0 oy
868 göst.
Diğer kategorisinde (2,699 puan) tarafından

Arkadaşlar annem biraz önce bana pirinç getirdi paketli açılmamış birde mercimek ikiside 5 kg Lik tepsiye boşalttım ama kelebeklenmiiş yanlız pirinç çok güzel kıyamıyorum da atmaya naapcam lütfen YENİR mi iyice temizlesem paklasam bakın fikir istiyorum :(((

image

24 Cevaplar

0 oy
(3,034 puan) tarafından
Ben yerim :) yani çoğunun içi almaz lâkin ben yerim rabbim aç açık bırakmasın. 
(2,699 puan) tarafından
Bende yerimde temizlerim ama birdee size sorayım dedim hemde bimin oraya ATMIŞLAR kız kıyamıyorum
-Reklam-
0 oy
(394 puan) tarafından
Ben yemem ya sen bilirsn  canm 
(2,699 puan) tarafından
Ben yerim öyle hiç şeyim olmaz yıkayınca zaten geçer de birde sorayım dedim çok var kız nasıl atayım birde baldo birinci sınıf yazıyor üzerinde
0 oy
(522 puan) tarafından
Ben olsam atardım ama annem iyice. Tuzlar balkonda bekletildi sonra kullanırdı iyice tuzla beklet  biraz gecerse kullanirsin  tuzlamaktan korkma nasılsa yıkayıp öyle kullanacqksin
(2,699 puan) tarafından
Bende öyle yapayım ama hiç bişeyi yok sadece kelebeklenmiş
(522 puan) tarafından
Anladım cnm isallah temizlenir  bir iki gün tuzda beklet
(2,699 puan) tarafından
Tamam bakalım çocukları uyutayım da biraz temizlerim
0 oy
(3,621 puan) tarafından
Ben yiyemezdim galiba 
(2,699 puan) tarafından
Bilemedim sadece kelebeklenmiiş ama çok güzel
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Ben olsam atmazdim sarma da kullanırdım güzelce suda beklet zaten üste cikar  yıkandıktan sonra kullan ne olacak ki
(2,699 puan) tarafından
Bende böyle düşündüm çünki sadece kelebek var temizleycem onu tombul baldo yazıyor
0 oy
(552 puan) tarafından
Bolca tuzla geniş bir tepsiye yayarak ser güneşe koy beklet canım ara ara elinle havalandır 

En son ele güzelce cam kavanozlara koy buzdolabında sakla
(2,699 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
1 gün camda açık bırak daha sonra elekten geçir poşetle buzluğa at. Benimde öyle oldu o şekilde yaptım kurtardım şuan kullanıyorum 
(2,699 puan) tarafından
Bende öyle yapacam hele bir çocuklar uyusun da
0 oy
(2,006 puan) tarafından
iyice temizler kullanirdm ben atmazdm yaa yazik günahtır 
(2,699 puan) tarafından
Kız çok güzel yaa iri iri birde kıyamadım
(2,006 puan) tarafından
ya atma kullan gitsn cnm
(2,699 puan) tarafından
Yok canım ben onu halledecem çocuklar uyudu şimdi iyice paklayacam
(2,006 puan) tarafından
e sana kolay gelsn cnm afiyetle yersnz insAllah :)
(2,699 puan) tarafından
Amin canım benim teşekkür ederim
0 oy
(964 puan) tarafından
Kullan ya niye atacaksin nimet yazıktır
(2,699 puan) tarafından
Atmaya kıyamadım canım çok güzel duruyor tombul tombul işde keşke bozulana kadar birilerine verseler de yararlansalar insan evladı işde
0 oy
(7,246 puan) tarafından
Rahime abla tepsiye ser havalandir güneşe koy biraz sonra elekten geçir kavanozla kavanozada at kestanesi at bişey olmaz bidaha zaten pişirmeden yikaniyo iyice 
(2,699 puan) tarafından
Aynen yıkayıp denedim aslında bütün herşey suyun yüzeyine çıkdı bir kaç defa daha yıkadım gayet temiz oldu şimdi ben onu halledecem şu çocuklar uyusun da
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Hiç kelebeklenen prinç yemedim o yüzden bir zararı dokunmazsa temizle ye birde tarihi geçtimi acaba canım baktınmı tamam yazık günah atılmasın ama çocuklar yiyecek sonuçta dokunmasın netten bir bak istersen 
(2,699 puan) tarafından
Araştırdım bişey olmaz diyor nette ayıkladım kız yarısını yarısınıda yarın halledecem inşallah valla fıstık gibi oldu
(2,471 puan) tarafından
İyi yapmıssın o zaman afiyetle yiyin ins
0 oy
(2,331 puan) tarafından
Benmde kelebeklendi tepsiye serdim balkonda baya guneslendirdm ayikladm kullanırken hicde bişey olmadı yoğurt çorbası sütlaç valla her türlü erir bide siz kalabaliksnz canm yazık günah nimet ayıkla güzelce yıkayıp kullan ne olacak 
(2,699 puan) tarafından
Kız ayıkladım haa cillop gibi oldu az kaldı birde elekten geçirdim mi mis mis tam 5 kilo nasıl atayım
0 oy
(2,808 puan) tarafından
Güzelce ayıkla bacım tek tek içine bi baş sarimsak koy bi daha kelebeklenmiyor günah pirinç tanesi hz İbrahim in goz yaşından oldu derler
(2,808 puan) tarafından
Kuruduktan sonra sarımsak koy içinde bi daha olmaz canım kolay gelsin
(2,699 puan) tarafından
Tamam canım yarın ayıklayıp şişeye koyduktan sonra mı sarımsak koyacam sarımsağı soyup ta mı atayım içine yoksa kabuğu ile birlikte mi kusura bakma bilemedim de ondan sorayım deidm
(2,808 puan) tarafından
Kabuğuyla koy kokutur diyer türlü
(2,699 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol Allah razı olsun
(2,808 puan) tarafından
Ne demek
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Kuzum ne yapman gerektiğini bilmiyorum ama evde durmasın balkona çıkar hemen, o kelebekler evi sardı mı çok zor kurtulursun, çünkü hemen her yere yumurta bırakıyor ve  kurtçuklar oluşmaya başlıyor bi türlü bitmiyorlar ne yapcaksan balkonda yap evden çıkar hemen
(2,699 puan) tarafından
Yarısını hallettim canım valla mis oldu ayıkladım tek tek yarısı kaldı gözlerim acıdı bıraktım yarısını oda yarına
(1,032 puan) tarafından
İşte balkonda bırak evde kalmasın
(2,699 puan) tarafından
Balkonum çok alçak canım koyamam oraya kediler cirit atıyor başka napabilirim geri poşete koyup ta yarın devam edecem nasılsa tuz da koydum içine tepsinin napim
(1,032 puan) tarafından
Anladım canım bak balkonda çamaşır serdiğin ip falan varsa yada demir varsa poşeti asabilirsin. Çünkü inan ne kadar da poşetlesen kelebekler evi sarıyor
(2,699 puan) tarafından
Tamam canım yatmadan yapayım teşekkür ederim
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Yalan yok ben yemezdim içinde larva falan vardir eğer yiyeceksen bolca tuz at ve güneşe ser beklesin annem demisti bisey yapacaksan da bolca yıka kaynar suyla 
(2,699 puan) tarafından
Tuz ekledim yarısına yarısını da kendim ayıkladım tek tek nolcak kız bişey olmaz sonuç ta yıkayınca birde pişince bişey olmaz kaymak gibi gider gözlerim acıdı bıraktım yarısını yarısı bitti ama tertemiz oldu
0 oy
(756 puan) tarafından

