0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Arkadaşlar sizce genel anestezi tercih etmelimiyim. 3. Sezaryenim olacak. 2 si belden uyuşturuldu. Ve çok kötü bel ağrısı kaldı bende. Daha kötü olmamak için genel anestezi istiyorum ama korkuyorum.m genel anestezi ile doğum yapanlar cevaplarsa çok sevinirim. 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben genel anestezi oldum uyanir uyanmaz sancı hissettim hemen hemşire geldi ağrı kesici vurdu 20dakika sonra ilk yürüyüşü yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım öksürükte olmadı güzel geçti 
tarafından
Hakkımı helal etmiyorum ne diyim o travma yüzünden şuan gece gündüz o ilk yürümenin korkusuyla yatıp kalkıyorum ki zaten evdede yatamadım ertesi gün taburcu oldum eve geldim hastaneden aradılar kuvez parası istediler geceliği bin TL dediler kalktk tekrar o halimle merkeze gittik oğlumu fakulteye sevk ettiler cuma gunuydu pazartesi bizi aradı fakülte gelin çıkarıyoruz diye gittik oglunuzun birşeyi Yok dedi boşuna kuveze alınmış gittim o hastaneye fatura istedim SGK'ya şikayet etmek için hemen paramı verdiler fatura vermediler bana kalsa dava acicaktim eşim bırakmadı
(7,447 puan) tarafından
Bi dakika bi dakika küveze para ödemiyorsun ki kimlik çıkardığın anda bebek devlet güvencesinde
(7,447 puan) tarafından
O hastane ve çalışanlar sıkıntı paranı iyi ki almışsın
tarafından
Cuma günü taburcu oldum kimliği çıkaramadık o gün pazartesi cikarcaz dedik kabul etmediler parasını vericeksiniz dedi bizde cuma gecesi yattığı parayı verdik pazartesi kimliği alıp gittik verdiler parayı şikayeti duyunca
(7,447 puan) tarafından
Ya komikler ya gerçekten iki gece kaldım üç hafta kaldı oğlum Küvezde bir kuruş ödemedik
-Reklam-
0 oy
(66 puan) tarafından
Bende genel oldum feci ağrıyla gözümü açtım ama benim bağırsaklarım çok şiş olduğu için fazla acı çekmişim biraz zor geçti ameliyat onun dışında bir hasar bırakmadı yani 
tarafından
bendw genelde cok agri yasadim kasıklrıma kaynar su dokmusler gibi nasıl tercij eden var anlamiyorum apinal daha iyi ya
0 oy
(1,683 puan) tarafından
Eger bir gün ikinciyi düşünürsem genel anestezi isticem o prenses doğum diolar ya valla yalan ya resmen felç kalacaktım o baş ağrısı o bel ağrısı ölüyordum 
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Belden se genel anestezi çok çok iyidi ama bi sıkıntın yoksa genel yapmıyor lar 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
2 kez genel anestezi ile doğum yaptım odaya çıkınca uyanmştm ve hiç ağrım falan olmadı ayıkmam biraz zaman aldı ama gayet iyi geçmişi 
0 oy
(1,970 puan) tarafından
Genel anestezi kendi tercihim ile seçtim iki sebebi vardı benim için bir panik atagim var uyanık olsam doğumda korkardım ikincisi belimde ağrı var zaten bel sorunları yaşıyorum o yüzden epidural olmak istemedim annemden biliyorum bir ameliyat oldu bir yıla yakın beli ağrıdı zaten bel sorunum var üzerine ekletmek istedim 

