0 oy
171 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Uyumuyor kesinlikle uyumuyor dr a da gittik bay bay filan verdi ama banamisin demedi Dr akışına bırak dedi ama uyumadıgi için aşırı derecede asabi oluyor 

Bugünden örnek vereyim 

Gece uyanmalari saymıyorum Sabah 7 de güne başladık 

1 gibi öğle uykusu yaptı ama 1 saat uyumadı 40 dk max. 

Şimdi sallıyorum uyusun diye ama yine yok 3 u geçer uyuması büyük ihtimalle geçe kaçta tam uyuyor bilmiyorum 1 den sonra eşim başına geliyor ben yatıyorum o yedirip içirip yatırıyor ama geçe de uyanıyor sallamasam hemen kalkıp Dikiliyor 

2 BUÇUK YAŞINDA 

13 Cevaplar

0 oy
(10,097 puan) tarafından
Oglen uykusu yaptirmasan erken uyurmu acaba
(4,235 puan) tarafından
Uykusuzluk cok zor ya gece uyumayan cocuk ahh bizimki 2 yasına kadar burnumdan getirdi o diş dönemlerinde 10 dk da bir uyanırdi sabaha kadar böyle devam ederdi artık bende hayır kalmamisti
tarafından
İşte sorun bu düzen lazım ama ben o düzeni oturtamiyorum uyku damlası bile fayda etmedi Dr akışına bırak dedi
(4,235 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah
tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun benmi biyerde hata yapıyorum diye merak ettiğim için bu postu açtım
(4,235 puan) tarafından
Bende acmıstım cnm cok çaresizdim cok sukur bizim kendiliğinden gectı Dr lar hep dis dedı ama çözümü olmadı. Insaallah biri yardımcı olur
-Reklam-
0 oy
(4,325 puan) tarafından
Oglen uyudugunu 1 bucuk 2 saat kadar yapabilse dinlenmis olur rahat dingin vucutla aksami da kolayca yatar.   Oglen 1.40 da uyansa aksam yani su ana kadar cok uzun zaman belki gece geçe kaldigindin uyuyamiyirdur. 1.40 da uyandiysa mesela maksimim 9deauyumali . Sabahki uyaniklik suresiyle aksamki ya esit yada aksambi az daha fazla olunca sistem isliyor.
tarafından
Yapmıyor yapsada birşey değişmiyor
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Canım yanlış anlama lütfen ama tam doymuyor olabilir mi aç çocuk çok asabi olur çünkü 
tarafından
Benim oğlum babası kılıklı hayatta açlığa gelemez aç olsa elinizden tutar bizi mutfağa götürür istediğini ister gösterir mutfak cekmecesinde kremalı bisküvileri filan var aç olsun alır ister. Karnına vurur mama veya nam nam der yani aç olmasi imkansız

