0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba kızlar lütfen bana bi akıl verin 

35+4 hamileyim yakında doğum yapcam. Evimde klozet yok. 26 haftalikken ameliyat oldum 10 gün kendi annemde kaldim. Orda rahattim evde 2 tane klozet var. Banyonun birini sadece ben kullaniyordum. Düşük riski falan vardı. O yüzden çok dikkat etmiştik. Sonra 4 gün de kaynanamda kaldım onlar ve eşim gönül koymasın diye 1 defa sadece klozetini kullandim uzerinde  bi kaç saat geçti idrar yaparken yanma oldu ve çok temiz bi ev değil sonrasinda belki psikolojik bilmiyorum. Alaturkaya geçtim dikisler cok zorlasada içime sinmedi klozet. Derken nioli yağı falan kullandim o rahatlatti biraz. Bide kayinvalidede benden iş bekledi normalde öyle işten gocunan biri değilim ama toparlanamadım 3 tane görümcem 2 tane eltim var onlar sürekli geldi gitti hiç rahat edemedim tuvalet tam salonun karşısında girip çıkarken sürekli kayinpederle göz göze geliyorum sürekli evde zaten ve çok sık tuvalete çıkıyorum artık utanip kendimi sıkıyordum azcık zaman geçsin yeni gittim falan diye eşimde hiç anlayışlı davranmadi anne sen otur yenge sen otur karim kalkip yapsin diye sürekli iş buyuruyordu erkeklik tasliyordu ama ben karnimdaki dikislerden eğilemiyorum bi yere uzanamıyorum oturup kalkamıyorum bile. Abarttigimi düşündü. En son çıkıp evime geldim ona sormadan zaten evlerimiz yürüme mesafesinde yakin. 

Şimdi doğum yaptığımda kimsenin evine gitmek istemiyorum. Kendi annemde rahat olmama rağmen şimdi eşim zorluyor annemlere gidelim kirkin çıkınca geliriz diye ben gitmek istemiyorum diyorum kendi annen olsa gidersin diyo. Doğuma kadar bunun kavgasını yapcaz biliyorum. Napcam bilmiyorum. Kayın validemi seviyorum iyi kadın ama yaşlı eski kafa diyim çok müdahaleci çocuk karnimdayken daha erkek diye konuştu durdu doktorlar kız dediği halde hayir erkek o diyor mesela diğer eltilerime çok karşıyo bende banada öyle yapar diye korkuyorum. Sen bizim bebegimizin annesisin diyor. Resmen bebek onların ben dışarıdan biriyim gibi 2. Plandaymisim gibi his veriyor. Kasitlimi yapıyor bilmiyorum. Rüyasında bebeğimi benden kaçırdığını görmüş. Benim evliliğim bi ara sorunluydu şuan iyi ama bütün bunları düşününce çocuğumla arama girilmesinden de korkuyorum. Eşim bazen kız evlat babasına düşkün olacak seni öyle bi disliycaz ki diyo. Bunlar normal konuşmalar belkide ben hamilelikten çok sağlıklı düşünemiyorum 

37 Cevaplar

0 oy
(3,100 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kendi evinde kal annen gelsin 10 gün yeter. Öyle 40 çıkarma hiç gerek yok. İnan 10 gün geçince sende bebeğine alışıyorsun kimseye ihtiyaç yok. Hele ki normal doğum olursa çabuk ayaklanırsın. Ben 14 günlük sezaryenliydim kaynanam annem gitti tek baktım 
(10 puan) tarafından
Peki bu al bastı olayi falan korkmadiniz mi benim eşim sabah 6 da gidip akşam 9 da geliyor. Aslında takılmam böyle şeylere ama kaynanam eltimi bastığını falan söyledi şuan umrumda değil ama o zaman korkar mıyım birde evimde klozet yok çok mu problem yaşarım
(3,100 puan) tarafından
Öyle şeyleri hiç düşünme bi turklerde öyle bi 40 çıkarma adeti var bak almazlar fransizlar doğum yaptığı gibi evine gidiyor ne anne ne kaynana başlarında
-Reklam-
+3 oy
(1,133 puan) tarafından
Kendi evinde 
(435 puan) tarafından
Aynen öyle kendi evinde kal. Doğalgaz arızası yaşadık Şubat ayında doğum yaptım elektirikli isiticiyla hiç sondurmeden oturma odasında yattım besigide oraya aldım kaynanam 1 mahalle altımda genede gitmedim hoş o geldi ama insanın kendi evi gibi yok
+1 oy
(523 puan) tarafından
Canım valla insanın evi gibisi yokk. Ben ilk doğum yaptığımda kaynanam da kalmıştım ama onların bana gram faydası olmadı bebeğime ben tek bakıyordum odada sadece ben ve bebeğim tek başımıza kaliyorduk. Kaynanam sadece bana yemeğimi önüme getiriyordu. Annem desen bana hiç faydası olmayan bir insan. Evimizde klozet yok ama ben kendi evimde kalmayi düşünüyorum. Allah yardım eder bir şekilde.
(10 puan) tarafından
Benimde evimde klozet yok işte bunu sorun yapiyorlar
+1 oy
(15,286 puan) tarafından
Kendi evinde kal annen gelsin kalsın. Ya da annene git. Ben annemde rahat ediyorum. 40 çıktıktan sonra da sizinkilere gider kalırız biraz de atlat eşini. Sonra biraz rahatsizlaniverirsin. Geçince gideriz falan derken unutur gider. Arada gider onlarda da kalırsın tabi. Ama lohusalıkta kafan rahat olursa iyi olur 
0 oy
(10,075 puan) tarafından
Valla canim cok uzundu tamamini okumadim ama insanlar sana gelsin. Ben dogum yapanin birine gitmesini anlamiyorum ya. Cocugun duzeni var esyalari seninki keza oyle. Tasi oraya tasi buraya. Kendi evin her zaman en rahati her yonden
0 oy
(119,461 puan) tarafından
tabiko kendi evinde
0 oy
(379 puan) tarafından
Ben kayınvalidemde kaldım 40 çıkana kadar 15 gün annem geldi baktı sonrasında hemen kayınvalidem beni evine götürdü çünkü okula giden küçük kızı var gelemedi ben rahat ettim ya iyiki gittim tek çok zorlamirdim 
0 oy
(2,771 puan) tarafından
Kesinlikle ne kendi annene ne kayınvalidene gitme aslında kendi annene gidip bir hafta on gün kadar en azından kendini toparlayana bebek emme olayına dünyaya adapte olana kadar kalman mantıklı olabilirdi ama eşin orada kalırsan kayınvalidene de götürecek o yüzden oraya da gitme annen gelsin ilk bir hafta senin evinde kalsın sana yardımcı olsun kayınvaliden de geliyorsa senin evine gelsin ben kimsenin evinde rahat edemiyorum dersin annenle bir ara böyle böyle yapıyorlar anne diye alttan konuş o yüzden sana da gelmeyeceğim diye söyle sen gel bana ilk bir hafta yardımcı ol de sonra da birkaç gün kayınvaliden gelir zaten ilk 10 günü atlattın mı gerisini kendin yaparsın
0 oy
(1,185 puan) tarafından
En rahatı kendi evin ben doğum yaptım bir terledim bir sıcak bastı evin içinde şort ve atlet ile geziniyordum annenizin yada kaynanizin evinde olsanız bu rahatlığı bulamazsınız en azından ben böyleyim her konuda eviniz daha rahat
0 oy
(1,104 puan) tarafından
Kendi evinde rahat ediyorsan evinde kal kocan çok laf ederse deki benim rahatım önemli nerede rahatsam orda kalacam de seni zorla götüremez ya
0 oy
tarafından
Kendi evinde kal 
0 oy
tarafından

