0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
Kızlar yapcamda kaç kaşık konmali.bide tutması için ne yapmaliyim

6 Cevaplar

0 oy
(1,119 puan) tarafından
Yoğurt mu mayalicaksin peynir mi
(202 puan) tarafından
Yoğurt canim
(1,119 puan) tarafından
Kavanozlarda yapsan daha iyi diğer türlü yerken sulanır yarım kg lik kavanozlarin var mı
(5,756 puan) tarafından
Evet kavanoz daha iyi, her kavanoza 1 kaşık yoğurt yetiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkes farklı yapıyordur canım şimdi ben burda yaptigimi anlatıyım

5 kilo yapmıyorum ben 3 kiloyu filan yapıyorum 5 kaşık içim yoğurdu alıyorum sütü de biraz pişiriyorum sonuçta içine yoğurdu katinca buz gibi oluyor o zaman tutmuyor bir çay kaşığı şeker atıyorum cirpiciyla karistirdiktan sonra mayayi tencereye bosaltip cirpiciyla tekrar dolanıyorum ardına kapaklı kovam var içini yıkayıp kuruluyorum onun içine boşaltıyorum kapaginida kapatıyorum benim boş odamda petek yanmıyor altına bi çul seriyorum çok cabukta soğumasın diye üzerine de iki çul örtüyorum sofra bezi gibi orda bi 6 saat bekletiyorum sonra üstündeki cullari alıp bi 4 5 saat kadar daha bekletiyorum ardına kapağını hemen alıyorum üstünden çünkü buharlasmis oluyor dikkatli bi şekilde dolaba götürüyorum oynatmadan orda bi iki gün bekletiyorum hiç dokunmadan ondan sonra yiyoruz 

Püf noktaları benim yaptığımca dolapta iki gün dokunmadan bekletmek iyice katilassin diye 

Ben mayasını hazır yogurtla yaparım içim yogurtla başka yoğurt kullanmam çokta güzel olur 
(202 puan) tarafından
Bende 3kilo yapacam normal mayam var 5kasik mi koyayım.benim petek yanmayan odam var soğuk.oraya koyayım,bez dolayayim üstünü baya ,bı 10saat dinlensin ,dolaba koyarken ağzı açık mı koyacam..birde sütü mayayı döktüğümüz zaman sıcak yerde bekletilmiyormuydu neden soğuk yerde
(9,977 puan) tarafından
Kiz 10.saat ne com degilmi
tarafından
Canım anca girebildim süt sıcak bi de sıcak yerde durursa nolur eksir
Ben yıllardır 9 10 saat bekletiyorum çok güzel oluyor dolaba koyarken mutlaka ağzı açık olsun rahat iki gün beklet dolapta hiç bozmadan
0 oy
tarafından

4 kaşık koyabilirsin 

Ben mesela 3 kilo süte 3 kaşık maya koyuyorum yoğurdum taş gibi oluyor ekşi olmayı bırak şeker gibi oluyor ama bu sefer 2 kaşık maya ile yapıcam
0 oy
tarafından
Tam 5 yemek kasigi koymalisin 1 litreye 1 kasik seklinde ayarlarim hep
0 oy
tarafından
2 kasik yeter fazla maya koyulmaz
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sütü güzelce kaynat sogumaya bırak serçe parmağını çay içme sıcaklığında yakması lazım 2 yemek kaşığı yoğurdunu az ilittigin sütten al karıştır bı kenarına dök hafifçe çalkala üstüne delikli süzgeç koy üstüne etrafını sofra beziyle sar ,ben sabah yapiyorm akşama kadar bekliyor o.sekilde sonra ağzı açık dolaba koyuyorm 3 saat faln bwkliyor kapatiyorm 2 gün snra yiyoruz tadı anc.aotueuyirz 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 360 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Gülhira (924 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,002 göst.
15 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 129 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melekannesiym (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
1 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

378,453 soru

11,328,154 cevap

34,784 kullanıcı

...