0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (166 puan) tarafından
Şu an 3 aylık hamileyim evimizde kedi var 3 yaşında da oğlum var bizim için şu an kedi bir sorun yaratmıyor ama aceba bebek doğunca ona birşey yapar mı bu durumda hiç evinde kedi bakan var mı ( kedim cins bir kedi diil doğduğunda sokağa atılmıştı ben sokak tan aldım baktım büyüttüm şu an 7 aylık onu belirtmek isterim çünkü çoğu insan cins kedilerin daha akıllı olduğunu söyledi ama benim kedim de çok akıllı oğluma daha hiç zarar vermedi çok uysal bı kedi ama avcılık hisleri olduğu için en ufak kıpırtı da atliyo üstüne bebeğime bişi yaparmi aceba die içimde korku var eşim birşey olmaz onlar onun bebek olduğunu bilir dedi ama bu durumda olanlar lütfen cevap verir misiniz )

12 Cevaplar

+1 oy
(933 puan) tarafından
Benim ailem eve kedi getirmişler gitmiyorum. Keid tuyu  o kadar tehlikeliymis  ki arastirabilirsin. Suan bebeğim suruyor yerde Nokta  ip  bulsa aliyo düşün bebegin emeklediginde hep onun tüylerini yer. Benim görüşüm bu kuzum. Bence bebek ve kedi ayni ortamda olması iyi degil
(933 puan) tarafından
İnternet te de arastirabilir olası tehlikelerini, Burada herkes fikrini düşüncesini yazıyor kimse dipnotuyla açıklama yapmıyor. Bu benim düşüncem anlatabiliyor muyum sizin fikrinizde  olmak zorunda değil kimse size uymayan görüşe hemen ikaz etmeye çalışıyorsunuz yapmayın.
(166 puan) tarafından
İnternet te tabi herşey yazıyor ben sadece fikir almak istedim yani burda kötü bir yorum da gelse ben kediyi atacak diilim evet tehlikesi olabilir herşeyin olduğu gibi ben evinde bebekle besleyen varmı die merak ettim yoksa biliyorum ki şehirlerde herkesin evinde kedi köpek herşey var ama ben mahallede yaşıyorum ve herkes tepkili die aklımı yatistirmak istedim mesela bende toksoplazma çıktı ve biz yinede kedimizi göndermedik doktorum da dahil buna hiç bir şey olmaz korkma dedi kediyi bıraksan buda günah Allah korusun buda senden çıkar dedi çok şükür hiç birşey de olmadı yani herkes bakmak zorunda diil tabi fikir edinmek istedim sadece
(4,095 puan) tarafından
Hanımefendi sizinki dünya düzdür deyip, bu da benim görüşüm Galileo ile aynı olmak zorunda değil demek gibi birşey.
(933 puan) tarafından
Siz haklısınız
(324 puan) tarafından
Kedinin aşıları yapıldığı sürece tüyünün hiçbir tehlikesi yok
-Reklam-
+1 oy
(787 puan) tarafından
Böyle bir korkum olsa kediyi 5 dk tutmam evde. Bebeğimin konforu daha önemli kediden çünkü.

