0 oy
76 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (210 puan) tarafından
Merhaba,

Dedemin adına engelli raporu çıktı %90 ve açıklama kısmında vasi gerekiyor yazıyor. Biz şimdi araba alabilir miyiz? Bizim evde kalıyor? Ve araba almak için önce annemi dedemin vasisi olarak mı almalıyız 

2 Cevaplar

0 oy
(13,834 puan) tarafından
Önce birinin dedene vasi olması lazım. Vasi olan kişinin izni olmadan alamazsınız araba. 
(13,834 puan) tarafından
Sonraki aşamayi bilmiyorum ama önce mahkemeye başvurup annenin vasi olmak istediğini belirtmesi gerekiyor.
(210 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevap için son bir sorum vardı.  Vasi olduğu zaman her şeyi bildirmemiz mi gerekiyor? İnternette hep sıkıntı bu işler demisler
(13,834 puan) tarafından
Bildirmeden nasıl yapacaksınız. Dedenin tc kimlik numarasından zaten  ona vasi tayin edildiği heryerde çıkar. Yani sizin gizleme gibi bir durumunuz olamazmi zaten. Benim babamda amcamın vasisi. Amcamın malını falan satamaz ama onunla ilgili herşeye babam karar veriyor.
(210 puan) tarafından
Bildirmeden kastettiğim maaasi çekildiği ya da harcama yapıldığı zaman sanırım defter tutuluyormuş onu demek istedim yani sizde de böyle oldu mu?
(13,834 puan) tarafından
Yok canim öyle bişey yapmiyor babam. Şimdiye kadar bir sorun olmadı.
-Reklam-
0 oy
(6,221 puan) tarafından
Evet önce bir vasi secin sonra 
(210 puan) tarafından
Vasi annemi seçtik yani mahkemeden vasi olarak seçeceğiz ama birisi vasi tayini olduğu zaman araba alamazsınız dedi de
(6,221 puan) tarafından
Ben eşimin vasisiyim mesela eşim şuan benden habersiz hicbirseg yapamaz

Vasilikte vasinin imzası gerekiyor herseyde

Yukarı da soru sormuşsun arkadaşa defter muhabbeti farklı zaten dedenin maaşı falan vasilik verilince gozukucek
(210 puan) tarafından
Gözükmesi sorun değil sadece Peki vasilik verildikten sonra mi her ay bilgilendirme yapacağız çünkü benim okulum var annemin ise bunlarla uğraşması, belgeyi doldur, adliyeye git vs yorucu işler
(6,221 puan) tarafından
Yok canim heraay bildiri yapmanıza gerek yok

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 63 göst.
5 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,070 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selda41 (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 412 göst.
28 Kasım 2022 Aile kategorisinde Fatocan4545 (1,501 puan) tarafından soruldu

378,993 soru

11,344,345 cevap

34,809 kullanıcı