2 buçuk aylık değil benim oğlum 2 buçuk yaşında yani ne isteğini biliyor
(3,097 puan) tarafından
Anladım canım Allah kolaylık versin
0 oy
(59 puan) tarafından
Kuzu her çocuk bir olmaz fakat dene. İkizlerim var 1 ay sonra 2 ye gircez onlarda gece gunduz karıştırmisti. Sabah 7 de kalkiyorsa örnek veriyorum 11 de yatır 12 de kaldır. Sonra 9-10 gibi uykuya alıştır. Uykusu gelirse yzuunu falan yıka o saate kadar götürmeye calis birde zatiden diye bir damla var tavsiye ederim öksürük alerji ilacı doktor onayıyla kullanıyorum. Kilo başı 1 damla çok faydası var önceden kalkar otururlardı şimdi kalksalarda Max yarım saat salladiktan sonra uyuyorlar dr danış bir dene kullanma derse de çünkü uyumaları lazım bu yaşta bir doktor kullanma derse ikincisi kullan dedi eczaneci kullan hiç bir zararı olmaz dedi 3. Sisedeyzi faydasını gördüm 
(7,447 puan) tarafından
Senin yaptığında yanlış ki uyusun diye çocuğa sürekli alerji ilacı vermek..baybay dışında bir yabancı gıda takviyesi daha var şurup gibi daha pahalıdır ama denerim dersen onu bulup atayım sana
(59 puan) tarafından
Doktor kullanabilirsin dedi zararlı birşey değil dedi. İkizlere 1 ayda iki kutu gidiyor. 1 ay daha kullanıp  kesmek istiyorum bakacam öyle nasıl uyuyacaklar bakalım bir
(7,447 puan) tarafından
Bağışıklık kazanır sonra ihtiyacın olduğunda sıkıntı olur ciğerlere inmesin hastalık diye de veriliyor mesela o yüzden dedim
(59 puan) tarafından
Haklısın canım bende çok vermek taraftarı değildim ama 15-20 dk yatıp sabah 8-9 a kadar oturuyorlardı :'( o yüzden mecbur denedim bende kullanmak istemiyorum kendileri uyusalar hiç gerek kalmasa inşallah düzene girmiş olur da bırakırım 5-10 günlük ilaç kaldı bitince bırakcam bir inşallah
(7,447 puan) tarafından
Girmiştir düzene aynı saatte ver canım
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bay bay damlayı bende kullanıyorum her bebekte farklıymış anladığım kadarıyla. Sen çok mu stres yapıyorsun, ben kendimden örnek veriyim çok stres yaptım çocuğum anladigi için hiç uyumak istemiyordu kıyamet kopardı evde ben sakin olunca uyuyordu. Şuan oğlun uyuması lazım öğlen çok az uyumuş 
tarafından
Yoo öyle sitresli bir ortamda yok cnm bende sitres yapmıyorum
0 oy
(294 puan) tarafından
Aynısından bende de var çok bilindik fenomen doktorlara kadar gezdim ne ilaçlar kullandım doktorun dedigiyle tabi ki ama yine de bana msin demiyo 9 aylık 9 aydır uykusuzluktan çöktük artık yani biz kendimizden gectik artk eşimle hadi biz yetiskiniz bi sekilde dayanioz da bu bebek nasıl dayaniyo anlamıyorum valla 
tarafından
Allah yardımcın olsun cnm
(294 puan) tarafından
Amin hepimizin inşallah cnm
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Uyumayan cocuk uyumuyor. Neler denedik yok anam hala ugrasiyorum
0 oy
(4,712 puan) tarafından
Valla canım bizimki otizm baybay nigt kullanamadik epilepsisi beyninde kanama var diye rivotril verdi onu da ben kullanmadım unisom diye ilaç verdi vallaha nefes aldım yeminle normalde kullanma taraftarı asla degilim ama son zamanlarda krize giriyordu kafasını duvara kapılara vuruyordu yataktan atiyordu şimdi veriyoruz çeyrek tablet 15dakika içinde uyuyor sabah dinç uyanıyor bi normal doktoruna kontrode sor istersen
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Ay zormuş benimkisininde doğru düzgün bir düzeni yok 9 buçuk aylık. Bugün gündüz toplasan 2 saat uyumadı. Sonra akşam 8 de bir uyudu uyuyuş o uyuyuş. Mama içmeye uyanıyor sadece. Sabah erkenden tepeme binmese bari
0 oy
(7,447 puan) tarafından

image

gaz damlası demesine bakma uykuya geçişi kolaylaştırır pahalıdır diş döneminde bir ara denemiştik sonra baybay ile devam ettik ama size ile yaramamış baybay o yüzden buna bakabilirsin uyku çok önemli birde rutinlerimiz var bizim rutin oluşturduk iki oğlumda da onu yaparız öyle uyurlar baybay vücutlarını rahatlatıp stresi alıyor diş döneminde vs
0 oy
(2,780 puan) tarafından
Bizim arkadasta bulamadi 2 cocugu var ikiside 3 yas öncesi  düzelmedi artik ful  gündüz  uyuyolar gece ayaktalar 

Acaba isiklari filan kapatsan komple karanlik olsa caresiz kalip sarilip uyurmu düşüncesi  geldi banada geceyle gündüzü  ayirt etmeli ?
0 oy
(3,450 puan) tarafından
Iki gundur bizimde uyku sorunumuz var 8 de uyuyan cocugum 12 yi bulduruyor sabah da erkende kalkiyor 6.40 da uyandi bugun uykusuzluktan geberiyorum bende :)
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Uykunun en berbat olduğu donemdesin oğlumda öğlen uyusa gece uyumak bilmezdi öğlen uykusu uyumasa akşam erken uyur geri uyanirdi. En son öğlen uykusunu bıraktık akşamda 9 9 buçukta uyumaya başladı düzene girdi uykusu ondan sonra

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 110 göst.
13 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esenb23 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
3 Mart 2023 Diğer kategorisinde Aslsmyr (799 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
16 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Minikhayaller (544 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 151 göst.
16 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hacer ahmet (1,451 puan) tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,316 cevap

34,987 kullanıcı

...