0 oy
119 göst.
Diğer kategorisinde (206 puan) tarafından
En baştan beri emmede sorun yaşadık şimdi arada bi kabul ediyor sağarak verince doyuyor emince doymuyor çünkü ememiyor :(( bu şekilde ilerleyen var mı varsa nasıl ilerlediniz, gittiğiniz ortamlarda vs naptınız? 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuğu emzirirsen emme refleksleride gelişecektir. Benim sağım yapa yapa bitti sütüm öyle bir hataya düşmeyin emzirin sürekli 
(206 puan) tarafından
Ama belli bi saati geçmiyorum ve emmiyor ne yaptıysam olmuyor
tarafından
Instagram üzerinden bebek.uzmani diye bir ebe var onu bir takip edin o kadar güzel şeyler anlatıyor ki orada sorunun cevabını bulacaksınız
(206 puan) tarafından
Takip ediyorum da derdime derman olmadı:(( oğlum tutmadiktan sonra napsam ki
tarafından
Silikon meme ucu denedin mi canım
-Reklam-
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Ben çok kısa bir dönem sagarak verdim kuvozde kaldığı için ve biberona alıştığı için ama uğraştım azmettim ve memeye döndük 16 aylık olana kadar da emzirdim. Sagarak vermek çok zor çok zaman harcamak gerekiyor ve en ala makinede olsa bebek kadar göğüsu boşaltmadigi için süt azalarak kesiliyo. Bebeğin kaç aylık bence emzirmeyi sık sık bol bol dene 
(206 puan) tarafından
2 aylık
(9,005 puan) tarafından
Çok küçük o yüzden alisabilir memeye silikon uçla falan deme ama pes etme
(206 puan) tarafından
Ya inşallah içimde umut yeşerdi valla
0 oy
(8,281 puan) tarafından
Silikon göğüs ucu denediniz mi belkide biberon dN içmeye alışmıştır bu yüzden sizi emmek istemez. 
(206 puan) tarafından
Denedim çıldırıyor
0 oy
(305 puan) tarafından
canim bende kizlarda sagarak veriyordum 3 ay anca oldu sonra sütüm kendiliginden kesildi. emzirebiliyorsan emzir cünkü emzirdikce süt coğaliyor
(206 puan) tarafından
Sütünüz neden kesildi artması gerekiyor sağım yöntemi sütü kesmez bir de belli saati geçmemek lazım
(673 puan) tarafından
Valla sağım yöntemi kesiyor asıl sütü benim bebeğimde emmedi sağdım verdim 1 buçuk ay sonra sütüm bitti tamamen
(206 puan) tarafından
Kesilmemesi gerekiyor sütün mantığı göğsü boşaltmak
(305 puan) tarafından
kesiliyor canim cünkü bebegin emdigi kadar güclü cekilmiyor oglumda emzirdim hic sorun yaşamadim ama kizlarimda 3 aydan sonra kesildi
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Off bu postları görünce çok üzülüyorum ya :( gerçekten emmeyen çocuk anne için çok üzücü bir durum oğlum 4 ayda bi anda sütümü emmeyi bıraktı sağarak verdim öğürdü kustu her defasında içmek istemedi bir süre meme mama gittik tabi emziremedim kesinlikle sağdım ama oğlum içmek istemedi şu an mama içiyor. Sütüm öyle kesildi. Çok üzücü bir durum cidden inşallah emer ya 
(206 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun denedim emmiyor doğduğundan beri emmesi sıkıntı sağımla doyuyor diye öyle devam ediyorum
(2,009 puan) tarafından
Oğlum doğunca ben de cebelleştim baya ama tutmuştu biraz çaba gerektiriyor
0 oy
(307 puan) tarafından
Eletirik li sağım makinası aldım sürekli sağıp binerona koyup verdim. makina diye yavaş yavaş sütüm kesildi  öyle mamaya sadece devam ettik  kendiniz emzirmeye çalışın bu hataya düşmeyin şimdi yine hamileyim eletirikli almadim el ponpasi aldım oda ilke sütüm gelsin diye  Allah nasip ederse sagmadan emzirmeye çalışacam 