Sonuna kadar okumadım başlığa göre cevap veriyorum doğum yapacaksiniz beyin nakli veya kalp  nakli olmayacaksiniz en güzeli evinizde kalmanız 

0 oy
(1,945 puan) tarafından
Kocam ne derse desin giderdim annemin yanına mis gibi. Kesin sizden iş bekleyecekler eşiniz yine erkeklik taslayacak. 40gün çok uzun. Sonrasında da sizi göndermek istemezler. Ameliyatlı iken bile bana iş yaptıran kocaya güvenip de anasının yanına gitmem 
0 oy
(683 puan) tarafından
Tabiki kendi evinde kal. Ne kadar saçma eşinin sana ısrar etmesi. Benim annem sadece 2 gün kalabildi yanımda sonrasında yalnızdım. 
0 oy
(480 puan) tarafından
Evinizde kalın, zaten bebeğin bi düzeni var evde eşyası beşiği banyosu falan . Anneniz gelip yanınızda kalabilir destek olmak için 
0 oy
(1,490 puan) tarafından
Kendi evinde kal. Ben aşırı yanlış buluyorum birinin evinde kalmayı, ya da birilerinin gelip aylarca kalmasını. Sonuçta o sizin bebeğiniz ve içgüdüsel ona bakma gücü içinizde var
(10 puan) tarafından
Bende saçma buluyorum ilk gebeliğim ne dogru bilmiyorum evimde klozet yok bide sezeryan ihtimalim yüksek apandisit ameliyati olsum karnımda dikisler var patlama ihtimali varmış yeni olduğu için. O yüzden ne yapcami bilemedim burdan sormak istedim bu süreç bu kadar zor mu ben idare edemem mi evimde diye
(1,490 puan) tarafından
Bende sezaryen oldum ve alaturka tuvalet kullandım. Sezaryen 2 güne toparlanan bir süreç. Biri ne kadar çok size yardım ederse gidince o kadar çok zorlanırsınız bundan emin olun. Dikişler falan öyle iki tuvalete gidince patlamaz. Eşinizde bir zahmet ev işlerini 3-4 gün yapsın. Kusura bakmayın ben böyle annem, kaynanam 40-50 gün baktı falan durumlarına aşırı gıcık oluyorum. Baştan o annelik-babalık içgüdüsüyle alışacaksınız, öyle her hasta olunca biri gelip çocuğunuza bakamaz bir ömür
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Vallahi ben annem de kalmak istedim ama koca denecek şahıs izin vermedi zaten o günden bu güne hep gıcığım içim.sogumuyor napcam bilmiyorum herkes yoluna gitse keşke bebek var Ay ne zor sende evinde kal anam onlarda neden seni dişlerin ne saçma konuşma.yaaa
0 oy
(13,278 puan) tarafından
Okumadan cevabımı yazdım sonra dönüp okudum fikrim değişmedi kesinlikle kendi evinde ayrıca birilerine hizmet edeceksem neden onların evinde kalayım ki ne gerek var saçma sapan istekler kendi annemlere gitmeye can atarım tabiki düzgün bakmıyorum ben kendi evimde kaldım bir ay annem kaldı yanımda sonra kendim baktım ayrıca bakmak yardım etmek bebeği sevmek isteyen evime de gelebilir 
0 oy
(13,087 puan) tarafından
Ben kendi evimde kalmak istiyorum çıkınca direk evime giderim Allah izin verirse
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Tabiki kendi evinde 

İlgili sorular

+1 oy
39 cevap 1,275 göst.
27 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 320 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ozgeceylinn (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 284 göst.
19 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 39 göst.
18 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canikom (1,169 puan) tarafından soruldu

381,029 soru

11,407,182 cevap

34,943 kullanıcı

...