0 oy
776 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Daha önceden paylaşmıştım. 1 ay önce annemin misafir vardı bulaşıkla ilgili anne kız biraz atıştık. Abimin eşi de bundan kendine pay çıkarıp beni anneme babama şikayet etmişti. Benden 6 yaş büyük ama ben ona karşı gayet samimiydim her sırrımı ona söylerdim. O gün de ben bu evin kızıyım yıkarım dedim. Normalde anneme gittiğinde 1 tabak bile kaldırmaz bende bazen kendim yaparım abla sen geç bebekle ilgilen derim bazen de abla istersen ben yıkıyayım sen de bulaşık makinasına koy derim. Bu durumda evlendim evleneli 2 kez olmuştur. Çünkü abimler annemlerdeyken çok gitmeyiz yengemin evi 5 dk uzaklıkta ama ben gitmem rahatsız olmasın diye. Evine gitsem bile ki ona yardım ederim. Kendi kız kardeşi abisi var onlar gider gelir. Bizse 2 kardeşiz. Ama abimin eşi annemle atıştığımız konudan kendine pay çıkarıp bana emredemez ben ondan büyüğüm gibi şeyler söylemiş. Bende 1 aydır ne arıyorum ne de sormuyorum. Çünkü ben ona değer verdim samimi oldum ama o farklı düşünüyormuş bende kendimi geri çektim. Yengem de bugün benim için anneme beni hiç aramıyor değer vermiyor abisiyle konuşuyor beni sormuyor demiş. Annemde samimi değilseniz bir daha bir araya gelmeyin demiş. Şimdi yeğenim hastaymış abimi arayıp soruyorum her zaman. Ama eşini aramıyorum. Ayrıca o beni birkaç kez gününe çağırmıştı 1 hafta sonra da benim günüm normalde 1 ay önceden çağırmıştım ama şimdi konuşmak istemiyorum Siz olsanız ne yapardınız bu durumda. 

13 Cevaplar

0 oy
(221 puan) tarafından
5 günlük hayat bence kırgınlık kalmasın yakın akraba o yüzden gününe çağırıp barışmanı öneririm
(261 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama bir yandan da bana karşı yaptığı yanlışa karşı onun yüzüne gülemem diye düşünüyorum. Yani bu ilk yaptığı değildi ayrıca ben ona karşı samimiyken o bana karşı doluyormuş hem de saçma sapan olmayan şeyden dolayı.
(221 puan) tarafından
Bu kez çağır gelmezse bi daha çağırmaz aramazsın mesafe koyarsın
(261 puan) tarafından
Yeğenim hastaymış onu görmek için ya gitmem ya da aramam gerekiyor sanırım. Ama o da içimden gelmiyor şu anama mecburen yapacağım sanırım.
(221 puan) tarafından
Bazen içimizden gelmese bile eşler için mecbur kalıyoruz
(261 puan) tarafından
Maalesef öyle gerekiyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende de var bir tane saginsoku bellisz hicbirseyine karismaz kimse yani görümce kaynana modeli yok hayatında ama kız bugün çok iyi yarın birşeye trip atıyor ikizler burcu zaten artık hiç takmiyorum senede bir görürsem muhabbet ediyorum uzak duruyorum evinde huzurlu olsun herkesin yolu ayrı 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Benim yanımda öyle olsa bende üzerime alinirim vallahi direk samimiyken emir vermezsin dedi diye mesafe koymanda tuhaf işte el kızı olunca insan kestirip atabiliyor 
(1,219 puan) tarafından
Tamam mesafe koyacak ne var abininarayip onu aramamk da kırıcı .
(261 puan) tarafından
Çünkü annemle aramda olan bir konudan dolayı bana yapmadığım şeyi söyledi ve ben onu samimi diye bilirken o bana karşı öyle değilmiş ve bu da beni geri itti aramadım. Ben ona veya başkasına hiçbir zaman emretmem. Üslup olarak tarzım değil. Ama iyi niyetimi de görmeyip açığımı ayirayan kim olursa da kendimi geri çekiyorum. Sizce bu durum benim içinde çok kırıcı değil mi?
(1,219 puan) tarafından
E tamam çağırma ozaman niye bize yükseliyon ki onun yönünden bakmaya çalışıyoruz sonuçta burda sen kendini aciklamissin madem kizcan istediğini yap yani bizim deidmize goremi yapacan
(261 puan) tarafından
Niyetim size yükselmek felan değil sizi tanımam etmem. Sadece benim duygularımın düşüncelerimin ne hissettiğimin önemi yokmuş gibi yorumlar okuyunca kendimi ifade ediyorum.
