istemiyorum hem de o tarz şeyler izlemiyorum. Geceleri evde tek başıma kalıyorum o yüzden de sabaha kadar çocuğun başını bekliyorum. Uykusuz uykusuz dolaşıyorum. 
(547 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Yine bana kizicaklar ama naci bey kureselcilerin usagi isi gucu korku vermek tipki pandemide cikan mehmet diye bir doktor vardi soyadini unuttum onun gibi.

Sener hoca daha ilimli daha gercekci ve adam delillerle 5 yasindaki cocuga anlatir gibi anlatiyor
(547 puan) tarafından
Dimi ya gerçekten korku veriyor
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Hiç birine Allah ne demiş o olur 

Onlara bakarsak ohooo sadece tahmin Rabbimden başkası bilemez ne olacağını 

(547 puan) tarafından
Orasi öyle canım Rabbım beterinden korusun inşallah

İlgili sorular

+2 oy
14 cevap 1,039 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 786 göst.
8 Şubat 2023 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Anne.adayii (814 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,370 puan) tarafından soruldu

378,956 soru

11,343,338 cevap

34,809 kullanıcı

...