0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (1,333 puan) tarafından
Çok üzülüyorum adet olduğumda. Yarın adet günüm 10 tane gebelik testi yaptım hepsi negatif. Zaten lekelenmem de başladı. 4 ay önce kürtaj oldum bebeğimin kalbi durdu. Doktor korunmana gerek yok dedi. Sözde kürtaj sornası çabuk hamile kalınıyordu.yok arkadaşlar hepsi yine hüsran. Ne yapim ne edeyim bilmiyorum. Bu ay ovulasyon testimde hep çift çizgi aynı renk çizgi çıktı. Bu yumurtanın çatlamadığını gösterir. İlk defa böyle bişey oldu. Trendyolda aldığım site yorumlarına baktım bir kaç kişi test bozuk sürekli çift çizgi çıkıyor yazmış .acaba benim de testim mi bozuk. Yoksa bu ay yumurtlama olmadı mı? Ama o sünen şeffaf akıntı 14. Gün geldi bundan eminim. Şimdi diyelim ki yumurtam çatlamadı bu kiste mi dönüyor? O kist bu adetimle atılacak mı? Yani ne yapayım bilmiyorum. Tekrar doktora mı gitsem bunları konuşsam hormon testim haziranda çok iyiydi. Tekrar mı yaptırsam. Eşimdede sıkıntı yok. Yumurtlama günleri gün aşırı ilişki üzerine yarım saat ayaklar havada bekliyorum. Umut oluyor unutmuyorum takmamak mümkün değil. Gün sayıyorum test için. Çünkü planlı gebelik olunca olmayınca soruluyor insan. Burda geri çekilme prezervatif veya spiral ile hamile kalanları ve buna üzülenleri görüyorum. Bu kadar isteyip hamile kalmamak çok üzücü :( 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya canım bu kadar stres yapmadan aslında olacak diyecem hani kızma banada diyorlardı düşünmediğin zaman oluyor diye ben ikinciyi aylarca istedim 8 ay sonra oldu taktım hani ama son iki ay kafam rahatladı ne olacaksa olsun dedim yumurtlmaa zamanına dikkat ettim belimin altına yüksek bir yastık koydum ayaklarım havada.bir saat bekledim ve bir saat de kalktım bekledim öyle iki saat sonra banyo yaptım anca öyle tuttu denemdiysen bir de öyle dene o testlere para verme on tane alıp denemissen çok çok takıyorsun aslında beynini bir rahat bıraksan olacak şükür bir sıkıntın da yok çok kişinin başına gelen şeyler bende hamilelikte çok kötü seyler yaşıyorum yine yaşayacam yani lütfen önce bir kafandakileri at stres yapma iki güne bir ilişki olsun her ilişkide yastık koy ve yunurtalama günü de tam yap yastık koy bacakların havada dursun bana saçma gelirdi ama ilk çocuğumda da olmadı kardeşim öyle yap dedi anca öyle tuttu bu da aynı şekilde öyle tuttu herkesin vücudu bir değil sen sıkma canını olacak inşallah 
(1,333 puan) tarafından
Sağol cnm. Bende yumırtlama günleri ilişki üzerine hemen ayakları diker yarım saat beklerim. Hemen de banyo yapmam .Çok haklısın eminim stres etkiliyor insanı. Temmuz ayında adete 5 gün kala bildiğin kaset testi aldım deneyim dedim nasılsa değilim hamile dedim.Çıktı silik çizgi. Aaslında o ayda stresliydim ama hamile kaldım. Kaybettim orası ayrı. Yaşımda 36. Bir kızım var şükür. Ama araları bu kadar da açılsın istemiyorum. Benim en büyük hatam şu. Zor hamile kaldığımı bile bile korundım kızımdan sonra. Çünkü kızım zor bir bebekti. Ve kimsem yoktu yardımcı. 2.5 sene korundum. Sonra geçen sene tam 2023 e girrdik ocak ayında bıraktım korunmayı. 1 sene içinde 1 kere hamile kaldım onuda kaybetttim. Ahhh hatice ne diye bu kadar uzun korunuyorsun diye kendime çok kızıyorum. Yaşım da 36. Hani daha genç olsam bu kadar takmam kafama
-Reklam-
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım doktora git bence tekrar o kist adetle mi atılacak demişsin kist mi var bilmiyorum bak mesela benim yoktu öncesinde doğumdan sonra 4. Ayımda pcos oluştu şuan bebeğim 2 Ocak'ta kontrolüm var mesela eğer pcos ise bahsettiğin kist zor oluyor diye biliyorum ama en iyisini Doktor'un söyler 