(1,219 puan) tarafından
Öyle bişi yazmadık sadece sen burda kendini anlatmışsin onun yerinede düşün bak kim olsa alınır sonuçta yabancı yani anlatmaya çalıştığım bu alınmış diye uzatılacak bir mevzu değil diyorum madem aranız iyi yenge öyle demek istemedim dersin oda tamam sorun değil der konu kapanır biter
0 oy
(119,519 puan) tarafından
ortada pekde busi yok kirgin olma yaa yalan dunya
0 oy
(879 puan) tarafından
Valla ben olsam bende alınırım altı üstü bi bulaşık o kadar abartmışsın ki sanırsın gazze İsrail meselesi 
(261 puan) tarafından
Doğru yazmışsınız haklılık payınız yüksek bu konuda. Bir hocam demişti kimseye güvenme sonuçta gelin gelinliğini kaynana kaynanalığını görümce de görümceliğini yapar demişti. O zaman inanmamıştım ama doğru söylemiş o da. Evet kendi kendimi yiyorum çünkü insanlara bir anda fazlasıyla değer verip yanlışlarını görmüyorum ama ufak bir hata yaptıklarında da beni suistimal ediyorlar diye onlara kızıyorum. Ama aslında hata bende. Kimseye fazak değer vermemem gerekiyor ki neyi hak ederse o kadar adım atmam gerekiyor. Bunu yapamıyorum ama benim eksiğimi bu olduğunu biliyorum. Sadece ye ge için değil herkes için bu böyle. Yengemin yerinde başkası olsaydı ona da aynı şekilde yaklaşırım ve geri adım atardım
(261 puan) tarafından
Sizi kırmış olabilirğm belki bunun için afedersiniz. Fakat amacım haklı çıkmak değil anlaşılmaktı. Siz de bana karşı ön yargılı bir mesaj yazınca kendimi savunmak istedim. Ama buna gerek yok çünkü herkesin kalbini bile allahtır vicdanen rahat olmam benim için daha önemli
(879 puan) tarafından
Aslında benim sana tepkim bu yüzdendi. Onun gelin olduğunu en ufak laftan bi hareketten mana çıkaracağını ve asla sizi kendi ailesi gibi göremeyeceğini kabul etmediğin içindi. Bu hepimiz için geçerli. Birbirimizin hatalarını bazen görmezden gelip umursamamalıyız. Hangi gelin kocasının ailesiyle dört dörtlük olmuş ki. Akraba olduk ve iyi geçinmek zorundayız birlikte yaşayabilmek için. Sende kusura bakma biraz acımasızca yazdım ama sana tavsiyem böyle şeylere takılma  gül geç yeri gelince şakayla söyle bırak karşı taraf mahcup olsun
(261 puan) tarafından
Çok doğru yazdıklarında çok haklısın en azından ben kendimi düşüneyim tabiki de kendi ailemle eşimin ailesine tutumum bakışım bir değil. Ben sevdiğim ya da benim dediğim insanları sahiplenen biriyim aşırı verici davranıp ufak bir olayda hemen ver yansın ediyorum o insanı tek kalemde siliyorum benim iyiliğimi haketmediği için. Ama asıl benim kendimi düzeltmem kime ne kadar verici olduğumu ölçüp tartmam gerekiyor. Aslında yengemde demiş iyi bir kız hatta bana sen yoruldun geç otur ben yaparım diyor demiş işte bunlar bilipte aksi şeyler olunca kendi kendimi yiyorum. Oysa ki herkes kendi üzerine düşeni yapıyor.
