0 oy
178 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (569 puan) tarafından
Kızlar erken doğum yapıp bebeği kuveze girmeyen varmi 

14 Cevaplar

0 oy
(62 puan) tarafından
37+1 de yaptım girmedi küveze akşam 9 da sezaryen oldum ertesi gün 5 te çıkışımı verdi çok şükür hiç bir sorun yaşamadık
(569 puan) tarafından
O gittiğim hastaneyi çok dava eden var ama sonuç alan yok devlet hastanesi
(62 puan) tarafından
Şuan nasıl minnoş peki sağlığı iyi mi?
(569 puan) tarafından
Evet canm çok şükür özel hastaneye sevk etmişlerdi ozaman çok güzel baktılar şuanda 3 yaş iki aylık birde kardeşi Olacak Allah izin verirse
(62 puan) tarafından
Ohh maşallahh rabbim uzun ömürler versin inşallahhhhh
(569 puan) tarafından
Amin cnm çok sağol
-Reklam-
0 oy
(1,128 puan) tarafından
36+2 de doğum yaptım gelişimi 33 de durmuş dediler o yüzden acil doğum yaptım dursada gelişmiycek dedi 2180 doğdu akşam 6 da doğum yaptım öğlen 12 de çıkış yaptık hastaneden o bebeğin sağlık durumuna bağlı canim
(569 puan) tarafından
Peki cnm sen kan sulandırıcı kullanmadinmi birde bu bebeğin damarindaki centiklenmeden kaynaklanıyor bebeğin damarında çentik varmiydi ikinci gebeliginde
(1,128 puan) tarafından
Yoktu canım bebekte hep sağlıklı dediler birde her defasında bende protein kacagı var dememe rağmen kontrol etmediler ben o hale gelene kadar birde 34. Haftada kontrole gitmiştim herşey yolunda demislerdi
(569 puan) tarafından
Benimde ilk gebeligimde prrotein kaçağı falan oldu canım aynı senin gibi birde eğitim araştırma Hastanesi'ne gidiyordum bana diyordu sürekli başka hastaneye git bir gün yatiriyolardi tansiyon düşünce cikariyolardi en son yine yatiracaklardi son haftalarındi gittim dedi covitli hastalar var kabul ediyorsan yat dediler halbuki sorumluluk almak istemiyorlardı sonrasında ben kadın doğum olan hastaneye gittim hiç bekletmediler 24 saat idrar takibi yaptılar sonrasında doğum kararı alındı 500 mg protein çıkmıştı 37+5 de suni verdiler 37+6 da doğum yaptım ama kendi kendime yaptım resmen stajerler vardı doktor yoktu stajer dikti hatta şimdi özele gidiyorum aynı sorunalri yaşamamak için kızım mosmordu kucağıma verdiler nefes alamıyordu akciğer kanaması geçirmiş çocuk anlamadılar 3 saat ihmal ettilerr
(1,128 puan) tarafından
Hangi sehirdesin canım hangi hastaneydo orası bende 2. Yi şehir Hastanesi'nde yaptım hep stajer gibi gençti bilinçsiz geldiler bana
(569 puan) tarafından
Canım ben İstanbul'dayım Ümraniye'de 25 senedir bu mesleği yapan bir kadın dogumcu ya gidiyorum birde beni stajerler çok yırttı
0 oy
(2,373 puan) tarafından
37+0 da doğum yaptım kmse erken demedi canm erken doğum haftası değil zaten ciğer gelişimi tamamlanmış oluyor 2885gram doğurdum direk yanıma verdiler 
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm normalmi sezeryanmi
(2,373 puan) tarafından
Normaldi canm suyum geldi sabah birden akşamına doğurdum
(569 puan) tarafından
Sanciniz varmiydi peki sanciniz çok oldumu kendi sancimla doğum yapmadığım için bilmiyorum ben suni verilmişti
(2,373 puan) tarafından