(206 puan) tarafından
Sütünüz neden kesildi benim arttı belli bi saati de geçmiyorum sağım için
0 oy
(663 puan) tarafından
Kız daha bebegin çok küçük döner memeye sen surekli teklif et bende sandım 6-7 aylik emmeye alışık olmadığı için kısa bırakıyordur özellikle uykuluyken emzirmeyi dene ben de slikonla emziriyordum 1 bucuk aylıkken slikonla emzirmeyi bıraktım slikon biberon hissi veriyor zaten bırakirken de emzirme esnasında slikonu çıkarıyordum öyle öyle alisti 
(206 puan) tarafından
Her yolu denedim olmuyor memeyi istemiyor
0 oy
(1,484 puan) tarafından
Ne yap et emmeye alıştır o bebeği alacaktır emin ol sende çok rahat edeceksin biraz sabır istiyor.kendine alıştır bebegi 
(206 puan) tarafından
Her yolu denedim
0 oy
(1,648 puan) tarafından
İlk iki ay sağıp verdim ama aşırı ağlayan bebekti sağdırmazdı kucağımda onunla çok sağlmaya çalışıp 20 30 ml olunca biberona döküp hemen vermeye çalıştım çünkü formül mamayı da çoğunlukla kabul etmezdi tam bir rezaletti gecelri desen 3 defa sağmaya kalkardım bir buçuk saat o uyurken giderdi sonra uyanınca ısıt yap baya yorucu bı yere gitmek eziyetti biyere oturmaya gidince iyi olurdu gittim kişiye tutururdum hemen sagardım emebiliyordu ama doyasıya emmezdi zor gelirdi emerdi az sonra bırakıp ağlardı biberon getir diye iki ayın sonunda aşıya bir gittik çok ağladı korktu sonrasında emzirdim hoşuna gitti o güven duygusu ve biberonu daha kabul etmedi ama o iki ay ben artık son zamanlar günde bir defa bile emziriyordum kusma sorunuvardı öğürürdü hemen hoşuna gidince artık beni bu emzirmiyor artık ben emeyim dedi heralde emmeye başlamasaydi sütüm giderdi zaten hiç uyumuyor ben sağlamiyordum haliyle çok azalmıştı zaten de hep bir 4 aylık olsun daha sağmaya falan uğraşmıcam formül süt içsin aç kaldıkça alışır diye düşünüyordum 
(206 puan) tarafından
İnanın herkes teklif et memeyi falan diyor da 36 haftalık doğdu küvezde kaldı hiç normal emmesi olmadı çekmiyor tutmuyor meme ucu olduğu halde bir türlü yaralarım da geçmedi annem gördüğü zaman bu çocuğun damağında bir şey mi var normal değil dedi emmiyor istemiyor ben her yolu denedim en son çare mama vermek için aile hekimine gittik onlar asla mama vermeyin dediler çaresiz kaldım hem emzirdim hem de verdim çünkü çocuğum huzursuz doymuyordu yeter ki doysun dedim ama sütüm de var biliyorum ememiyor kilo alamıyordu çareyi sağmakta buldum şimdi sizin gibi ilk zamanlarımız olsa çok zorlar beni ama 2 buçuk 3 saatte bir acıkıyor sağma yöntemiyle sütüm de arttı burdakiler sütüm kesildi yazmış çok üzüldüm sağma ile artması gerekiyor ben meşakkatine razıyım yeter ki oğlumun midesine daha çok anne sütü girsin.. yazılanların etkisiyle her yolu denediğim halde tekrar denedim o güler yüzlü çocuğum gidiyor yerine huzursuz bi bebek geliyor. 2 ay 9 günü geçtik bakalım 6 ay kadar idare edicem :(
(1,648 puan) tarafından