(261 puan) tarafından
Siz de kusura bakmayın lütfen bir an bende öfkelendim yazdıklarınıza karşı bunu da belli ettim sanırım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için çok doğru umarım bundan sonra fazla verici olmak değilde değerince davranırım insanlara ve böyle hüsrana uğramam:))
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Bence çagır geldiğinde nasıl davranıyorsa sana ona göre davranırsın 
(261 puan) tarafından
Bende bu düşüncedeyim. Eskisi gibi samimi olamam ve olamayız ama yine de bu doğrusu olacak sanırım
0 oy
(2,363 puan) tarafından
Yanlıs anlama ama ya çok saçma o kadar saçma kı ıkı yetişkin ındanın oturup konusacagı bır mesele rahatsız oluyorsa yapmam bıttı ben gelınımıxe çok değer verırım ay şunu bana dese gelınımjz kız canın sağ olsun derım gecerım asla uzatmam fazla mı cıddıye alıyorsunjz hayatı acaba böyle şu oldu şunu dedı evet yanlıs yapmısyır ama konuş anlaş anlat geç uzatmak çok anlamsız 
(261 puan) tarafından
Hayıe yanlış anlamam tabiki de bence de yapılması gereken bu. Ben yaparım sıkıntı değil fakat keşke o da bana tepki gösterip şikayet edeceğine insan gibi gelip yüzüme karşı söyleseydi rahatsız olduğu konuyu. Ben bunu beklerdim böyle yapsaydı özür dilemem gerekiyorsa dilerim uzatmazdım. Ben samimi olduğumuzu düşünürken onun beni şikayet etmesine rahatsız oldum ve kendimi geri çektim hepsi bu. Ben de ona değer veriyorum seviyorum kimseye demediğim sırlarımı ona derim abla yerine koyarım. İşte ben bu kadar samimi görürken keşke gelip yüzüme karşı deseydi. O suistimal edince bende kendimi geri çektim
(2,363 puan) tarafından
Sen haklısın işte ne bılım kısılık meselesı aslında
0 oy
(3,769 puan) tarafından
İyi yapiyon arama abimle iletişimi kesme tabi .valla ben annemle sakalastigimda bile  onluk  bişey yoktu kendine pay çıkardı .kaç sene geçti unutmuyom bende aramam yengemi kaç ay olacak .zaten telefon düzgün ulasilmiyoo cocuklardan
(261 puan) tarafından
Abimle iletişimim var şükür abimle sorunum yok o bana iyi bende ona iyiyim. Hatta yengemde anneme demiş ki abisi olsaydı 3 güne konuşurdu barıştırdı abisiyle konuşuyor beni aramıyor demiş. :)) yaa aslında yengemle aynıyız biraz ikimizde iyiyiz ama ikimizde alıngan ama ben samimi olduğumuzu düşündüğüm içinde gelip bana deseydi keşke deyip öfkelendim iyice. Diğer yandan annemle benim aramda ki olay yaşandı geldi geçti annem benim düzeliriz tabiki de ama yengem kendine pay çıkarıp hemen yapmadığım şeyi söyleyip kendine pay çıkardı
(3,769 puan) tarafından
Öyle nerden neye alincak belli olmuyor .Mesafe iyiydir
0 oy
tarafından
Bence sende biraz burnu büyüklük var
(261 puan) tarafından
Her insanda olduğu gibi. Ama burnu büyüklük demeyelim. Nabza göre şerbet verme diyelim
tarafından
Yani bi bulaşıktır canım boşver iki dakika yıka çekil kenara kimseyle polemik yaşamaya gerek yok. Bence
0 oy
(770 puan) tarafından
Küs kalmak yarınlarin garantisi olmayan bir dünya için çok gereksiz olur bebegim o büyükte olsa pek büyüklük yapamamış bırak iyilikte büyüklükte sende kalsın kus kalma
(261 puan) tarafından
Bende öyle yapmayı düşünüyorum. İyi niyetim su istmtimal edilince öfkelenip kendimi geri çekiyorum ama doğru diyorsunuz küs kalmak istemem ama şimdiden sonra mesafe olacak tabiki de.
0 oy
(209 puan) tarafından
Bende tam tersine gorumcemle aram iyiydi sözde ben öyle biliyordum kızın istemesi oldu değişti gitti ...boşver iki günlük dünya bile olsa ne konuş ne ara ne sor kendi hatasını anlamayan bir insandan uzaklaşmak en iyisi evine gelirse merhaba merhaba 
(261 puan) tarafından
Bundan sonra merhabadan öteye geçmem zaten. Annemde demiş senin kardeşlerin gidip gelirler benim çocuklarım 2 tane kızım seni rahatsız etmez bir şey oldu diye sen 1 sene önceki olayı kusuyorsun o da bir daha bir araya gelmezsiniz olur biter demiş. Çokta iyi demiş bence. Ben abimle aramı iyi tutarım ama gitmem gelmem iletişim kurmam onunla.
