0 oy
89 göst.
Aile kategorisinde (441 puan) tarafından
Benim kızım dört buçuk aylık bir haftadır desteksiz uyuyor bir sorunum yoktu burda gördüm bir yazıda biraz araştırdım uyguladım iki üç yapmama öğrendi şimdilik kendn.uyuyor kucağımda salladıgimda da beş on dakikada uyuyordu zaten ama şimdi böyle uyutmaya başladım ama özlüyorum bebeğimi kucağımda sallamayı düzeni bozsam mi yoksa böyle devam mı etsem kararsız kalıyorum iyi veya kötü yonleri var mı ilerde faydası olacak birşey mi bu bana 

8 Cevaplar

0 oy
(7,444 puan) tarafından
Bozma sakın madem öğrendi biz uyku eğitimi vermedik onun yerine uyku rutini oluşturduk iki buçuk senedir yapıyoruz minik oğlum doğdu ona da yapıyoruz çocukları rahat oluyor 
(441 puan) tarafından
Belli saatlerde uyuyordu hep ben birde bunu deneyim dedim genelde parayla tutuluyormus bu eğitmenler ben duyduklarımi deneyerek yapınca oldu aslında rahat gibi ama aramızdaki bağ zarar görür mü diye bir düşündüm
(7,444 puan) tarafından
Hayır görmüyor hep aynı saatte uyut ama taş çatlasın bir saat oynasın hani istisna durumlarda tabi
(441 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor zaten dediğiniz gibi teşekkür ederim:)
(7,444 puan) tarafından
Rica ederim pişman olmazsın :)
-Reklam-
0 oy
(94 puan) tarafından
Bozmayın ben desteksiz uyutmak için neler vermezdim çok ağlıyor henüz eğitim vermedim cesaret edemedim sallayarak uyutuyorum gece çok uyanıyor 5 aylık her seferinde ya emiyo yada sallıyorum 
(441 puan) tarafından
Kış ayı her gün evdeyiz uğraşacak birşey bulamadım gece uykusuda güzel gündüz düzeni de vardı birde buna desteksiz uyuma eklendi ilk çocuğum olduğu için sanırım biraz düşünüyorum
(94 puan) tarafından
Benim de ilk çocuğum uyku düzeni kalmadı gündüz uyumak istemiyo direniyo bağırıp ağlıyo. Bende 1 aylıktı emzik verdim tutmuyordu bir sefer tuttu kendi uyudu normal de hep memede uyurdu çok üzüldüm çektim emziği :D ama şimdi anlıyorum ki daha rahat uyurdu bi daha da asla emzik tutmadı
(441 puan) tarafından
Bende emzikle uyutuyorum zaten sadece uyurken emiyor
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Aman ağrısız başını sakin ağrıtma :) 
(441 puan) tarafından
Kendime dert mi arıyorum :)
0 oy
tarafından
Desteksiz uyuması o kadar güzel bir nimet ki salın bozma inşallah ta bozulmaz 
(441 puan) tarafından
İnşallah diyelim o zaman bakalım tabi bu bir süreç bir haftadır böyle uyuyor iki haftayla bir ay arası düzen oturmuş oluyor biz daha başındayız
tarafından
Oturur keşke ben de öyle yapsaydım
0 oy
(1,604 puan) tarafından
Asla bozmayın sonra kafanızı taşlara vurursunuz
(441 puan) tarafından
Bende kucağımda sallayıp uyuttugum için dört aydır bı eksiklik hissediyorum yani aramızdaki bağa zarar verir miyim diye özlüyorum valla
(1,604 puan) tarafından
Niye zarar versin ki sonuçta gün içinde sürekli ilgileniyorsunuz. Bebeğiniz kilo aldıkça kucakta sallayarak uyutmak işkence haline dönüşecek. Hatta bir yerden sonra uzun uzun sallasanız bile uyumayacak çünkü arkadaşımda aynısı oldu
(441 puan) tarafından
O zaman doğru yapıyorum teşekkür ederim
0 oy
(253 puan) tarafından
Nasıl yaptın benim kızımda 3 aylık olcak yazarsan sevinirim bende uygularim
(441 puan) tarafından
Her bebek farklı tabi siz biraz da kızınızı izleyerek bunu yönlendirebilirsiniz benim kızım kucağımda sallarken hep ilk önce bağırıp ağlar sonra uykuya dalar ve emzikle uyur normal zamanda emzikkullanmaz neyse beraber yattık uyku zamanı gelince genelde memnuniyetsiz olur ağlar uykusu gelince belli eder götürdüm yatagimiza surekli ağladı kucağıma almami bekledi ben almadım ağlamaya devam ederken ağzına emzik verdim biraz emip tekrar attı ağlamaya devam etti yine bekledim sonra tekrar emziği verdim ne için ağladığını unuttu sanırım alınca hemen yan dönüp uyudu bunu denedim arada bir sonra bir kaç gün sonra baktım sabah kalkıp kendi kendine oynayıp geri uyumuş emziriyorum tabi uyandigini görünce ama emzirip geri uyuyorum bı bakıyorum öbür tarafa gitmiş uyuyor bazen ben yanında bekliyorum emzik verip uyutuyorum bazende anlattığım gibi kendi kendine uyuyor
(253 puan) tarafından
Benim kızımda dediğiniz gibi uyuyor tavsiyem dikkat edicem çok teşekkür ederim canım☺️
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Ay deli misin çocuk mis gibi öğrenmiş neden bozucan zaten diş gaz atak derken illaki bozulacak
(441 puan) tarafından
Bilmiyorum ki kucağımda olmasıyla yanında durmak aynı sıcaklığı verir mi diye daha küçük olduğu için
0 oy
(1,195 puan) tarafından
Keşke satabileceğin bir şey olsa da alsam. Kendine dert arama. Benimkiler ikiz eğitmenle bile verecek gücüm yok  sen Allah'ın sevgili kuluymuşsun. Bak anca uyuttuk son numarayı saat kaç olmuş üstelik sallıyarak. Özel hayat,dinlenme neredeyse yok. Sana gelecek olursa zaten önünüzde atak olsun diş olsun bozulacak dönemler var.o sırada alır bol bol temas edersin. Sev okşa yatır yine ağlayınca. Instagram da tavşan uykusu nu tavsiye ederim 
(441 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama büyüyünce rahat edeceksin sende çok tatlı ya ikiz bebekler bakması da hayli zordur aynen dediğiniz doğru devam edicem böyle sosyal medyam yok ama yinede teşekkür ederim:)
(1,195 puan) tarafından
Amin hepimizin. Evet çok tatlı Allah hepimizin yavrularını korusun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
3 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
19 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 342 göst.
17 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 124578 (405 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 123 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,323 soru

11,323,375 cevap

34,775 kullanıcı

...