0 oy
149 göst.
Diğer kategorisinde (341 puan) tarafından
15 aylık kızım var 1 yaşında iken aşısı için sağlık ocağına gittik boyunu unuttum kilosu 10 buçuk olmuştu benim bebegim uzun boylu yani kilo aldiginda boyuna verdigi icin fazla belli etmez iki bir haftadir da baya bi ağırlaştı 11 kiloyu geçmistir bile acaba normal kiloda mı ?? internetten baktigimda 15 aylik bebeklerin en fazla 10 kilo olmasi gerekiyomus siz nediyosunuz bu duruma

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gayet normal 
(341 puan) tarafından
11 kilo dedim ama 11 buçuk kilo olmustur canım 15 aylık için 11 buçuk kilo fazla mı sence herkes normal demiş ama. bu arada yürümüyor cnm 2 3 aydır tv ünitesine koltuklara tutumarak yürüyor bizde ellerinden tuttuğumuz da yürüyor ve bir kaç günde kendiliğinden ayakta 10 15 saniye durmaya başladi sonra pat diyebyere düşüyo karsisina geciyorum şebeklik herşeyi yapiyorum o bi adımi atmadan düşüyor 2 yaşinı bulucak galiba yürümesi
(10,080 puan) tarafından
Yuruyunce cogu bebek zayifliyo ama 15 aylik bebek icin 12 kilo bile cok degil bence. Yani benimkiler hep oyle geldi. Bi sikinti yasamadik. Diyorum ya oglum 10 aylikke n yurumeye basladi. 6 aylikken 10.300 du kilosu bu arada.  1yasinda 12.300du. Yurumeye baslsyinca yavasladi yani. 10.5 aylik bayadir tutunup kalkip yuruyo heryerde koltuklarda duvarda tv unitesinde oda yakinda yurur. Her cocuk farkli yani
(341 puan) tarafından
benimkini cok merak ediyorum ne zaman yürüyecek ayakta  10 15 saniye duruyonsuan
(10,080 puan) tarafından
Yurur canim meraketme benimki nerdeyse 7aylik yere bile basmiyodu dusun :)
(1,976 puan) tarafından
Canım bencede çok iri sayılmaz hani kilolu diye takmana gerek yok ,benim bebeğimde melek arkadasinki gibi 6 aylıkken 10 kilo 600 gramdi neyse 15 aylıkken yürüdü yürümeye basladiktan sonra kilo alımı resmen durdu suan 27 aylık 16-17 kilo arası ,gene de öyle aman aman kilolu bir bebek değil boyunda var çünkü her bebeğin gelişimi kendine göre değişiyor ya, ben mesela oğluma iri diyorum öyle sanıyordum , ama geçen 18 aylık bir bebek geldi parka mesela oğluma göre 4 parmak uzun bayada kilolu idi bir yaş küçük birde bebegimden şaşırdım daha önce öyle iri bebek görmemiştim mesela ben oğlumu iri sanirken yani o normalin üstü idi ama boyuda çok uzundu hani genetik yapı değişiyor doktorlar normal dediyse doğum kilosuna göre 1 -2 kilo çokta irdelememek lazım aslında
-Reklam-
0 oy
(1,495 puan) tarafından
Kızım şuanda 16 aylık olmak üzere 14 kilo falan. 1 yaşında 11 kilo 76 cm çıkmıştı ölçümde
0 oy
(8,385 puan) tarafından
16 aylıkken 10 kiloydu.. 
0 oy
(352 puan) tarafından
11 kilo idi canım kiloya takılma ve gayet normal kiloda mesela benim oğlum çok hareketli dojtor önceki gibi kalcı kilo almasını bekleme dedi artık kilo alımı hareketlerinden dolayı az olucak dedi 
(341 puan) tarafından
anladim internette öyle yazinca endisendim 15 aylik bebegin 10 kilomu olmasi gerek mis ne oyle gordum
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Valla canım bence iyi mesela bebeğim 2600 doğdu 9 aylıkken 12 kiloydu şimdi 11 aylık sünnet için stajyer tartı 8 kilo dedi çok kafama takıldı nasıl 8 olur diye brn o sırada giriş işlemleri yapıyordum eşim vardı çocuk durmadı tartamadı dedi pzt ilk işim çocuk doktoruna götürmek 

Mimyon tipli bebeğim bıyu nr çok uzun ne çok kısa öyle kilosunu da obez gibi de göstermez anne baba yapısı ile alakalı mesela başka bir çocuk doktoru kilo şundan dolayı diyet yaptır dedi hem gittiğim doktor ise saçmalama ne diyeti 1 yaşına kadar aldı aldı dedi 

Üst üste diş çıkarttı hasta oldu üstüne birde sünnet oldu süzüm süzüm süzüldü gibi geliyor 
0 oy
(4,997 puan) tarafından
İyi bence kızım 29 aylık 13 kilo 
0 oy
(362 puan) tarafından
9 kilocuk :) 
0 oy
tarafından
Yani 10 kilo olmasi lazim seninkide 11 kilo diye endiselendin oyle mi ? Gorende 15 veya 20 kilo olmus sanir ya. Bebegine bakinca anlarsinki tartidaki rakam cok mu önemli. Cok mu etli butlu eli kolu bacaklari agırlıktan yerindenmi kalkmiyor ?

15 aylik bir bebek 11 kilo gozumde canlandirinca zayif bile bir bebek cikiyor karsima.
(341 puan) tarafından
bilemiyorum cnm herkes kendine göre haklı ilk anne olunca kilolu bi bebegim olsun istemiyorum başta sağlığı tabiki ama benim bebegimde uzun boylu kilo aldiginda boyuna veriyor zaten burdaki coğu arkadaslar normal diyomus bende rahatladim
0 oy
(1,566 puan) tarafından
18 aylik olacak 10 kilo ancak. Ama bana gore kilo onemli degil
0 oy
(758 puan) tarafından
12 aylık bebeğim 12 kilo erkek bebek  ama herhangi bisey söylemedi sağlık ocağı 1 yaş asisinda cok normal bence sizinki de
0 oy
(299 puan) tarafından
Benimde 14.5 aylık oğlum var ayın 6sında 15 aylık olucak 

1 yaş aşısında boy 78 kilo 10.800 gramdı 14. Ayına az kala da tartıldı 11.5 çıktı gayet normal ilerliyor internet yanlış söylüyor çocuğumdan daha kilolu çocuk tanıyorum kilolu değil normal ilerliyor onunda 

Şuan sizinkide 11-11.5 olmuştur kesin
(341 puan) tarafından
evet cnm baya agirlasti 1 yaş aşisini olurken 10 buçuk cikmisti 12 aylikken gitmistim yani asisina suan 15 aylik 11 bucuk olmustur kesin
(299 puan) tarafından
Olmuştur gayet sağlikli bir kilosu var merak etme internete göre hep yanliş sonuçlar çıkıyor presentil tablosu ile hesaplıyorum ben normal çıkıyor
(341 puan) tarafından
ay içim rahatladı şükür internette de dogru seyi yazsalar insanlarin kafasi karışıyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 94 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 118 göst.
26 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 277 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ❤Prensesannesi❤ (4,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
28 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mugetoprak.38 (137 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,576 cevap

34,953 kullanıcı

...