Yumurtlama günlerinde test ile değil de mesela adetten sonra gün aşırı ta ki öteki adete kadar ilişki olsa ya da Hamilelik öncesi folik asit kullansan ne bileyim belki etkisi olur 
(1,333 puan) tarafından
Folik asiti 1 yıldır kullanıyorum cnm. Ocuan mumy içinde 400 mg folik asit ve diğer vitaminler var. Doktor önermişti. Onu hiç denemedik açıkçası sadece ayda 4 gün yumurtlama günleri ilişki oluyor. Olmadı bu au onuda deneyelim. Eşimdede isteksizlik problemi var. Bakalım nasıl denicez. Ben adetin 3. Günü yine gidicem doktora. Tekrar bir hormon testi yaptırcam. Adet bitimide tekrar giderim ultrason baksın. Doktora da bunu bu şekilde anlatıcam. Bakalım ne dicek.
0 oy
(603 puan) tarafından
Soğan kürü faln denedinmi cnm doğal şeyler onlarda çok işe yariyo ben soğan suyyla iki kere hamile kaldim
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bu kadar sitres yapmana gerek yok.. kendini bırak .. her ay on tane test yapınca olmuyor o çocuk..  tam on yıl boyunca bekledim ben tüp Bebek yoluyla oldu üstelik üçüncü denemede .. o zamana gelene kadar neler yaşadım.. bak şükür et ki senin normal yolla bir tane döllenmen olmuş düşük olsa bile ..bende o bile yoktu sadece kendine zaman ver ve sürekli test yapmayı bırak .. önce bundan başla ve dua et.. hayırlısı ise nasip et de. Her zaman bunu iste 
0 oy
(62 puan) tarafından
Cnm ben 4 yıl bekledim doktora fazla gidemedim ama elimden geldiğince koca karı yöntemleri denedim bana sürekli iltihap ve kilo diyorlardı ben Kasım ayında hamile kalmışım bi hafta günüm geçti direk gidip kan verdim düşün o kadar umutsuzum ki evde test yapmaya gerek duymadım ama bı baktm beta 1000 üzeri çıkmış şuan 7 haftalik bak sende ne güzel bir kere hamile kalmışsın demek ki sende ve eşinde Bir sorun yok inanki yaptığın stresler herşey boşuna o zamanını bekliyor banada diyorlardı stres yapma bende nasıl yapmim diyordum şimdi diyorum ki bilseydim gününün bugün olduğunu boşu boşuna 4 senemi heba etmezdim stresle ve bişey daha eğer ovulasyon testi sürekli cift çizgyse yumurtan catlamiyor yani sen bu ayda dene buraya at ben kontrol ederim seninkini eger ki 3 gün tam böyle koyu cift çizgi olursa o zaman senin yumurtayi çatlatmak için havuç yemen gerekicek hakkında hayırlısı neyse o olsun rabbim nasip etsin inşallah 
0 oy
(132 puan) tarafından
Bak canm benim 1 oğlum var 2. Çocuğumuzu 2 yil kadar bekledik olmadi seni çokk iyi anliyorum çok zor geliyo insana ama inan kafanda çikardiğin zaman oluyo ben rahim filmi çektirdim ertesi ay hamile kaldim sana rahim filmi çek demiyorum sadece rahat ol inan herşeyin Bi zamani var
(1,333 puan) tarafından
Peki tüpler tıkanıkmıydı cnm??  Rahim filmni anestezisiz çektirince hissedersin acı olursa tıkanıklık vardır
(132 puan) tarafından
Canim anestezisiz çektiler baya ağrim oldu ama açik dediler tüplerin zaten o basınçla yapişiklik varsa açiliyomuş
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Merhaba canım bende geçen post açmıştım 3 senedir bende çocuk sahibi olmadım kimyasal geçirdim yada tutmadı bu döngü devam etti doktor problem olmadığını söyledi ilk önce kafandan bu düşünceyi atacaksın rabbim ne zaman nasip ederse o zaman sakın ama sakın isyan etme evet burda bende görünce üzülüyorum hele ki 10 haftadan cinsiyet için acele edenler olunca daha da üzülüyorum yok ben kız istiyorumda belli olurda özelde vs kimse şükür demiyor olmayan anlayamıyorum malesef ama size kürtaj sonrası hemen hamile kalınır dediyse inanın sizi psikolojik açıdan yıprattırmış birkere kimyasal gebelik bile 1 ay bekle sonraki reelden sonra deneyin diyor ki kaldı ki sizinki kürtaj rahim temizlensin karasal olarak bi rahatlayın hemen kalanda var ama şuan böyle bir durumda hemen yapın beklemeyin demek cahillik doktordan şüphe ettim ciddi manada ama yinede gönlünüzü ferah tutun çocuk çocuk test test diye kafayı yemeyin sonra ben gibi kafanızı taşa vurursunuz sizin yapmanız gereken kafanızı boşaltmak çocuk düşüncesini silmek puanlık ikincisi platform size iyi gelmiyor ve sizi tetikliyor sa bir süre burda uzaklaşmanız faydalı olur ve son olarak şu test çılgınlığından vazgeçin bunu bende yapıyordum kendinizce oyuna dönüştürün mesela bu ay ayın 15 ı kan vericem bir nevi kendinizle iddialaşma totem gibi bu şekilde toparlama bilirsiniz inşallah Rabbim kısa zamanda isteyen herkese nasip eder 
(1,333 puan) tarafından
Haklısın cnm aklımdan tam olarak çıkaramasamda en azından azaltmam gerek. Yoksa ciddi anlamda etkileniyorum. Resmen regle 10 gün kala işkenceye dönüşüyor. Sürekli test yapmak da çok yıpratıcı Getçekten. Dediklerini dikkate alıcam.  Yorumun için çok sağoll
(1,268 puan) tarafından
Canım zaten söyle bir durum var olacaksa bile öyle bir strese giriyorsun ki 10 gün boyunca hayat geçmez ve eminimki stresten dolayı vücut tepkimeye giriyor çocuk olcaksa bile vücut bunları tehdit algılıyor ve yüksek ihtimal yumurta korumaya geçiyor mantıkken düşünürsen insanın regl işi bile stresten dolayı ya gecikiyor yada erken oluyor önce Allah'ın nasip etmesi geri kalanda sende bitiyor kısaca
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Canım bir kere stres yaptığın sürece zaten olmayacak,ne zaman akışına bırakıp unutursan o ay hamile kalcaksin inşallah,benim 10. Ayda oldu 
(1,333 puan) tarafından
Hiç bir skkıntın yokmuydu cnm seninde peki?

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 985 göst.
+1 oy
16 cevap 356 göst.
12 Haziran 2022 Aile kategorisinde Nurss (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 307 göst.
0 oy
1 cevap 132 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Minik20 (5,366 puan) tarafından soruldu

381,324 soru