0 oy
136 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (104 puan) tarafından
İlk kızıma 5 saati ağır olmak üzere toplam 17 saat sancı çektim. İkinciyi de normal doğum istiyorum kısmet olursa. Normal doğum yapan anneler ne kadar sürdü ikinci doğumda sanciniz?

16 Cevaplar

0 oy
(2,587 puan) tarafından
 ikindi başladı, sabah 8.50 de doğurdum canım. 
(104 puan) tarafından
Yine uzun sürmüş :(
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
İkinci doğum pıt diye oldu ne oldu anlamadık bile. Hastaneye gitmekle dogurmam bir olmuştu herkes şaşırmıştı ama ben önceki gün 8 9 sAAT full yürüyüp alışveriş yapmıştım geze geze. Sancim da azdı 
(6,047 puan) tarafından
Yap gülüm. Valla öğleden sonra hafif bir belimde sızı oldu. Sancı gibi değildi ama geleceğini hissettim.  Akşama doğru da suyum geldi azar azar. Ramazan ayıydı iftarı falan bekledim ben hariç herkes oruçlu. Tutabildigim kadar bekledim hastaneye gittim yarım saat sonra doğurdum.
(104 puan) tarafından
Çok iyiymiş gerçekten darısı başıma
(104 puan) tarafından
Kaç haftalık doğum yaptın
(6,047 puan) tarafından
38-6 da doğurdum ikinciyi. Birinciyi de 39-4 te
(104 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım güle güle büyüt:)
0 oy
(2,242 puan) tarafından
Benimki oldu bittiye gelmişti 1 saat falan sürmüştür 
(104 puan) tarafından
Ne güzel darısı başıma
(2,242 puan) tarafından
Amin inşallah cnm
0 oy
(2,320 puan) tarafından
İlk çocukta 11 de sancı. Akşam 6 da doğum. 

Ikıncısı 12 de sancı akşam 5.55 de doğum :) 
(104 puan) tarafından
Sabah 11-12 mi gece 11-12 mi
(2,320 puan) tarafından
Sabah balım sureklı salavat getırdım sureklı bıldıgım dualar döndü dılımde zaten bagırmaya takatım yok Allah dedım hep jıc cıglık atmadım en sık sancıyı yerım saat cektım sonra doğum oldu çok şükür hemen hemen 5 saat sancı cektım ama yavaştan agıra gıdıyor ya en agırı yarım saat cektım. Doktor bıle 8..9 da doğutursun dedı bende hayır dedım benım acılmam çabuk olur dedım doktor çıktı ebe aradı doğum basladı dıye çok şükür
0 oy
(583 puan) tarafından
Benimde ikinci normal doğum çok korkuyorum ilki gibi zor olur diye :(
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Benim de birinci hem uzun sürmüştü hem de doğum çok zor olmuştu. İkincide onun için sezeryan istedim ama doktor normal doğuma teşvik etti. İyiki de normal olmuş. Sabah onbir gibi kahvaltı yapıyoduk. Böyle bir attı belime. Devam ettim yemeye. Hafif sancı başladı yarım saat sonra. Lavaboya gittim. Baktım kanama var. Eşime hazırlan dedim sjsjsj ben de duşa girdim. Sancım da güçlendi. Oniki buçuk gibi hastaneye giriş yaptık. Biri çeyrek geçe doğurdum. Hem de o kadar kolay bir doğum oldu ki. Bebek iri olmasına rağmen kesisiz dikişsiz çat diye doğurdum valla
(104 puan) tarafından
Ay ne güzel darısı başıma
(8,860 puan) tarafından
Amin canım inşallah. Ama napacagini biliyosun ya daha kolay oluyo. Ben doktoru dinledim sadece. Talimatlarına uydum. Çok rahat oldu. Birincide tecrübesizlikten dolayı da zor oluyo
0 oy
tarafından
Pazar sabahı başladı salı akşam üzeri doğum yaptım 
(104 puan) tarafından
Ne kadar uzun sürmüş:(
0 oy
(374 puan) tarafından
Oğluma hastane ye yattım 3 saatte doğum yaptım sık sancı kızıma evde sancı çekip 5 dk 1 olana kadar gitmedim gittim 1 buçuk saatte doğurdum 
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Sancım azdı akşama kadar ama sabah 10 da başladı gece 2 de doğurdum 
0 oy
(12,575 puan) tarafından
Saat 2'yi geçe 14:00 gibi suni sancı verdiler 18:20'de doğurmuşum
0 oy
(8,061 puan) tarafından
Hiç sancı çekmedim 2. Doğumda uykudan uyandım gece yarısı baktım doğuruyorum direk hastaneye gittim zaten hastane kapısında kafası çıkmıştı kızımın ☺️
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Ilk doğumda 7 saat sürdü  ikinci doğumda 3 saat sürdü. Ikinci daha hızlı oluyor. Üstelik ikincide bebeğin pozisyonu normal doğumu zorlaştıracak şekildeydi. Buna rağmen çok kısa sürdü ama daha zordu birinciden. 
0 oy
(15,647 puan) tarafından
İlkinde sadece beş saat suni aldım sonra doğuma alındım

İkincide kendi sancimdi sekiz.saat evde çektim 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
İlk doğum 8 saat 2. 4 saat sürdü daha hızlı ilerledi bence
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Canım korkma,ikinci doğum daha hızlı oluyor daha kolay genelde
0 oy
(6,721 puan) tarafından
İlki 16 saat sürmüştü. 2. Dogumum 7 saat falan sürdü.  

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 427 göst.
25 Kasım 2018 Aile kategorisinde Yasemene (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 76 göst.
10 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bademira (1,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 34 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Senbihterziyagilsin (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 121 göst.
27 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevah (1,476 puan) tarafından soruldu

379,116 soru

11,348,341 cevap

34,813 kullanıcı

...