0 oy
752 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bende çalısmam calısınca yorulurum dedim eşim bende yoruldum ama calısıyorum dedi bu herifi anasına geri iade mi etsem diye düşünüyorum geri 3 ay deneme süreci vardı bir buçuk ay oldu daha alalı (espri amaclı post) 

20 Cevaplar

+15 oy
(5,627 puan) tarafından
Komik gelmedi nedense 
(9,581 puan) tarafından
Aman ne komik ne komik kırıldım gülmekten
(5,953 puan) tarafından
++++espri gücümü  yitirdimmmm
(1,573 puan) tarafından
Yazmasa asla anlamazdım espri oldugunu o kadar komik ki :D
(5,627 puan) tarafından
Hahahahahah yalnız olmadığıma sevindim :-):-)
-Reklam-
0 oy
(532 puan) tarafından
Yani çalışınca ne oluyor ki? 
tarafından
Kız ben evde yoruldum diyorum bazen bana git çalıs dedi eşim. Cok saka yapar bana
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Keşke bnimkide dese sen çalış bn cocuklsrimin anası olurum:))☺️☺️☺️
(1,550 puan) tarafından
:))),çok bakar geliyo dyr bni rahatsz etmeyin :))habire der bnde çocuklara ogretyrm gdin bbanizi öpün rahatsz edin☺️☺️☺️
tarafından
Benim eşim öyle olsa ben çeviremem kız hepsini evde olunca küçük ogluma bakar ben 2 bardak su bile vermem baba versin der beni hiç umursamaz yanıma bile gelmez
(1,550 puan) tarafından
Vala ne gzl kız bnimkiler HP anne onu ver anne bunu ver:))
tarafından
Allah yardımcınız olsun
(1,550 puan) tarafından
Amin tskr ederm
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Keşke benimki de çalış dese şaka da olsa. Kızım büyüyünce hemen çalışırdım
0 oy
(435 puan) tarafından
15 yaşından beri çalışıyorum şuan 25 yaşındayım oğlumla ilgileniyorum zaten çalışmayı sevmezdim hâlâ da sevmem eşim bana böyle dese hurdaciya mandal leğen filan karşılığında veririm shsvajahhakaha 
0 oy
(1,629 puan) tarafından

Benimkide bana çalışma diyor :D maaş günü yaklaşıncada tam tersini :D

0 oy
tarafından
Ben çalışmak için eşimi zor ikna etmiştim ben çalışmaya başlayınca çalışmak sana çok yaradı demişti 3 senedir çalışamıyorum keşke çalışma imkanım olsaydı asla hayır demezdim 
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Bana dediği normal geldi bizim aramizda hep geçen konuşma eşim der ben sana bakmak zorundaysam o zaman rahat yasayamazsın istediklerin olmaz öyle bir lüks yok der hiç alınmam çünkü 13 yaşımdan beri kendi kazandığımı yiyorum iki senedir çalışmıyorumdur sadece onlarıda eski kazandıklarıma saysın elbette çalışacağım kat kat fazlasını vericem ben sevmiyorum eşimde olsa bana öyle çok emeği geçsin herkes bu hayatta kendine 
0 oy
(10,347 puan) tarafından
Ha. 

Ha.

Ha. 

