0 oy
277 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından
arkadaslar iyi geceler ozellikle 2 cocuk anneleri hayat nasil gidiyor sizin icin ben de 2. cocuk icin anne adayiyim ama korkularim endiselerim hic bitmiyor siz bunlarla nasil bas ettiniz ozellikle bebegi kucuk olup 2. cocugu olanlar nasil bas ettiniz acaba ben aslinda 10 yil filan tek cocukla kalmak isteyenlerdendim ama fikrim uzun suremedi tabiki sonra bende istedim oglumun bi kardesi olmasini bi bebek daha ama suan 27 haftalik hamileyim bebegim kiz korkularim hic bitmiyor aslinda ilk dogumumda hic korkmamistim 17 yasinda dogum yaptim ve dogum ne kadar zor oldugunu hic bilmiodum o yuzden fazla kormamistim normal dogum olmustu ama simdiki gebeligimde bebek biraz asagida ve hep muanelerde makat gelis diyip duruyolar insAllah doner ama donmese sezeryan olma ihtimalide var yani endiseliyorum dogana kadar oglum 4 yasina girmis olcak dogum korkusu endisesi sonarasi yani dogum bir gun olcak ama nerdesye 7 ayim bunu dusunerek gecti ilk zamanlar lohsalik donemi yani benim ilk dogumumda bunlar zor gecmisti oglum kolikti zor bi bebekti hala daha zor ama bilmyrm anlatmak istediklerimi kelimeler ifade etmyr diyebilrim esimde yardimci bi es sayilmaz nasil olcak bilmyrm siz nasil atlattiniz bu donemleri lutfen anlatrmsnz

14 Cevaplar

+1 oy
(212 puan) tarafından
Benim de iki tane var biri 4 yaşında biri 6 aylık zor ya bir ona bak yemeği tuvaleti hastalığı bir bebeğe bak sütü bezi diş çıkarma dönemi birde hastanede yattk 3 gün usutmus du aklı varsa insanın bir tane yeter
(193 puan) tarafından
aynen ama o zor donemlerde bigun biter insAllah
(212 puan) tarafından
Amin bacm amin çok kötü ya
(9,614 puan) tarafından
Bizde 8 aylıkken ablası hasta olmuştu hastanede yattık hep beraber o kadar zordu ki Allah kimsenin başıma vermesin
-Reklam-
+1 oy
(11,076 puan) tarafından
Eşin yardım etse iyi olurdu ama etmese de halledebilirsin. Maşallah 4 yaşinda ya büyüğün işin daha kolay. Bebeğini emzirirken oğlun da yanında dursun onunla sohbet et, şarkılar tekerlemeler söyleyin birlikte, bilmece sor vs yani ilgini eksik etme. Sen bebekle ilgilenirken, oğlunu da yapabileceği işlere dahil et. Mesela ıslak mendili bebek bezini ondan iste, yardım ettiği için cesaretlendir onu teşekkürler et falan sevinsin. Hem kardeşiyle ilgilenmiş olur hem de kendinin başardığını düşünüp mutlu olur. Ha bi de diyelim ki bebek emziriyosun, marketçilik, kargoculuk falan oyna o sırada oğlunla. Sen oturduğun yerden sipariş ver o getir götür yapsın bişiler :) tavşan dedi ki diye bi oyun var onu da oynayabilirsiniz. Yani böyle bebekle uğraşırken oğlunla da ilgilendiğin sürece sıkıntı yaşamazsın inşallah
(193 puan) tarafından
Allah razi olsun cnm yorumun icin denicem insAllah soylediklerini
(11,076 puan) tarafından
Cümlemizden canım. Bak daha yaşın da genç sabrın da bizden fazla olur. Lohusalık falan hiç dert etme. Doğumdan hiç korkma bi kere o yaşta üstesinden gelmişsin ohooo şimdi hayli hayli gelirsin :) makat geliş demişsin ama döner daha, dönmedi diyelim sezeryandan da korkma. Bebeğin sağlıkla gelsin de doğum şekli mühim değil. Bak 4. Gebeliğim benim hepsi de sezeryan oldu, her çocuğun arası ortalama 2 yaş, seninki kadar büyük de değildi yani ikincim doğduğunda, hallettim sen de edersin :)
0 oy
(10,046 puan) tarafından