0 oy
(5,538 puan) tarafından
Ortada birşey yokken araya kırgınlık koymuşsunuz bu evin kızıyım demen yanlış olmuş görümcem ortaya öyle bir laf söylese ben herşeyden elimi ayağımı keserdim yine şikayetle kalmış ben ilk kırgınlığı sana verdim canım görümcemin bana ayrı eve çıkın herkes rahat etsin demesini bile yanlış anladım o kim oluyo da karışıyor herkes kendi evinde köyünde diye 
(261 puan) tarafından
Ama bu doğru birşey değil mi bu evin kızı benim. Sizde kendim anne babanızın evinin kızısınız. Annenizle kayınvalideniz bir mi sizin için? Ben de gelinim görümcem de 10 yaş küçük benden ama ben asla kendimi onunla aynı görmem. Çünkü gerçek bu. Bunu söylememin yanlış olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki ben öyle dediğim için yengemi ayırt etmiyoruz. Aksine o da bizim evimizin tek gelini ve ben de onu kendime abla görüyorum değer veriyorum kim ona ne derse karşılarında durup korurum. Ben tüm sırlarımı onunla konuşurdum ayırt etsem samimi olmasam böyle birşey yapar mıyım sizce? Annemin bile bilmediği şeyleri ben onunla paylaştım. Bu kadar samimi görüyordum. Eee bunları yapıyorsam karşıdan da samimiyet beklerim.
(5,538 puan) tarafından
Doğru ama yanında demek onu dışlamak gibi hissettirmis olabilir sadece ben varım demek gibi birşey benim için tabi ki annemle kayınvalidem bir değil ama ben bu evden çıkmışım ben eşimin izin verdiği kadar gelebilirim ama yenge öyle değil sürekli o evde olacak araya herhangi hi sorun girmediği sürece samimilik ayrı bı durum bu ayrı bir durum
(261 puan) tarafından
Tabiki de öyle ben bunu da biliyorum. Biz yengeme de öyle söyledik davrandık ama o sürekli o evde olmaksa o evin insanı gibi davranmak gerekiyor bence öyle değil mi? Benim eşimin gitmediğim kadar onlar gidiyorlar. Gitsinlerde bu problem değil ama o zaman o evin insanı gibi de davranması gerekiyor değil mi? Mesela ben de gelinim ama kayınvalideme size geleceğiz desek hemen ben felan yerdeyim gelmeyin der. B
(5,538 puan) tarafından
Ya gerçekten ne desem yanlış olacak çok değişik bı durum bu durumlar yapmaz dersin yapar yapar dersin yapmaz en iyisi sen üstüne düşeni gerekeni yap mesafeni koru yeter kırgınlık da girmesin bence araya sonuçta abin de arada kalır sana birşey dese kardeşisin eşine birşey eşi
0 oy
(4,226 puan) tarafından
Sende söyle yap yine gidin gelin konuşun ama iş buyurmayin bısey demeyin siz kendinize düşeni yapın o da isterse yapsın.. Mesafenizi doğru ayarlayın soğukta olmayın cok sıcakta..  ben boyle davranırım herkese görevimi yaparım üzerime düşeni evlerine gidince yardım ederim onlar gelince bana eder gorumcem eltım mesela.. Kimseye şunu yap et demem kimsenin bana  demesine de musade etmm.. Masallah 10 yıllık evliyim hiç 1 kere bile ufak tartısmam olmadi kimseyle
(261 puan) tarafından
Maşallah size Allah daim etsin. Yaa emin olun bende gittiğim yerde yardım ederim kimsenin demesine de ihtiyaç duymam. Ama ben yengeme birşey bıyurmuyorum. Zaten ayda yılda sene de bir kez buluşuyoruz onda da annemlerde oluyoruz. Bende kalkıp bulaşıklara yardım ettiğimde vayy beni ayırt ediyor kendi yapıyor diyor eee bu sefer abla istersen ben yıkayayım sen kurula diyorum bu sefer de bana emrediyor diyor. Yani en iyisi görüşmemek. Ki ben bu insanla samimi olduğumuzu düşünüyordum. Tabiki de samimi olmak sınırı almak demek değil. Ben bunun ayrımını yaparım. Mesela geçen yıl annemlerdeydik birlikte bulaşıkları yıkıyorduk neyse yengemin kardeşi aradı bende o gelene kadar hepsini yıkadım kaldırdım. Sonra bana sen yapmışsın deyip trip attı bende abla sende istersen kurula yerine koyalım dedim. Yani bunda ne var Allah aşkına. Yani ne yapmam lazım ben yapsam bir dert beraber yapalım desem bir dert :)) kaldı ki bu olay 2 yılda 2 kez olmuş birşey çünkü çok bir araya gelmeyiz.
(4,226 puan) tarafından
Ayy herseyden nem kapanlardan nefret ederim kuste kalma cokta yakın olma biraraya gelme kolay kolay
(261 puan) tarafından
Aynen öyle bende gelmem artık bir araya.

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,137 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde GOZDE & MINA (9,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 554 göst.
21 Şubat 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,129 puan) tarafından soruldu
+1 oy
35 cevap 739 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Melek211 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,008 göst.