Hatay’dayken Benim bulgurum da kelebeklenmişti  balkona tuzlayıp serdim ve eledim 

Yedim bi sıkıntı olmadı şükür :angel:

(2,699 puan) tarafından
Bişey olmaz bence netten baktım valla bütün yazılar YENİR diyor bende ayıkladım yarısını az kaldı onuda yarına bırakdım artık tertemiz oldu bi elekten geçirmesi kaldı onuda yarın yapacam hele Bi bitsin de hepsi inşallah
0 oy
tarafından
Atarim diyenlere akıl erdiremiyorum ya günah valla bide 5 kg ayıkla bişey olmaz ne yapacaksanda yapacaginda güzelce yika 
(2,699 puan) tarafından
Ben kıyamadım göz göre göre nasıl atayım birde mercimek de var onda azcık var çok yok oda 5 kilo kız yemiyorlar madem neden vermezler anlamış değilim inan çok üzüldüm ayıkladım yarısını ama valla çok güzel duruyor tombul tombul
0 oy
(2,068 puan) tarafından
Güneşe koy kendiliğinden geçiyor iyice incecik ser tuzla birde atma ya 
(2,699 puan) tarafından
Yok kız baktım netten iyicene herkes YENİR diyor bende ayıkladım iyice yarısını ama birazı duruyor gözlerim ağrıdı anacım yarısına da yarn yaparım mis kaymak gibi olur ilk başta atmaya yeltendim sonra buraya sorayım dedim birde nete bakdım tamamdır YENİR miş dedim iyiki de atmamışım
0 oy
(868 puan) tarafından

Ben asla yiyemem hatta bi ara bulgurum ve pirincim böyle olmuştu uzunca bi süre ağzıma sürmedim tiksindim :D

(2,699 puan) tarafından
Ben yerim canım biz köyde büyüdük küçükken çok yokluk çekdim komşumuz Birgün tavuklu pilav yapmışdı onlara oturmaya gitmiştik o kadar güzel koktu ki tabi biz alamıyoruz paramız yok babamız desen zaten almazdı çalışmazdıda tencereye baktım durdum kadın benim yemek istediğimi anladı ama bir lokma vermedi o gün bugündür aklımdan çıkmıyor her pirinç gördüğümde o yiyemediğim pilav gelir aklıma buu yüzden yerim atmayı düşündüm ama sonra gene aklıma geldi hallederim deidm buraya sordum bende
0 oy
(220 puan) tarafından
Pirinçlerin icine yumurtalarını bırakyolar ama yinede sen bilirsin 
(2,699 puan) tarafından
Pirinçlerde bişey göremedim canım ben sağlam duruyolar baya ayıkladım zaten birde elekten geçince bişeyi kalmaz diye düşünüyorum kolay kolay kelebek olmaz içine sarımsak at dedi bir arkadaş yukarıda onuda yapacam

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 770 göst.
16 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 8,018 göst.
2 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 105 göst.
24 Mayıs 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 195 göst.

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...