0 oy
142 göst.
Aile kategorisinde (49 puan) tarafından
Kızlar 2aylık bebeğim var ve sünnet ettiricez nasıl bir süreç tecrubelerinizi yazar misiniz?

13 Cevaplar

0 oy
(13,889 puan) tarafından
3 yaşında sünnet ettiridm ben ama bebekken. Daha iyi çabuk iyileşir bez degmesin diye karton köpük bardağı kesip koymustuk dr söylemişti bez yaraya değip acıtmasın diye .ilk 1 2 gün biraz ağlar ağrı kesici falan verirsin 3 günden sonra iyileşir canm 2 haftaya hicbiseyi kalmaz 
-Reklam-
0 oy
(1,404 puan) tarafından
En doğru kararı vermişsiniz çok çabuk iyileşir biz 1 yaşında yaptırdık klipsliydi 2 güne hiç bişeyi kalmadı seninki daha çabuk toparlar 
0 oy
(1,627 puan) tarafından

Ben 4.5 yaşında ettirdim ağzımıza edildi tabiri caizse ilk bir hafta anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geldi :D abim oğlunu 2.5 aylıkken ettirdi ilk gün biraz çiş yaparken ağlamış sonra normale dönmüş aşırı kolay atlattılar aklın varsa  hiç bekleme 

0 oy
(1,886 puan) tarafından
Tombisse yaptırmayın. Pipi içe gömülü kalabiliyor 
0 oy
(435 puan) tarafından
5.5 aylıkken yaptırdık. Doktorumuz karton bardağı önermedi klips ile sünnet oldu onermemesinin sebebi yara çabuk iyileşsin diyeydi. İlk gün ayağımda uyudu ağrısı da acısı da oldu tabi. 2. Gün hicbisey yoktu. Rahat oldu ben saniyodum ki emekleyemez yüz üstü yatamaz bir süre ama hepsini yaptı ağrısı da olmadı 
0 oy
(951 puan) tarafından
2 aylıktı sünnet yaptırdım çok kolaydı ama kilolu olduğu için pipisi içe kaçıyordu ve pipisinin altında biraz parça var 9 aylık pipisi hayla içe kaçıyor 
(9,968 puan) tarafından
3.5 yasinda hala kaciyor meraketme :)
(12,895 puan) tarafından
Benim oğlanında öyle eşim ediyor ufak mı kalacak diye :))
(951 puan) tarafından
Diğer oğlumu 2 yaşında sünnet ettirdim böyle bir problem yaşamadım ama bu oğlumda böyle oldu  doktora götürdünüzmü
(20 puan) tarafından
Benim oğlum da 3 aylık oldu. Geçen hafta çocuk dru pipi ucu dar enfeksiyondan uzak tutmak için sünnet ettirin dedi. Ama öncesinde 2 kere devlet hastanesinde çocuk cerrahına götürdüm onlarda 1 yaş bekleyin dedi. Bebeğim tombik şu an bile içe kaçıyor sünnet olunca nasıl olur bilmiyorum bu yüzden biraz daha beklesem mi diyorum. Hareketlenirse kilo verir dışarı çıkar diye düşünüyorum doğru mu düşünüyorum onu da bilmiyorum
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Benim büyük üç aylıkken küçüğü de iki buçuk aylıkken sünnet ettirdim. Hayatımda yaptığım en iyi şeydi valla. 
0 oy
(12,532 puan) tarafından
Bende düşünüyorum eşimi ikna etmeye çalışıyorum yorumları takıp edeyım 
0 oy
(2,104 puan) tarafından
11 aylıkken oldu sünnet canım birde üstüne Sünnetle beraber testis indirme ameliyatı oldu 2 saat gözlem altında kaldıktan sonra çıktık evimize geldik benimki büyük olduğu için yani elini kolunu oynattığı için genel anestezi oldu onun sersemliği vardı gecesi ayaklandı kendi ayağa kalkıp tutuna tutuna yürüdü hatta kendini geri yere attı benim için gitti onun kılı bile kıpırdamadı 

Onun dışında günlük hayatımıza geri döndük 

Beni tek zorlayan şey evde tek başımayken bezine hem vazelin sürüp hemde pipisini krem sürerken zorlandım o da tutmaya çalıştığı için 

Ama naçizane fikrim canım benim gibi 11. Aya bırakma hatta hala daha dikişler duruyor 2 hafta falan oldu olalı 

Bizim testis yüzünden biz inmesini bekledik 

Aklına takılam bişey olursa sorabilirsin
(2,104 puan) tarafından
Sünnetten sonra ilk çişini hastanede yaptı ilk çiş olsuğu için biraz ağladı evde 2. Çişte ağladı 3.de ağlamadı ağlama Sebebi de yanması
0 oy
(19 puan) tarafından
Benim oğlum 4 aylık canım cuma günü yaptırdık klipsli ilk gün bayağı ağladı ama geceye normale döndü her zamanki gibi uyudu ertesi gün tamamen normale dönmüştü. Bugün klips çıkarıldı biraz da çıkarılırken ağladı onun dışında gayet güzel geçiyor bir haftaya tamamen iyileşir dedi doktor. Bence sizin için tam zamanı ben pişman oldum daha erken yaptirmadigima çünkü şuan çok hareketli oğlum.
0 oy
(5,954 puan) tarafından
55 günlük yaptırdım dikişliydi  bezine bebek vazelin sürdük  dr dedi  hiç bir zorluk  yaşamadık  cok şükür 
0 oy
(1,849 puan) tarafından
7 aylıkken yaptırdık sadcee o bölgeyi uyusturdlr çok kolay geçti ameliyat iyileşme sürecinde de ilk çişte azıcık canı yanar dedi doktr sonra hiç bişi hissetmez dedi gerçekten öyle oldu ama ne kadar erken o kadar az acı bnce cook uygun bir zamandasn büyümeden yaptır kurtulsun çocuk. Aklım olsa 1 aylıkken yaptirirdim ya bn geç bile kaldim
0 oy
(12,854 puan) tarafından
İki oğlumu da 3 aylık yaptırdım ertesi gün iyileşti 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
9 Nisan 2024 Aile kategorisinde Gold (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 287 göst.
21 Kasım 2022 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
+1 oy
29 cevap 1,167 göst.