0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (214 puan) tarafından
Korunma yöntemi iğne hap adeti uzatıyor mu ve ara kanama neden yapar bu yöntemler iğne hap kullananlar yazar mi veya siz neyle korunuyorsunuz şahsen fikir verirseniz sevinirim 

9 Cevaplar

0 oy
(909 puan) tarafından
Korunma iğnesi haplar falan hormonları aşırı etkiliyor ya adet düzensizliği yapar ya çok kanaman olur vücutta kıllanma yapıyor kilo yapıyor şişiriyor yani yumurtalıklarda kist bile yapıyor canım ben kendim 7 8 ay kullandım önce hapını sonra 3 aylık iğne kullandım kilo ve kıllanma yaptı bende insanın dengesini bozuyor valla aşırı sinirlilik bile yapiyor
(214 puan) tarafından
Bırakınca düzene girdi mi iğne kullanıyorum düzene girer dendi ama ara kanamam çok oldu ya
(214 puan) tarafından
Kilo aldırmadı ama ara kanama oluyor sürekli
(909 puan) tarafından
Bırakınca 4 ay kadar adet olmadım doktora gittigimde kist olduğunu ögrendim iğnesi degilde hapı net kilo yapıyor
(6,233 puan) tarafından
Ogne kullandım 2 yil 1 gram almadım
(909 puan) tarafından
Haplar aldırıyor bana hep kilo şişkinlik yapmıştı
-Reklam-
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Spiral taktırdım. Hap da içiyorum. İlk iki ay acayip kanamam oldu. İki aydır da adet olmuyorum. Mahvettiler bütün düzenimi 
(214 puan) tarafından
Ara kanamam var benimde düzene girer dendi
tarafından
Spiralden mi kanama olmuyor yoksa haptan mi ya bende yeni taktırdım lekelenme oluyor taktirdigimdan beri
(214 puan) tarafından
Düzene girer diyor hemşire ama
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Cocuktan once hap kullanirdim. Herhalde bi bana yarıyor. Adetim duzelmisti. Kilo vermistim. Cildim guzellesmisti. Bu ara tekrar hapa basladim. Iki ay oldu. Gene duzene girdim. Ben memnunum haptan. 
(214 puan) tarafından
Ara kanama yapıyor mu
(2,974 puan) tarafından
Hayir yapmiyor
0 oy
(656 puan) tarafından
Ben 3 sene iğne ile korundum çok güzel korudu ve hiçbir yan etkisi olmadı bende kişiden kişiye değişiyor bence 
(214 puan) tarafından
Ara kanama başta oldu mu
(656 puan) tarafından
Yok hiç olmadı
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Açıkçası ben komple bağlattım sağlık sorunlarımdan dolayı ve doktorunda demesiyle 3 yıl oldu bir sorun yaşamadım 

0 oy
(1,585 puan) tarafından
6 yıl spiral vardı düzenimi çok bozdu. Son zamanlar 12-13 gün adet görüyordum ve 2 hafta arayla. Yaklaşık 7 ay önce doğum yaptım tekrar taktırmak istemiyorum böyle çok rahatladım 
0 oy
(1,245 puan) tarafından
Ben spiralle korunuorum doğumdan 3 ay sonra taktırdım. Kızım 1 yaşinda şuan. Çok şükür bir gebelik olmadı. Bir süphem olursa hemen gidip muayene oluyorum kayma falan var mı diye. İlk iki ay çok kanamam oldu ama şuanda gayet memnunum sadece bazen ara kanamam oluyor bir sıkıntı yaşamıyorum onun dışında. Tabi önce muayene olman gerekiyor rahmin uygun mu değil mi diye spirale. Bence en sağlıklısı spiral. İğne falan hormonları çok etkiliyor. Bizim gelinimiz de  evlenir evlenmez  yaklaşık 2 sene hap kullandı şimdi hamille kalmak istiyor kalamıyor. En güvenli spiral gibi geliyor bana.
(214 puan) tarafından
Allah bilir orasını rabbim versin
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bnde yorumları okuyayim bende bu konu hakkında çok araştırıyorum aslında kola takılan bir şey varmış iğne gibi onu düşünüyorum biraz pahalı ama olsun 3 yıl kessin koruyormus 
0 oy
(210 puan) tarafından
3 aylık iğne yaptım Allah çıkaranların belasını versin 3 aydır kanamam bitmedi sürekli yatiyorm iş yapamiyorum kansız kaldım iyice başim dönüyor sürekli ilaç kullandım bitmedi kanama en son biyopsi yaptılar alttan yine kanama geliyo mahf oldum zayifladim bin pişmanım hayatım mahf oldu sanki :(
(214 puan) tarafından
Benimde ara kanama oluyor sürekli ya bırakınca geçti mi neden olurmus kanama
(210 puan) tarafından
Yok be ne geçmesi bir kere yaptım iğneyi Ekim de oda ocağa girecez halen kanama devam ediyo bitmedi sancidan öldüm
(210 puan) tarafından
İğnenin etsi hormonları bozuyo bide zayiflara gelmiyormus doktor öyle dedi
(214 puan) tarafından
Zayıflık sismanlikla ne ilgisi var
(210 puan) tarafından
Bilmiyom öyle dedi doktor bana zayiflara iyi gelmez keşke yapmasaydin dedi kan kaybediyon zayifliyon ya ondan belki

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 772 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde duygumiray (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 172 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde sevgigoksu (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Htcasel (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 146 göst.

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...