Benim kedi fobim var görünce panik atak geçiriyorum bayilicak gibi oluyorum hayvanları çok severim ama kediler asla. Bebeklere zarar vereceğini düşündüğüm yerde olmalarında istemem bu yüzden 
(166 puan) tarafından
Böyle bi korku diil sadece kafam karışmisti elbette bebeğim de önemli ama kedi de önemli yani beni yanlış anlamayın fikrinize saygı duyuyorum herkes beslemek zorunda diil o bize bizde ona çok alistik doğduğundan beri benimle ben onu bıraksam bununda günahı var
(787 puan) tarafından
Günahı olduğunu düşünmüyorum.Benim için bebeğiniz çok daha önemli kedi gidebilir hiç bir zaman kediyle duygusal bağ kuramadım kuranıda anlayamadım tek isteğim kedilerin benden uzak olmasıydı:) ben de siize saygı duyuyorum nasıl istiyorsanız öyle olsun kedi tüyü yüzünden ciğerinin bir kısmı alınmak zorunda kalan akrabamın yıllar sonra vafatina sebep olduğunu gördüğümden beri hiç bir evde kedi olsun istemiyorum ❌ inşallah sizin için herşey güzel olsun
0 oy
(3,345 puan) tarafından
4 çocuğum da kedi ile büyüdüler ayaklarına yatardı kedim nasıl uyurlardi benim kedim de cins değildi tekirdi ve aşırı aşırı avcı bir kedi idi kesinlikle kendine el surdurmezdi ama çocuklarla çocuk gibi oynardi
(166 puan) tarafından
Benim oglumlada çok güzel vakit geçiriyor bizede bir zararı yok ama aklıma takıldı teşekkür ederim
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Bizim kedimiz de tekir ve cins melezi ve aşırı yaramazdi. Herkes gönderin kediyi dedi ama göndermedik. Herhangi bir sorun yaşamadık. Zaten kedi kendisi pek yaklasmiyordu. Kızım şu an 27 aylık, pek anlasamiyorlar. Kedi arada elini falan çiziyor ama alıştık artik
(166 puan) tarafından
İşte oğlumla arası iyi ama yeni doğan bir bebkle nasıl olur onu hiç bilmiyorum
(1,606 puan) tarafından
İlk zamanalr dikkat edersiniz. Kedili evde büyüyen bebeklerim bağışıklığı sağlam oluyor. İnşallah alerjisi falan çıkmaz, sorun yaşamazsınız diye umuyorum. Bizimki aşırı beter bi sey, aldığımıza pismaniz ama aldıktan sonra da vebal oluyor diye bakıyoruz. Verecek kimse de yok, dışarı da atamayiz. Ama kızımla hiç sorun olmadı.
(166 puan) tarafından
İşte de bende de aynı dert herkes bana laf ediyor çocuğun boğazına kaçsa ölür felan diyorlar benim de psikoloji mi bozdular kimse bakmaz sokağa da birkamam çünkü sokaktan gelmesine rağmen balkondan aşağı bile inmiyor yaşayamaz ve ben bunun günah iyla zaten yasayamam
0 oy
(164 puan) tarafından
Şu kedi düşmanlarının dediklerini takma ya bilmeden yazıyorlar. Dogdugundan beri bizimle olan 3 yaşında kedim 1 yaşında kızım var 3 aylık da hamileyim. Kızımla aralarinda çok güzel bi bag oldugunu dusunuyorum. Oğlumu da kedimizle buyutucem Allah izin verirse. Ama önemli bi nokta kedinizin aşılarını yaptırın. 
(166 puan) tarafından
Herşeyini yaptıriyoruz çok şükür aklıma takıldı sadece teşekkür ederim
0 oy
(4,095 puan) tarafından
3 kedili 1 köpekli bir bebekli evden merhabalar :)) aşılar ve iç-dış parazit ilacı düzenli olarak yapılsın, hiçbirşey olmaz :) kedi tüyü de insan saçıyla aynı formdadır. Tutulursa kaka yoluyla dışarı çıkar :)
(4,095 puan) tarafından
O kadarda hiçbir şey olmaz :) ayrıca yapılan bilimsel araştırmalara göre bebek doğduktan sonraki ilkbir sene evde bir pet ile yaşarsa ikinci bir bağışıklık sistemi geliştiriyor. Bu yüzden çoğu pediatri hekimi tavsiye ediyor :)) yorumları şaşırarak ve baya baya gülerek okudum bu arada :D
(4,095 puan) tarafından
Evinizin baytarı efenim :D
tarafından
Benim de 3 kedim 1 köpwğim var 3)
(4,095 puan) tarafından
Seninkiler tamamen evdeydi di mi. Daha önce konuşmuştuk galiba bu konuyu :D
tarafından
Öyle mi :D hatırlayamadım konuştuğumuzu ama evet hep evdeler :)
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Bişey olmaz anlar bebek olduğunu arkadaşlarımın var kedisi bebişi uzakran kokluyor ellemiyor bile koruyormuş hatta bebişi o da sokak kedisi o hayvanlarda zeki aslında anlıyorlar ne olup bittiğini senin gebe olduğunu bile anlıyordur benim köpeğim vardı hiç yatmazdı karnıma gebe olduğumu daha bilmeden karnıma oatisini koyardı eşim karnıma dokunacağı zaman kendini önüme atardı sonra test yaptık gebeyim. Hayvanların iç güdüleri daha kuvvetli ve neyle ne yapılacağını bilirker 
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Benim kedim oğlum 3 yaşına gelene kadar ona hiç birşey yapmadı. Zaten çocukları sevmiyor genelde kaçıyordu:) ama oğlum küçükken kediye vuruyordu da kuyruğunu da çekiyordu (tabi ki görünce engelliyorduk) ona rağmen kedi hiç birşey yapmadı. Sonra baktı büyüdü şimdi elleyince atıyor patiyi :D

