0 oy
477 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba kızlar lütfen bana bi akıl verin 

35+4 hamileyim yakında doğum yapcam. Evimde klozet yok. 26 haftalikken ameliyat oldum 10 gün kendi annemde kaldim. Orda rahattim evde 2 tane klozet var. Banyonun birini sadece ben kullaniyordum. Düşük riski falan vardı. O yüzden çok dikkat etmiştik. Sonra 4 gün de kaynanamda kaldım onlar ve eşim gönül koymasın diye 1 defa sadece klozetini kullandim uzerinde  bi kaç saat geçti idrar yaparken yanma oldu ve çok temiz bi ev değil sonrasinda belki psikolojik bilmiyorum. Alaturkaya geçtim dikisler cok zorlasada içime sinmedi klozet. Derken nioli yağı falan kullandim o rahatlatti biraz. Bide kayinvalidede benden iş bekledi normalde öyle işten gocunan biri değilim ama toparlanamadım 3 tane görümcem 2 tane eltim var onlar sürekli geldi gitti hiç rahat edemedim tuvalet tam salonun karşısında girip çıkarken sürekli kayinpederle göz göze geliyorum sürekli evde zaten ve çok sık tuvalete çıkıyorum artık utanip kendimi sıkıyordum azcık zaman geçsin yeni gittim falan diye eşimde hiç anlayışlı davranmadi anne sen otur yenge sen otur karim kalkip yapsin diye sürekli iş buyuruyordu erkeklik tasliyordu ama ben karnimdaki dikislerden eğilemiyorum bi yere uzanamıyorum oturup kalkamıyorum bile. Abarttigimi düşündü. En son çıkıp evime geldim ona sormadan zaten evlerimiz yürüme mesafesinde yakin. 

Şimdi doğum yaptığımda kimsenin evine gitmek istemiyorum. Kendi annemde rahat olmama rağmen şimdi eşim zorluyor annemlere gidelim kirkin çıkınca geliriz diye ben gitmek istemiyorum diyorum kendi annen olsa gidersin diyo. Doğuma kadar bunun kavgasını yapcaz biliyorum. Napcam bilmiyorum. Kayın validemi seviyorum iyi kadın ama yaşlı eski kafa diyim çok müdahaleci çocuk karnimdayken daha erkek diye konuştu durdu doktorlar kız dediği halde hayir erkek o diyor mesela diğer eltilerime çok karşıyo bende banada öyle yapar diye korkuyorum. Sen bizim bebegimizin annesisin diyor. Resmen bebek onların ben dışarıdan biriyim gibi 2. Plandaymisim gibi his veriyor. Kasitlimi yapıyor bilmiyorum. Rüyasında bebeğimi benden kaçırdığını görmüş. Benim evliliğim bi ara sorunluydu şuan iyi ama bütün bunları düşününce çocuğumla arama girilmesinden de korkuyorum. Eşim bazen kız evlat babasına düşkün olacak seni öyle bi disliycaz ki diyo. Bunlar normal konuşmalar belkide ben hamilelikten çok sağlıklı düşünemiyorum 

