0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar.  Ben Azeriyim Türkiye'ye gelin geldim Böyle bir sorun var akıl akıldan üstündür. Ben 2017 de evlendim arkadaşim geldi Para taktı bana 30manat Azərbaycan parasıyla. Neyse üzərindən yıllar geçiyor. Buda evlendi beni Azərbaycan da düğününe çağırdı bende akrabam değil kardeşim değil bir düğünden ötrü Azərbaycana niyə gideyim eşim razı olmadı. Ben ona dedim ki Kusura bakma ben gelemeyecegim Türkiye'ye geldiğinde haber ver ben sana IBANla para yollarim kəndine hediye alırsın benim adımdan. Oda bana dediki ben seni para için düğünüme davet etmiyorum gelmen yeterliydi. Konuyu kapattık.  Arkadaşım Türkiye'ye gelmiş bana mesaj yazıyor kaba bir şekilde hastanedeyim çabuk bana para gönder benim sana borcummu var senin düğününde taktigim parayı bana geri ver. Bende dedim ki eşim daha aylığını almadı biraz sabr et alsın göndereceğim. Yine başladı ağzına gələni yazmaya. Cevap olarak dedim ki benim sana göndereceğim para en çok 200₺ olur. Onunla İstanbul gibi yerde şuan ne yala bilirsin ki eşin var senin ailen var işte onlardan versin madem kocan açlıktan ölen birisi  niye evleniyorsun ben ne yapayım şimdi benimde iki tane Kızım var onların boğazından kesip sana nasıl göndereyim küçük kıza süt alıyorum hərgün günlük yetişmiyor biraz dayansan ne olurdu sanki. Arkadaşım cevap olarak yazmış ki ne 200- ü canım çıksın 500₺ gönder. 30 manatı türk parasına çevirdiği de 500 yapıyor. Benim o kadar imkanım yok nasıl 500 göndereyim. Çok üzüldüm ağladım para nedirki 4- yılını bır yerde geçirdigin arkadaşına ağzına geleni soyluyorsun. Bizde eşimin eline bakıyoruz ne yapa bilirim

10 Cevaplar

+1 oy
(2,666 puan) tarafından
Evet emri vaki yapması istemesi ayıp olmuş ama onun parasını da vermen gerekiyor. Yani bizde ne takildiysa o verilir
(368 puan) tarafından
Kız ne alaka sen dugunjmde bilezik taktın diye durumum yoksa ben de mi sana bilezik takacam . Herkes durumuna göre takar.
(2,666 puan) tarafından
Bizde öyle bir şey yok. Ne taktiysa onu takarsın . Sene farketmez
(368 puan) tarafından
Adamın durumu yoksa takmaya napsin. Sen bilezik taktın diye belki kendisi takamiyor
(2,666 puan) tarafından
İyi de bizde böyle dedim başkasını bilemem. Biz öyle gördük öyle yaparız
(368 puan) tarafından
Yok canm anliyorum seni bazı yerlerde öyledir . Ama bana hoş gelmiyor bu düşünce .
-Reklam-
+1 oy
(15,334 puan) tarafından
Düğünde.takilan para borç niyetine takılmaz ki. Hediyedir. Adap olarak karşılığında sen de aynısını goturursun imkan varsa. Yoksa böyle boğazına basar gibi istenmez . Ayıptır. 
0 oy
tarafından
O nasıl arkadaş öyle be. Ben olsam asla görüşmem.
tarafından
Ayrıca da niye üzülüp ağlıyorsun ne gerek var ağlamana
(6 puan) tarafından
Onu ben Allah'a havale ediyorum Çocuğumun gözü önünde ağlattı beni. Sınıftan kimse gitmemiş zaten Onun düğününe
0 oy
(663 puan) tarafından
Gerçekten varmı böyle insanlar, bana hiç bir şey takmayan kaynima, oğlunun düğünü için geçenlerde bir çeyrek ve 500 TL taktım borcum olmadıgi halde bırak gitsin öyle arkadaşlık mı kurulur.
(6 puan) tarafından
Numarasını sildim
(6 puan) tarafından
Görüşüyorduk zaten düğün için numaramı diğer kizlardan istemiş kara kaşıma kara gozume istemedi
0 oy
tarafından
Azərbaycanda olsam 30 manatını verərdim yazmişsin orda çok para diyil tamamda ozamanda Türkiye'nin 500tl sini 30 manata çevirib verecemtin zaten aynı şey oluyor sonunda yada böyle yapsaydın Azərbaycanda illa ki bir yakin8n akraban vardır onlardan rica etseydin sənin yerinə 30 manati ona verselerdi arkadaş yazmişsin bide böyle arkadaşlikmi oluyor doğru kişiyle doğru arkadaşlik kurmamişsin sen zamanında bazıları arkadaş deyunce cüzdanını çıkarıp gösteriyor arkadaşim bu diye senin arkadaşın da böyle birisiymis
(6 puan) tarafından
Allahindan bulsun başka ne deyim.
(6 puan) tarafından
Bir kuruş vermem. O beni kayb etti
0 oy
(15,334 puan) tarafından
Ne terbiyesiz bı insanmış 
(6 puan) tarafından
Kimse gitmedi düğününe ondan kuduruyor
0 oy
(2,093 puan) tarafından
Ay ne kadar terbiyesiz öyle arkadaş olmaz olsun.

Bidaha asla konuşmam

Arsız bide ay evlerden ırak.
(6 puan) tarafından
Aklıma geldikce elim ayağım titriyor
0 oy
(566 puan) tarafından
Ay ne ayip. Babamin herkese bilezik takip o adamların düğünüme gelmemesi şoku:D kız 30 manat için kendini bu kadar rezil eden biriyle ne diye arkadas olursun. Vermek zorunda da degilsin ayrica. Düğünde takılan hediyedir ödünç değil.
0 oy
tarafından
Yerinde olsam bir lira bile vermem bu ne görgüsuzkuk
(6 puan) tarafından
Vermedim
 Eşimde yasakladı muhattap olma
0 oy
(178 puan) tarafından
Ona Bi kuruş bile verme sakın  bu nasıl bi kadın ya 
(6 puan) tarafından
Vermem defolsun gitsin

İlgili bir soru bulunamadı