0 oy
921 göst.
Aile kategorisinde (377 puan) tarafından
 Aklıma geldikçe Ay sabah sabah sinir oldum yaa dün akşam  kayinvalidemlere gittik oturduk sohbet muhabbet çok severim kendilerini onlarda beni yani neyse işte bezden konu açıldı kayinvalidemin 2. Sınıfa giden bı kızı var bana dedi ki ben 1.5 yaşında bıraktirdim bezi sende öyle yaparsin dedim anne 1.5 yaşında bilinçli bile değiller ki nasıl anladı seni nasıl idrak etti yani dedi anlıyorlar filan eşimde bana diyo sende yaparsın dedim valla ben yapamam ne kendime eziyet ederim ne çocuğuma . 

Gerçekten 1.5 yaşında anlıyorlar mi herşeyi kızım bu ay sonu 1 yaş olacak sizin tecrübeleriniz neler o yaşta bez bırakan bebek var mı yoksa kayinvalidem ben bırakma   yaşını mi hatırlamıyor

69 Cevaplar

+1 oy
(1,549 puan) tarafından
Her çocuk bir değil tabiki bebek var 1.5 yaşında birakiyo bebek var 3-4 yaşında birakiyo
(377 puan) tarafından
Demekki kayinvalidem abartmiyomus
(1,549 puan) tarafından
Yani aslında onlarda bize tecrübelerini aktariyo da biz bazen kabul etmek istemiyoruz bizim dediğimiz olsun istiyoruz böyle durumlarda dinle ama sonra yine bildiğini yap
-Reklam-
0 oy
(6,240 puan) tarafından
Seninn kayinvaliden benim teyzem olabilir mi sjsj 
(6,240 puan) tarafından
Evet canım teyzemin kızı
(1,248 puan) tarafından
Evett kuzeniz:()
(1,168 puan) tarafından
Aa şaşırdım Eylül seni evde iş yapan olarak hatırlıyorum
(1,248 puan) tarafından
Birakalai cok oldu kuzuu onu ya:)
(1,168 puan) tarafından
Evet soylemistin
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Bırakan çocuklar var. Benim kızım 1 buçuk yaşında bıraktı. Ama oğlumdan görerek kendi zoruyla

Bana kalsa bıraktırmazdım
(377 puan) tarafından
Bende bilmediğim için size sormak istedim  zorla
(5,314 puan) tarafından
İstersen dene baktın istemiyor zorlama. Bana kalsa erken ama çocuk isterse bırakır anneyi zorlamaz
(377 puan) tarafından
Yazın denerim bı kayınvalidemin gönlü olsun maksat
(5,314 puan) tarafından
Kendine sorun etme ömür bezli kalacak değil ya. Millet abartıyor vay daha kesmedin mi falan. Kimömür boyu altına yapmış
(377 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(4,187 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa değişir bence büyük kızım 16 aylikti öğrendi küçük kızım 3 yaşında ne zaman hazırsa ozaman bırakıyorlar kimseyi takma
(377 puan) tarafından
Yani zorla birşey yaotiramam bebeğime o yüzden ne zaman hazır olursa o zaman
0 oy
(12 puan) tarafından
Valla benim kızım bile 2 bucuk yaşında anca bıraktı daha küçükler yani küçük kızım da şuan 2 yaşına girecek yavaş yavaş yaza kadar alistiracagim inşallah 
(377 puan) tarafından
İnşallah alışır canım bende o yaşlarda biraktircam kayınvalidem desin desin dursun
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Ya benim kızımda 19 aylık sürekli bezini çıkartıyor acaba ona ben bıraktıralabilir miyim 
(377 puan) tarafından
Kayinvalideme kalsa geç bile kaldın sjsjsj
(5,314 puan) tarafından
Çıkartıyorsa bezden çıkmak istiyordur. Dene istersen
(3,097 puan) tarafından
Deniyim ben bi ama hava da soğuk ya hasta filan olmaz inşallah
(6,338 puan) tarafından
Evete bezinie çıkarıyorsa hazır demektir.
(3,097 puan) tarafından
Deniyim en iyisi ben
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Tabiki de bırakan çocuklar oluyor her çocuk farklı birde kimisi hemen idrak ediyor olayı çabuk bırakıyor kimisi dört yaşına geliyor bırakamıyor. 
(377 puan) tarafından
Anladım canım demekki kayinvalidem abartmiyomus bende bilmediğim için sordum
0 oy
(792 puan) tarafından
Kayanan çok biliyor belliki.Alsin kendisi bıraktirsin hem bu konuya sen karar verirsin uzaktan yorum yapmak kolay olanı.
(377 puan) tarafından
Versem seve seve alır biraktirir sjsjsj
0 oy
(499 puan) tarafından
Ya he de geç :) unutmuştur o 1.5 değildir sende tamam de geç ne takılıyorsun ki senin çocuğun ne zaman hazır olucağını sen bilirsin 
(377 puan) tarafından
Hayır eşimde sen yaparsın annem yaptıysa sen de yaparsın diye haza getirmeye çalışıyor .d.d.
(499 puan) tarafından
Ona da tamam de geç zor yani ama bıraktran da var bence erken 2 yaş  4 ay kızlarda erkekler 2.5 yaşta
0 oy
(348 puan) tarafından
Yani çocuktan çocuğa ve annenin sabrına göre degisiyor benim oğlum 2.5 yaşında birakti ama birakabilecegini bilseydim bırakırdım komşumuzun oğlu 1.5 yaşında birakti herşey size ve çocuğa bağlı 
(377 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yazın bir denerim
0 oy
(230 puan) tarafından
Seninki yine yine iyi kayınvalidem kızına 1 yaşına gelmeden biraktirmis doğum yapıyor 40 çıkınca yine hamile kalıyor ikincisi doğduğunda öbürü 11 aylık bezi biraktirmis hiç iki bebeğe bez baglamadim diyo
(230 puan) tarafından
Şimdi kiler tembel diyo hazır bez takıyorlar rahatlarina geliyor diyo uğraşmiyorlarmis bez biraktirmsys ugrassalar olurmuş görümcemin oğlu 3 yaşına yakın hala bez takıyor kızıyor ona
0 oy
(1,583 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır ilk oğlumda 2 yasimda çok uğraşmıştım neredeyse 3 buçuk yasinda kesti bezini ikinci oğlumda 2 bucuknyasinda kendi isteğiyle kendi bezi bıraktı kim ne derse desin duyma ve çocuk nezmn isterse bıraksın bezi 
0 oy
(307 puan) tarafından