Ne sen sor ne ben soyliyim diyorum. Sanki hasta olucam. Aglamak istemiyorum :'( dua edip uyuyorum :D

(193 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm
0 oy
tarafından
Bu gün oğlumla alakalı bir olay yaşadım ve ikinci çocuk fikrini tamamen sildim çok sor birşey daha 1 ine bile o kadar yetemezken  ikisine birden hayatta yetişemeyecegımı düşünüyorum o kadar dıkkatlı ve özenli olmama rağmen böyleyse 2 olmasın bu dünya düzenine zaten 2 fazla yani Allah yardımcın olsun 
tarafından
İyi cesaret edip yapmışsın ikinciyi benşm kafam kaldırmaz artık büyütüp bende kendime bakmak istiyorum
(11,076 puan) tarafından
Denize atladı bacım denize, elimi tutarken denize atladı oğlum. Daha ne diyim sana, sakin ollll. Çocuk bunlar senin yetmemenle alakalı değil yani. Tedbir bizden takdir Allah'tan
tarafından
Ayy canlandı bır an gözümde Allah korusun ya eşimin branşı neyseki yüzme ya :D sabaha geçer ya şimdi yeni ya kendi kendime düşünüyorum öyle işte kurmalı aaat gibiyim gerçekten
(11,076 puan) tarafından
İşte kurma diye yazıyorum kuzum beterin beteri var :) sakin
tarafından
Kendi doktorundan geliyorum şimdi bişeyi yokmuş şükür :)
0 oy
(15,231 puan) tarafından
Bugün kızım dış çıkardığı için çok huysuzdu. Devamlı bağırdı. Vizirdadi. 6 aylık. Oğlum 3.5 yaşında. Oglummoynamak ister. Biraz onla oynadık. Bı öğlen yemeği yapabildimm . Çocukları yıkadım. Sonra hastaneye gittik falan. Ev daha dandini. Ayakta. Kızım 11.30 da uyudu. Oğlum 12 de. Ben daha bu saat oldu uyuyamadım. Çok yorgunum. Ev dağınık olduğu için huzursuzum biraz ama olsun. Yarın yapabilirsem yaparım. Dert etmiyorum. Sağlıkları yerinde olsun. Hepsi olur olur gider. Gördüğün gibi herşey yetişmiyor. Bazen olduğu kadar deyip bırakacaksın. 
(193 puan) tarafından
haklisin cnm cok zor bi donem ama yapacak bsy de yok
(15,231 puan) tarafından
Valla ben memnunum. Çok şükür. Cocuklarim şimdiden birbirleriyle oynamaya başladilwr. Kızım abisini heoimizden çok seviyor. Onu gordumu ay parçası gibi parlıyor. Kahkahalar atiyor. Allah'a çok şükür. Güzel bişey bence. Zorlukları olsa da güzellikleri de var elbette
0 oy
(12,655 puan) tarafından
Kizım bir bucuk yaşında oğluma bügun kavuştum...

Şükür iki meyveyide tattırdı tekrar anne olmayı nasip etti

Yaşayıp göreceğiz bakalım 
(193 puan) tarafından
Allah razi olsun normal dogm mu
(12,655 puan) tarafından
Evet canım
(193 puan) tarafından
dikisin varmi cnm ilk dogumumda benim vardi ama 2. dogumda olmayadablyrms sana atildimi dikis
(169 puan) tarafından
Bizim de araları aynı böyle olacak kızım 1 yaşında oğlum karnımda 3 aylık. 6 ay sonra bakalım bizi ne bekliyor :)
(12,655 puan) tarafından
Var canım 6 tane