Benim doğumun çok sorunsuz geçti canım hiç birsey hatırlamıyorum bir uyudum birde uyandım 5 dk içinde oldu sanki herşey, anestezi de etki yapmadı bende ,sezaryande aynı şekilde,arka arkaya ağrı kesiciler getirdiler hemsilerler ne ağrım oldu ne acım  , ertesi gün normal doğum yapan insanlar gibi geziyordum ayakta her işimi yapiyordum yani anestezinin hiç bir yan etkisi olmadı çok şükür 
0 oy
(1,585 puan) tarafından
İlk doğumum genel anesteziyle ikincisi ise spinal ile oldu. Bence kesinlikle spinal daha iyi. Bel ağrısı ben de kalmadı çok şükür ama bana doktor ne dediyse harfiyen yaptım tabi ilgisi var mıdır bilmiyorum. 5 gün boynum tutuldu benim doktora mesaj attım bol bol kahve ve su iç sıcak tut kendini dedi öyle geçti şükür
0 oy
tarafından
Benimde ikinci sezeryan olacak aynı aekilse bu bel ağrısı yüzünden genel olmayı düşünüyorum 
0 oy
(134 puan) tarafından
Kendi istegimle genel anesteziyle oldum çokta iyi yapmışım bı uyudum bı uyandım doğumdan çok korkuyodum diğerini tercih etmem imkansızdi bayilana kadar bacaklarım titredi yani belden olsa halimi düşünemiyorum bile tekrar hamile kalırsam kesinlikle yine genel olurum , herkez çok üstüme gelmişti normal varken niye sezeryan niye genel istiyorsun diye ama insan kendini daha iyi biliyo iyiki kimseye kulak asmamisim , yok narkozdur yok bilmem nedir Allah'ıma bin şükür hiç biri etki etmedi diyorum ya ikinciye kalsam tekrar genel olurum yani bence benim gibi doğum korkusu olanlar kesinlikle tercih etmeli , hatta benim 9 ay gittiğim doktor doğumdan 2 gün önce hastaneyi bırakmış ve bu doktor bana spinal diye kesin konuşuyordu ben çok aglamistim çünkü istemiyodum ve kadın spinal diye diretmisti ama doğumdan 2 gün önce işi birakmis emeklilik şeyine onada çok üzülmüştüm ama gerçekten herşey de var bı hayır derler istediğim oldu ve diğer doktora korkumu vs söylediğimde direk sen nasıl istersen öyle olsun demişti ve genel oldum 
0 oy
(505 puan) tarafından
Ben genel anestezi istedim öyle oldum uyandığında ağrım çoktu ama belden uyuşmazlıya cesaret edemezdim 
0 oy
(2,013 puan) tarafından
her ikisini yasayan biri olarak kesinlikle geneli tercih etmem cok eksisi var birgun oncesnden ac olman lazim uyanman uzun suruyor ve o ilk uyanis Allahim feci bir agri hissediyorsn onun icin en iyi senecek belden uyusmali bence 
0 oy
tarafından
ikisinide geçiren biri olarak asla genel anestezi istemeyin bence uyanır uyanmaz o agriyi yasiyosunuz daha yeni dogum yaptim 6gun oldu toparladim baya ilki genel ikincisi belden uyusturmalıydı bu dogumum belden uyusturmalı cok rahat geçti en azindan agrilar gozunu acar acmaz tepene binmiyoyoksa dogumun kolayı yoknyanj
0 oy
tarafından
Ben belden olucakti ağrıyı hissettim bayilttilar bence en iyisi genel çünkü benim belim halen ağrıyor eskiden hiç agrimazdi bu iğneden sonra çok kötü oldu .2kez dış gebelik geçirdim genel oldum ve çok iyiydi uyandım hiç bir ağrım yoktu ilki uyandım çok ağrıyor di 2de çok şükür hiç ağrı olmadı
0 oy
(97 puan) tarafından
Benimki genel oldu belden uyusmadi uyandim zamn cok agrim vardi dilim sanki cok agirlasmisti donmyordu agzimda okusurmek istyordum oksuremyordum bile cok cok zordu ama gene olsa genel isterim cunku ovur turlu cok korkuyorum
0 oy
(396 puan) tarafından
Ben birinci sezeryanımı genel oldum uyandığımda aşırı ağrım vardı ama serum falan veriyorlar zaten ikinci belden uyuşturma yaptılar 3 ay olacak bel ağrısı var baş ağrısı var bence genel daha iyi ikisini de yaşamış birisi olarak 
0 oy
(1 puan) tarafından
12  gün oldu yapalı sorun yaşamadım sadece uyanırken ağrım vardı 30 dk falan sürdü iğne yaptılar hem daha hızlı ayağa kalktım korkacak bişe yok
0 oy
(7,447 puan) tarafından
İki kez genel anestezi ile doğum yaptım çok rahattı 
0 oy
(693 puan) tarafından
Yani ben o belden olan istemedim kesinlikle uyutun dedim uyuttular çok şükür bı sorunda yaşamadım 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben ilkini genel oldum gayette iyiydi. 2. Korona sonrası erken doğum yaptım o yüzden genel yapmadılar onda 12 saat yerimden kalkamadım. Genel daha iyi bence o yüzden 
0 oy
(481 puan) tarafından
Ben kendi isteğimle genel anestezi oldum çokta memnun kaldım. abartılacak bir ağrım da yoktu doğum sonrası sürecim rahat geçti. 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 245 göst.
27 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelin1 (599 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 427 göst.
4 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 141 göst.
0 oy
0 cevap 18 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prensim ve prensesim (216 puan) tarafından soruldu

381,044 soru

11,407,751 cevap

34,943 kullanıcı

...