Sancım falan yoktu kuzum ya bir gece öncesi kaynanamdaydim yemek yedik herşey güzel eve geldik gene bu uygulamayı kullanıyordum biri paylaşmış dün karnimdaydi bugün kucağımda diye eşime dedim keşke bizimde böyle olsa ertesi gün aynı saatte kucagimdaydi :) ne içten dua ettiysem sancı falan yoktu yattım kalktım sabah sekiz cisim geldi diye tuvalete eşimde evdeydi pazar günü şansıma çiş yapyorum sandım meğer bebeğin suyuymus kesilmiyo arkasını çok hazırlıksız yakalandım soluğu hastanede aldık çok sonra sancım geldi 13 saat su aktı kuru doğum oldu sancı beni öldürecek bir sancı değildi ama korkum beni öldürecek korkuydu sağdan soldan duyduklarım şansıma devlet Hastanesi'nde ki tek normal doğumda o gün benmdi hiç bağıran çağıran da duymadım güzel bir doğum yaptım sağdan soldan korkuttuklari kadar değilmiş kesisiz sunisiz doğurdum yanlız kuru doğum olunca yırtılma oldu dikis öyle atıldı okadar
(569 puan) tarafından
Anladım canım insAllah bende acilmam olur rahat dogururum nasıl olucak bilmiyorum hastaneye gittiği gibi doguranalra çok özeniyorum insAllah öyle olur benimde
0 oy
(2,540 puan) tarafından
35 haftalık doğum yaptım oğlum da küveze girmedi çok şükür 
(2,540 puan) tarafından
Sezeryan canım
(569 puan) tarafından
Peki cnm sancin varmiydi
(2,540 puan) tarafından
Yok yüksek tansiyon sıkıntısı vardı oğluma hamileyken benim o yüzden erken doğurmak zorunda kaldım
(569 puan) tarafından
Herkeste var canım galiba bu zamanda tansiyon benimde ilk gebeligimde öyle suniyle dogurdum
(2,540 puan) tarafından
Olabilir canım
0 oy
(9,623 puan) tarafından
36-37 erken sayılmıyo ki canım 
(569 puan) tarafından
Evet cnm ama şuan sancım yok ama kasık agrilarim var Birazda iki hafta erken alicak doktor suni sancı vercek biryandan bende doğurmak istiyorum artık gerçekten gece yatamiyorum bebek biraz iri kasık ağrım var ama sancı yok
(9,623 puan) tarafından
Allahın izniyle sağlıkla gelir inşallah canım bende 38i zor görmüştüm ama çok şükür sıkıntı olmadı
(569 puan) tarafından
Amin canm aslında sancım olsun istiyorum bir yandan inan ben suni alsam katlanamam insAllah kendi sancım gelir
(9,623 puan) tarafından
İlk bebek mi canım. Suni sancıyı hissetmeyen tek ben varım heralde 27 saat ara ara yedim gül demedim tabi açılmada olmadı sancı olmayınca
(569 puan) tarafından
Canım benim vücut kaldırmıyor çok kötü oluyroum çok ağladım ilk kızımı doğururken benimde doğumum o saatler civarında sürdü
0 oy
tarafından
36 hfta doğum yaptım kızımda ama kuveze grmedi hiç çnkü ciğer geliştirici iğne vurulmustu
(569 puan) tarafından
36 hafta 1 gün cnm
tarafından
Bnde 36+2 doğdu bide sana bişey dyim eyer bebeğin asagidysa ilişki yaşama.esim dinlemedi bişey olmaz dedi akşam ilişki oldu sabah doğuma gttim yine sen blrisin cnm
(569 puan) tarafından
Yok canım eşim ben denesem dokunmuyor bana bile :D diyor o benden iyi saçmalama çocuğa birşey olur diyor zaten gebeliğim boyunca arkadaş gibi olduk artık :D
tarafından
Valah bende şuan iki aylık hamileyim doktor kalp atışına kadar yasak dedi korkuyorum bnde daha bişey yok :) artık ikinhfta ya randevu aldım gdcem
(569 puan) tarafından
Bazılarında tetiklemiyor açılmayı sende demekki tetikliyor doktorun yasaklanmış aman dikkat edin canım valla benim kocam onu unuttu resmen :D senin ilk çocuğun kaç yaşında canm ben çok zorlandım ama Rabbim kolayligini veriyor tuvalet eğitimini falan 5 6 aylık gebeydim ozaman başladım şuan rahatım gidiyor çok sukur
0 oy
(2,838 puan) tarafından
37+3te doğum yaptım bende sezaryen çok şükür küveze girmedi canım. 