Sağlıcakla kavuşun inşallah ☺️♥️
0 oy
(143 puan) tarafından
İki çocuklu hayat berbat ama tek çocukta kendini çok yanliz hissediyo bence
0 oy
(334 puan) tarafından
Büyük oğlum 14.5 aylık küçük oğlum 2 aylık düzene oturtunca zor olmuyor canım ben zorlanmıyorum ılerde nolur bılmıyorum ama korkma senın çocuk bıraz daha büyükmüş laf söz dinler enazından 
0 oy
(832 puan) tarafından
Benimde aynı hemen hemen bakalım ne olacak dogum korkusu daha çok bende kimisi buyuk anlar söz dinler yazmşta belli olmuyor Cocuk milletnd bnm oglum bana aşırı düşkün ayrı koltukta bile 2 dk Durmaz niye oraya oturdn diye sorgular gurbetteym Babasına bile eyvallahı yok ben söz konusu olunca benm korkum o bir gece ayrı kalmak cünkü hiç kalmadı hiç bensz uyumadı asırı bana bağlı gurbettelık kımsr yok gelen yok giden yok babayı arada bir zor görüyor. Canları sağolsun dogrusunlar saglıcakla gerisi hallolur 
0 oy
(512 puan) tarafından

Canım hiç o konuya girmeyim moralini bozmuyim :Dsacimi başımı yolduktan sonra anne olduğum aklıma geliyor 6 yaşındaki ve 5 aylık oğlumla oturup rafadan tayfa izliyoruz 8-)

0 oy
(736 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yasindaydi kizim dogdugunda . Oglumda zor bi zaman gecirdi ameliyat vs oldu.hamileydim ozman .dogum yaptim oglum hala cis e alismamisti kendi yemek yiyemiyodu ben yediriyodum gelisim olarak 2 yas gibiydi hala geride ama daha iyi sukur.sonra ikisi beni cok yıpratti aşırı zorlandim halada zorlaniyorum cunku oglum cok bana duskun herseyde beni ister .kizimda kucuk zaten anneye ihtiyaci var biran once büyüselerde beni darlamasalar fiye bekliyorum ama icim icimi yiyo oglum cok daginik.laf soz dinlemiyo okula gidiyo oyle rahatliyorumki anlatamam ama gelincede kiyamet kopuyo .cok zor herseyden fedakar olman lazim bak simdi basinda bekliyorum gözümden uyku akiyo resmen ve sabah erken kalkcam 5 dk kendime ayircak zmanim yok.
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ikincim surpriz oldu ben hic boyle korku yasamadim.aslinda ilkim nrmaldi ikincim sezeryan tek zor olan buyuk oglumu biraakmakti vaktinden erken geldi birden gittim oglum da hastaydi cok aglamistim 4 yas ideak bence zorluklar olacak elbet simdi buyigum 4 yasinda kucugum ocakta 2 yas olacak ikisi de erkek gures var evde araba kavgasi derken geciyor:)
(193 puan) tarafından
anladim cnm 2 erkek cok zordur tahmin edebiliyorum
(13,825 puan) tarafından
Yani araba kavgasi hep buyugum.arabalarina cok duskun ve yalniz oynamayi kucuklukten cok sever kucuk de oyun bozuyor daha hareketli zamanlari bir de sendromda her sey onun inat aglak,:) boyle yuvarlanip gdyruz zor:) ama sen korkma.hic bence 4 yas ideal gauet konusursun anlatirsin ilgisiz kalmasin yeter bir de ins bebis sakin olur ikincim cok sakin bi bebebkti nasil buyudu anlamad8k hic sonra acildi tabi:)
0 oy
tarafından
3 cocuk anası olan ben gidiyorum buralardan 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Şimdi eşim yardımcı sayılmaz demişsin aslında en büyük sıkıntı bu.. benim eşim en büyük destekçim yardımcım ilk zamanlar zor oldu sonra herşey düzene girdi 19 aylık ve 11 aylık iki oğlum var planlı programlı ilerliyoruz düzenimiz vardı miniğimizi da dahil ettik bu dizene

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 39 göst.
0 oy
8 cevap 121 göst.
15 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 220 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 557 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,898 puan) tarafından soruldu

380,152 soru

11,380,438 cevap

34,870 kullanıcı

...