ben anlamiyorum ya kaynanalar hep bebeklerini erken biraktirmis erken konusturmus erken yürütmüs ;). bizdede ayni sorun vardi canim ben kimseyi dinlemedim kizlarim 31 aylik oldugunda kendileri istemedi ..tabiki istememe sebepleri vardi cici iç camasirlari aldik sevdigi hayvanli desenleri falan vardi heves ettiler masallah 5 gunde geceli gunduzlu biraktilar. bence 1 bucuk yaş cok erken simdi oğlum var 19 aylik ondada suan dusunmuyorum

0 oy
(3,409 puan) tarafından
Benim kayinvalidem de dedi esim 1.5 yasında birakmis bezi seninkide belli ediyor dedi büyugunu yaparken anliyorum ama kucugunu nasil anlicam hadi günduzu gectim gece de bez baglarsin dedi cocugun kafasi iyice karisicak ben de 2 yas gelsin bir dedim bakariz :) 
0 oy
(5,038 puan) tarafından
Bırakmaz denemez her çocuğun fıtratı farklı. Benim yeğenlerimin ikisi 1,5-2 yaş civarı bıraktı ama diğer yeğenim 3,5 yaşındaydı nerdeyse bıraktığında. Kızım da 3 yaşında 2 kere denedim istemedi çok ağladı zorlamadım havaların ısınmasını bekliyorum tekrar denemek için. Çocuk hazır değilse çocuğu da anneyi de telef etmenin anlamı yok
0 oy
(10,512 puan) tarafından
Bırakan var cnm benim oğlum 20 aylıktı kızım 24 aylıktı bıraktı 
0 oy
(166 puan) tarafından
Canım eğer çocuk hazırsa evet biraktirilabilir ama ideal olan 2 2 buçuk o zaman lar daha iyi anlıyor kızımı da oğlumu da 2 buçuk da biraktirdim ama zorla diil bez kontrolünde anlaşılıyor zaten hazır olup olmadığı boşver sen milleti annesi sensin en iyisini sen bilirsin
0 oy
(2,794 puan) tarafından
Görümcemin kızı da 17 aylıkken bıraktı ama çocuk kendisi istedi. Bu kadar erken bırakanlar genelde istisna. Kaldı ki çocuk ne zaman hazırsa o zaman olmalı. İster 2 yaş ister 3 yaş.
0 oy
(97 puan) tarafından
Bir buçuk yaş değilde 2yaşında basladm ben oğluma bir ay falan uğraştırdı çok kolay öğrendi şimdi ikinciye hamileyim aynı erken başlıycam 3,4yasina geldiklerinde inatlasmalar başlıyor çünkü .
0 oy
(601 puan) tarafından
Benim ablam 1 yaşında öğretmiş yeğenime ama bence bu çocuğa bağlı bir şey. Kendini ifade edebilirse en azından senin söylediğini idrak edebilirse biraktirirsin şuan brnimkide 16 aylık yazın denicem inşallah öğrenir. Sende denersin canım bir şey olmaz kötü anlama dediğini 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 562 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,306 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zeynepagd (354 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Essenora (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Birerkekannesiii (45 puan) tarafından soruldu

379,826 soru

11,369,857 cevap

34,853 kullanıcı

...