(569 puan) tarafından
MasAllah canm insAllah bende kendi sancimla dogururum yoksa suni vercek doktor 2 haftasonra
0 oy
(246 puan) tarafından
35+3te sezeryan oldum kuveze girmedi
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm
0 oy
(3,417 puan) tarafından
36 dan sonrasi erken dogum sayilmiyor canım 
(569 puan) tarafından
Sağol cnm bakalım insAllah bende kendi sancimla dogururum
0 oy
(7,198 puan) tarafından
Kardeşim 35+6 te doğurdu 3 kiloya yakındı  ben 37+2 2190 gramdı ikisi de küveze girmedi 
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm kendi sancinlami dogurdun yoksa sezeryanmi
(7,198 puan) tarafından
Sancım başladı bir gün hafif hafif 12  saat şiddetli sancı dan sonra istenilen açılma olmayınca kalbi yavaşladı sonra suni verdiler 2.5 saatte tamamlandı normal doğum yaptım çok şükür
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm ilk gebeliginmiydi peki
(7,198 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından

37+2 de oğlum doğdu 1 gece her ihtimale karşı kuvezde kaldı 

(569 puan) tarafından
MasAllah cnm sonrası nasıldı emmesi falan oldumu bazıları diyor emme refleksi gelişmemiş oluyor erken olunca gerçi benim ilk kızım 37+6 da doğdu 11 gün kuvezde kaldı hiç emzirmedim 10. Güne kadar ama aldı memeyi yine
tarafından
Kuzum benim sütüm hiç yoktu mama verdik sonradan felç geçirdim hep biberon aldı çok geçmiş olsun rabbimin izniyle çıkar sitres yapma
(569 puan) tarafından
Nasıl felç oldun canım doğumdan dolayimi rabbim şifa versin insAllah olsun sağlıklı olsunlarda gerisi önemli degil
0 oy
(1,707 puan) tarafından
36+6 da 2,800 doğdu eve getirdik
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm peki normalmi oldu
(1,707 puan) tarafından
Evet normal doğum
(569 puan) tarafından
Peki cnm birşey yaptinmi doğumu kolaylaştırmak çok sancin varmiydi
0 oy
(1,167 puan) tarafından
36 haftalık  doğdu bebegim cokk şükür girmedi  küveze 
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm suyunmu geldi normalmi dogurdun birde sancin varmiydi cok
(1,167 puan) tarafından
Ilk gebelik Sezeyan di  ikincide sezeryan  olacagj için canım  sancılar  çıkınca  36. Haftada aldılar
(569 puan) tarafından
Benim ilk gebeligimde suni sancı verilmişti hiç sancım yoktu cnm insAlalh bunu kendi sancimla dogururum doktor 15 gün erken alcak insAllah sancım gelir 37 haftada korkuyroum suniden
0 oy
tarafından
37 haftalık doğdu küveze girmedi sadece solunum sıkıntısı vardi doğduğu an direk aldılar dikiş fln attılar ben odaya gidince bebek odadaydi
(569 puan) tarafından
MasAllah cnm bende gittiğim gibi dogururum insAllah suyun falanmi geldi cnm
tarafından
Yok cnm ben acil sezeryana aldım gelişimi durduğu için 1 hafta gözetim altında durdu sonra 37 olur olmaz ameliyat oldum normale zorladılar ama açılma fln olmadi
(569 puan) tarafından
Anladım cnm çok sağol bende sancım insAllah olur rahat doğum yaparım çünkü suni verilcek o çok zor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 128 göst.
28 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 464 göst.
9 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Mrcbltt (424 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 4,474 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Seker bal (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.