(166 puan) tarafından
Çocuk tabi oynamak istiyor Allah tan bizim kedi çok uysal oğlumun yanına gidiyor oynuyorlar çok şükür daha birşey yapmadı
0 oy
(1,280 puan) tarafından
Zarar verir mi vermez mi o konuda bir fikir beyan edemeyeceğim ama ben hiç hoşlanmıyorum küçücük bebek orda yatıyo yanına gidiyo kocaman kuzu kadar kedi de yatıyor ay içim ürperiyor kuyruğu vs. Değecek öfff bak için tuhaf oldu yazarken ... :( bence iki çocuk olacak evde. Kediye ne hacet onlar zaten dışarısı için yaratılmış.
(166 puan) tarafından
Bu sonda ettiğiniz laf olmadı maalesef ne demek onlar sokak için yaratılmış bak ben herkesin fikrine saygı duyarım bu olmadı yani neden o zaman Peygamberimiz (S.A.V) bakmış bakılması geriyor çünkü rabbim bizi o hayvanlarla sınıyor bakmakla yükümlüsun evet bazı kediler alışmış sokak hayatına bizim de bahçede var kendini sevdirmez üstüne hirlar bide evde yaşamaya alismadigi için ama hiç bir ****** sokakta yasmayi hak etmiyor
(1,280 puan) tarafından
Sokak için yaratılmış cümlesinde kötü bir şey yok hanım efendi. Ben kötülük bakımından söylemedim en azından. Evde tabiki bakılabilir. Hatta evet söylediğiniz gibi peygamberimiz evde bakmış,sevilmesini de söylemiş bir rivayete göre. Ama hayvanların barınacağı yer ev değildir ki. Bütün hayvanlar dışarıda yaşayabilecek şekilde yaratılmıştır. Hatta öyle ki eve koymak bazen onlsr için iyi bile olmayabiliyor. Orman,tabiat onlar için var. Dışarıda da iyilik yapılabiliyor hayvanlara. Su bırakarak, yiyecek bırakarak vs.
(166 puan) tarafından
İyi insanlar çok nadir yanlizki sokaktaki hayvanlar dövüluyor ediliyor çok zalim var yani
(1,280 puan) tarafından
Anladım. Sormussunuz ben de fikrimi söyledim :) siz çocuğunuz için en iyi olanı bilirsiniz annesi olarak
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Kedi kuş tüyü çocukların ciğerine yapisiyormus eşim anlatı bı tanıdığın çocuğu öyle olmuş diye bnm muhabbet kuşum vardı başkasına verdim çocuk olucak diye ,, kuş faln neysede ben köpek ve kedi evde beslenen yer bana pek hijyenik gelmiyor illaki temizliğine aşina.flan bakılıyor ama ne bilim bana göre uygun değil sahiplendir birine en iyisi
0 oy
tarafından
Kedim var ama bahcede besliyorum evin içine almıyorum hamilelere çok tehlikeli seviyorum ama mesafe iyidir
0 oy
(7,611 puan) tarafından
Kedi bir bebeği bogmus annem anlatırdı uyuyan bebeğin kafasınin üstünde uyumuş kedi bebek de boğulmuş
(166 puan) tarafından
Nasıl yani dikkat etmemiş mide olmuş öyle
(7,611 puan) tarafından
Eskiden iş güç çökmüş kadincagiz işe güce dalarken uyuyan bebeğin kafasınin üstüne uyumuş kedi bebekde boğulmuş

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 355 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 339 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
0 oy
8 cevap 170 göst.

378,370 soru