Eğer senin sagmana fırsat veriyorsa hiç sıkıntı yok 6 ayı da geçirirsin inan süt azalmıyor gitmiyor ben emzirsemde emzirmesemde zaten ilk ay emzirdikten sonra sağmayı düşündüm hep ki süt arz talep meselesi sonuçta sağdıkca çoğalır daha sadece göğüsünde sütün tamamen bittiğinden emin olunca sağımı bırak almayan bebek memeyi almıyor benim kızım 7 aya girdi silikon uçla emiyor aslında normal tutup emebiliyorda çenesi güçlendikce emmek isteyebilir sabah ilk uyandığında dene emzir özellikle eğer 5 dk yi gecik ve dahada süre artıyorsa aktif emmesi emmeye başlayabilir ben hep sagdim verdim emzirmedim bile ya o kadar vicdanımı kenarda bıraktım ki emmek istiyordu çocuk ama doyuramiyordu kendini 3 gün denedim olmadi ne kadar aç kalırsa kalsın düzgün emmeyice bende emzirmedim ağzını vura vura ağlardı göğüsüme ama memeyi verirsem arkadan biberonu istiyorya öğürürdü bu sefer önce biberonu verincede arkadan memeyi verirsem gene aynı bütün içtiğini fışkırır çıkartırdı o yüzden vermedim hayla daha vicdan azabı çekiyorum bu konuda
(1,648 puan) tarafından
Sağıp vermek çok çok zor amapes etme herkes böyle uğraşılmaz ver memeyi emer o falan insanı bunaltiyorlar ama bir çocuğu en iyi annesi bilir sen o emmek için hazır olduğunda anlayacaksın zaten emzir karnının doymasindan çok o güven hissini arıyor bebekler benim gibi yapma vicdan azabı gecmiyo sonra hep ver emmese bile dursun öyle ikinci ay aşıdan sonra biberonu almadıya ertesi gün istedi gene emmek zor gelince bu sefer ben vermedim çünkü artık karar vermiştim 10 dk aktif emebiliyordu denedim bir şekilde olur yavaş yavaş derken kızım hızlandırdı ilk çok aç kaldı bir ay adapte olana kadar gene ama almıyordu biberonu gene gene seni çok bunaltmaz 2 3 saate acikiyorsa benim kız kustuğu için heralde çok yarım saate yada saate bir süt içiyordu ben sürekli biberon yıka süt sağ durumundan sürekli emzirme durumuna geçtim aşırı bunaldı şuan artık 2 2 buçuk saate acikiyor şükrediyorum az az sık sık istiyor
0 oy
(266 puan) tarafından
Akışı kolay olan biberon ile sütünü verme. Bir de silikon göğüs ucu dene.
(206 puan) tarafından
Avent kullanıyorum
(266 puan) tarafından
Bir biberon vardı unuttum markasını akışı zor. Anne sütü uğraş gerektirdiği için bebekler kolay olanı ister. Eğer bulabilirsem markasını atayım sana
0 oy
(673 puan) tarafından
Benim kızım emmesi daha doğrusu uc hiç yok silikon uç aldım onla biraz emdi genelde sağdım 1 buçuk ay sonra sütüm bitti 
0 oy
(3,406 puan) tarafından
Meme reddinin alasını yiyen olarak ayda bir meme reddi yerdim 6 aya kadar kursun mu dokturmedik yasin mi okutmadılar bize gögsumu acip evin icinde kucagimda geze geze mi emzirmedim biberon emzigi verir gibi mememi sokmadim agzina ac mi birakmadim o agladi ben agladım kac kez pes edip sagdim verdim mama verdim sonunda ben kazandım  
0 oy
(4,266 puan) tarafından
Ben ilk 2 ay komple sağdım. 5 aya kadar da dediğin gibi çok ememedi, hem sağdım hem emzirdim
(4,266 puan) tarafından
Ama 5 ay boyunca süreklş memeyi teklif ettim. En sonunda memeye döndük. Gittiğim ortamlara pompa ile gidiyordum malesef. Zor bir süreç

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 130 göst.
4 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 194 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde SnurT (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 49 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Serapse (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,365 puan) tarafından soruldu

379,807 soru

11,369,306 cevap

34,852 kullanıcı

...