37 Cevaplar

0 oy
(246 puan) tarafından
Canım en güzeli kendi evinde kalıp anneni sana bakmak için çağırman ya da esin kalır mı bilmiyorum ama eşini de peşinde götürmen gittiğin yere. Kayinvalideni direk eledim çünkü benim de başıma benzer olaylar geldi çok nadir kaynanalar çok iyi bakıyor bana kaynana anne karışık baktılar annem gibi asla bakamaz kaynanan. Ve psikolojini alt üst eder herseye karışır anlattıklarından bunu anladım. Benim psikolojim doğumda alt üst olmuştu ben mi dogum yaptım yoksa diğer herkes mi doğurdu anlamamistim
(10 puan) tarafından
Benim evimde klozet yok sen klozet olmadn zorlanirsin falan diyo herkes eşimde sırf Benim evime kimse gelmesin diye annesine gitmek istiyor beni düşündüğünden falan değil bide sen bakamazsin benim kızıma diyor önceden böyle düşünmüyordu bianda fikirleri değişti mecbur olduğumu düşünüyor sanırım bende çevremde hep görüyorum herkes bi kayinvalideye gidiyor 2 hafta zor duruyor gidip kafayı yemektense kalıp evde zorda olsa rahat etmek istiyorum
(246 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canım normal dogum olursa zor da olsa kendin bakarsın ama sezaryen imkansız gibi bisey ayaklanmak çok zor klozet evet çok işe yarıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kesinlikle insanın kendi evi gibisi yok 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Yazı çok uzun okuyamadım başlığa cevap vereyim kesinlikle kendi evimde kalmayı tercih ederim 
0 oy
tarafından
Kesinlikle kendi evimde kalırım ne annem ne kaynanam valla eşim istediği kadar kavga etsin zorlami 
0 oy
(197 puan) tarafından
Annenin evinde kalabilirsin veya annen gelebilir ama tek kalma çok zor benim annem geldi 1 hafta durdu gitti 
0 oy
(1,164 puan) tarafından
akıllı ol kendi evinde dur ,kimsem yoktu hastaende arkadasim vardı eve geldik 3 gün yanımdaydı arkadasm ama ben ayaktaydım gitti tek basimadim yani demem o ki yaparsın evinde kal annen gelsin kalsın sizde kimseye gitme o piskolojiyle kimse cekilmez
0 oy
(598 puan) tarafından
tabikide kendi evinde.sakın kayınvalidene gitmek gibi bi hata yapma pişman olursun.doğum yapınca insan ağrısından dikişlerinden çok afedersin don bile giyesi gelmiyo çıplak gezesi geliyo insanın o yüzden en rahat kendi evin olur 
0 oy
(8,104 puan) tarafından
Ben kendi evimde kalacam dogurunca kimseye gitmem 
(10 puan) tarafından
Benim evimde klozet yok o olmadan yapamazsin diyorlar idare ederim diyorum ama her doğum yapan bunu söylüyor
(8,104 puan) tarafından
Daha önce 2 tane doğurdum hiç birinde klozet yoktu dikisliydimde gerçi ikincsinde 1 hafta hastanede kaldım oğlum yoğun bakımda kalmıştı hastane klozet vardi
0 oy
(271 puan) tarafından
Kendi evinde mesela 
0 oy
(110 puan) tarafından
En güzeli kendi evin tabi ama klozetin olmaması seni zorlar mı bilemedim. Eşinle de açıkça konuş kayınvalidenlere gittiğinde ameliyatlı halinle iş yaptırdığını o yüzden gitmeyeceğini söyle. Doğumdan sonra insan psikolojik olarak da değişebiliyor normalde kızmayacağın şeylere kızabiliyorsun. Kayınvalidenle aran da bozulabilir. Önemli olan sen bebeğin rahatı eşin anlayışlı yaklaşmıyorsa ona göre davran herkesi memnun etmeye çalışırsan sen huzursuz olabilirsin
0 oy
(7,880 puan) tarafından
Kesinlikle anne evi. Benim evim merdivenli ve çok ağır bir doğum sürecim oldu burada çoğu insan bilir yani çektiğim sıkıntıyı. Öyle kötü bir durumda öyle dikişlerle maalesef adım dahi atamadım :(öyle olunca annemin evine gidelim dedik eşimle. O da sağ olsun direkt orayı söyledi çünkü biliyor yani herkesin kendi ailesindeki durumu farklı olur rahat olur
0 oy
(734 puan) tarafından
Millet yazmış kendi evin diye klozet yok dyn okumadan ezbere konuşuyor düz mantık vatandaşlar cnm eşine söyle ya klozet yaptırsın yada annelerde kal Bn öyle yaptım kaynanan madem yaşlı eski kafa çekilmez boşver 3 görümce elti offf off hiç o topa girme 
0 oy
(315 puan) tarafından
Ne onun evi ne bunun evi en iyisi en güzeli benim evim. Bacım gelip 20 gün kalır bakar. Bacım gider kocam bakar yardım ci olur toparlanana kadar 
0 oy
(1,757 puan) tarafından
Alaturka tuvaletler içinde düşün gerçekten zor olur lavaboya gitmen bı aparat yada sandalyeler oluyor ya yaşlılar kullanıyor onlardan al lazimlik gibi bir şekilde idare et evinde kalman en güzeli olacak 40 günde kimse ile uğraşma derim normalde çabuk toparlanıyor genel olarak ben sezeryandım ama 3 gün kalkıp yemek bile yaptım ev işi yaptım daha erken bile kalka bilirdim ama eşim kaldırmamıştı bebek olunca zaten onu düşünürken kendini unutuyorsun
0 oy
(931 puan) tarafından
Ben 2 dogum yaptim kimsenin evine gitmedim kimseye minnet etmedim ilk oğlumda daha küçüktüm yemek yapmayı bilmez cocuk bakmayı bilmezdim annem 3 gün kaldı gitti sonra her şeyi kendim yaptım 2. Dogumum sezeryan oldum annem 3 gün kaldı gitti hastaneden geldiği gün bile kalktım işimi yaptim . Asla asla asla kimsenin evine gitmem.  Lohusa halimle kimseyi çekemem. Sen evinde dur annen gelsin .kafan rahat olsun
0 oy
tarafından
Kendi evindeki rahatlık hiç bi yerde yok mutlaka kendi evine git 
0 oy
(3,502 puan) tarafından
Kendi evimde kaldim kayinvalidem ve annem bana geldi insan kendi evinde rahat ettigi kadar baska yerde edemiyor rahat

İlgili sorular

+1 oy
39 cevap 1,297 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 333 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ozgeceylinn (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 286 göst.
19 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
18 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canikom (1,169 puan) tarafından soruldu

382,958 soru

11,463,064 cevap

35,056 kullanıcı

...