Çok güldüm...
0 oy
(757 puan) tarafından
Aksine ben eşime diyorum çalışmak istiyorum diye eşim yok diyor kızım var 17 aylık bakıcı tutarım diyorum kazandığın parayı da bakıcıya verirsin dedi aylık veririim fln dedim ama yok çalıştırmıyor.
(1,934 puan) tarafından
Bugün bizimkide ,iş ilanı göndermiş bana eşim memur benim, paramız yetiryor aslında da oğlumda 27 aylık çok kararsız kaldım eşimin dediği sana çalış demen ama dünyanın binbir türlü hali var, yaşlanınca girsen daha zor olacak dedi ay çok kararsız kaldım evde zaten enerjim kalmıyor çocukla eve zor yetisiyorum birde çalışırsam psikolojik olarak hiç kaldıracağım gibi geliyor çok kararsız kaldım ya bugün bende bu arada gıda mühendisiyim işimin gecesi gündüzü yok 34 yaşındayım deneyimin yok sizce iş bakayım mi yavaştan aslında içinden gelmiyor çünkü bunca yükü zor kaldırıyorum zaten ama eşimin söylediği laf çok kafamı karıştırdı
(757 puan) tarafından
Canım senin mesleğin varmış birde benim o da yok İŞKUR dan ben işlere bakıyorum eşin haklı dünyanın bin bir türlüsü var yarın bir gün keşke çalışsaydim diyeceksin
(1,934 puan) tarafından
benimde vardiyalı oluyor ya gece gidiyorsun gündüz gidiyorsun gece mesela 11 de gidip sabah 7 eve dönüyorsun haftalık vardiyalar değişiyor genelde gıda sektöründe,hiç düşünmuyor bizimkide bebekle zaten zor birde  gece nasıl olacak sanayide,iş ilanı gönderince canim sıkıldı ya çok sıkıldı hemde evin bütün yükü bende zaten hiç birşeye yardımı yok, bak ben sezaryanliyim oda büyük ameliyatli 5 kilo yük bile kaldırmaz kendini korur hep çocuk hasta olur günlerce uykusuz kalırım , bugün koca koca halıları taşıdım mesela, ev 4 cu kat bütün alışverişi vs çocukla ben taşırım 4 cu kata , bu kadar evin yükü bende iken birde çocuk her bütün sorumluluk varken ben kaldıramıyorum diyorum sende evlendigimiz den beri kaldiramiyorsun hiç birşeyi dedi kavga ettik canım çok sıkıldı
(757 puan) tarafından
Sende haklısın tabi sana yardımcı olmuyorsa çalışma o zmn eşimde bakar çocuğa ama hemen sıkılır eşimde gece gidip gündüz geliyor bende çalışmak istesem sabah gidip ikindi gibi gelirim akşama hepimiz evde oluruz
0 oy
(2,787 puan) tarafından

Valla ben annelik izninden dolayı işi bıraktım bir süredir. Eşim de çocuk az daha büyüsün sen işe başla diyor :) O kadar bunaldım ki evde sıkıntıdan ona sarıyorum. Çalışmaya alışan insan için çok zor. 

0 oy
(812 puan) tarafından
Bnde calısmak istiyorum ama izin vermiyor 
0 oy
(185 puan) tarafından
Böyle söyleyen yakız zamanda brnim kazancım demeye başlar sana söyleyim çok şükür 3 çocuk annesiyim kendi veteriner kliniğimi kendim açtım çalışıyorum dört aylık bebeğime yer yaptım orda uyuyor nereye Gideceksek hep birlikte gideriz ve eşim gün gelir benden yol param yok sende varmı der 
0 oy
(588 puan) tarafından
Çocuk yoksa çalış tabiki evde oturup koca eline bakmkatansa..
tarafından
3 yasında oglum var okula giden oglum var benim calısınca ihmal cok olur eşimin de maaşı iyi cok şükür sıkıssak Bi ihtimal belki çalısırım
0 oy
(119,289 puan) tarafından

kahkaha attim :unsure:

0 oy
(398 puan) tarafından
Komik mi :-D
0 oy
(104 puan) tarafından
Ben genelde çalışmayı çok seviyorum ama oda ilk çalışma olacak olursa tabi Bi türlü eşim çalışmama izin vermiyor keşke verse de calişam 
0 oy
(832 puan) tarafından
Fabrika da zor şartlarda çalıştım halde şunu diyebilirim çalışmak daha kolay bunu hep derim ama hem calsip hem ev cocuk düşünemiyorum
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Nesi komik bunun bana da sadece ev isiyle yorulam kadinlar komik geliyor 
0 oy
(291 puan) tarafından

Eşim memur gecinebiliyoruz diyenler için ;Üniversite mezunu olup meslek sahibi olmuş memur vs. Erkeğin eşi calismadigı zaman hiç bir anlamı kalmıyor şu devirde okumuş olmasinin .hayat standardı direk yarıya düşüyor .evet erkek evine bakmalı ailesine bakmalı diye bir kaide var ama şahsen ben o şekilde meslek sahibi olsam mutlaka çalışan bir eş isterim ki yıllarca üniversiteye sınavlara vb.verdigim emeğin karşılığı olan hayat standardında yasayabileyim.aksi takdirde dar gelirli bir aileye dönüşüyorlar.

Post sahibi eşiniz istemeden siz çalışmak isteseniz keske para kazanmanın maddi özgürlüğün tadına varsaniz bırakamaz siniz işi bir daha :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 403 göst.
1 Şubat 2024 Aile kategorisinde fatos18 (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 450 göst.
12 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 396 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 739 göst.
14 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,698 puan) tarafından soruldu

379,684 soru

11,365,659 cevap

34,845 kullanıcı

...